Jump to content

7 czerwiec - Czeskie Dni w Tarnowskich Górach, pokaz warzenia


Przemyss
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Śląski Oddział PSPD przy współpracy z stowarzyszeniem Artystów Śląskich STAŚ zaprasza 7 czerwca (sobota) do Klubu 22 http://www.klub22.art.pl/ w Tarnowskich Górach:

post-2393-0-98720600-1400653804_thumb.jpg

 

W ramach kolejnych już Czeskich Dni odbędzie się tam pokaz warzenia domowego piwa, wraz z wernisażem fotografii, koncertem artystów z Kutnej Hory oraz czeska biesiada. Wiem, że czerwiec jest obfity w imprezy, ale mam nadzieję, że znajdziecie chwilę aby się spotkać i pogadać przy dobrym piwie. Serdecznie zapraszam wszystkich piwowarów domowych oraz osoby, które o piwowarstwie dopiero myślą.

 

PS. Sklepy piwowarskie zainteresowane wsparciem naszego pokazu, proszę o kontakt na PW.

Link to comment
Share on other sites

Centrum Warzenia Domowego PIWA ( www.piwopiweczko.pl ) zgłasza chęć wsparcia w ramach kolejnych już Czeskich Dni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przypominam, że już za tydzień w sobotę, spotykamy się w Tarnowskich Górach. Początek warzenia zaplanowany jest na godzinę 15:00. Warzyć będziemy tradycyjne czeskie piwo Tmave.

Link to comment
Share on other sites

Niestety chyba się nie zobaczymy bo impreza odwołana. Akordeonista z zespołu złamał rękę i nie mają zastępczego zespołu. Prawdopodobnie zostaje to przesunięte na 5-lipiec 2014. Dokładne informacje będą ogłoszone.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak napisał Janek, impreza odwołana, Z uwagi na fakt, że impreza jest dofinansowana, wszystko musi być zgodne z złożonym wnioskiem. Datę 5 lipca jeszcze potwierdzę, czekamy na informację od organizatora.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przypominam, już jutro pokaz warzenia w Tarnowskich Górach. Pokaz połączony z koncertem i czeską biesiadą oraz degustacją domowego piwa. Wstęp wolny.

Link to comment
Share on other sites

W sobotę zgodnie z planem, Śląski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, przeprowadził pokaz warzenia piwa w Klubie 22. Muszę przyznać, że po raz pierwszy spotkałem się z tak dużym zainteresowaniem piwowarstwem domowym. Z powodu ciągłych pytań nie mogliśmy rozpocząć planowanego na godzinę 16 pokazu warzenia. Po kilkukrotnej próbie podgrzania wody, wreszcie ok. godziny 17:30 udało nam się wsypać słód. Sponsorem naszego warzenia był sklep PiwoPiweczko z Chorzowa. Adam(właściciel PiwoPiweczko), przywiózł ze sobą do wyeksponowania podstawowe akcesoria piwowarskie. Stoły udekorowaliśmy słodem oraz chmielem. Równolegle do naszego pokazu od godziny 18:00 rozpoczęły się koncerty zespołów z Czech, Klub 22 serwował czeskie piwa w stylowych kuflach. W okolicach godziny 20 nad klubem unosił się przyjemny zapach czeskiego chmielu Saaz. Teraz była chwila żeby podejść do każdego z próbką degustacyjną i poopowiadać o naszym hobby. Miło było spotkać osoby, które zaraziły się piwowarstwem podczas ubiegłorocznej imprezy. Pokaz zakończyliśmy po godzinie 22, ku mojej uciesze z licznymi podziękowaniami gości. Mam nadzieję, do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnych Czeskich Dniach w Tarnowskich Górach.

post-2393-0-12937000-1405948263_thumb.jpg

post-2393-0-86103800-1405948265_thumb.jpg

post-2393-0-62031400-1405948278_thumb.jpg

post-2393-0-27867800-1405948288_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.