Skocz do zawartości

czas na rozlew - refermentacja


flesz

Rekomendowane odpowiedzi

Ułożyć się jeszcze zdąży, ale kolega pyta o nagazowanie. Wiadomo, że na początku jest 1000 różnych rzeczy, o które się człowiek martwi..

 

mozliwe ze po ciechej za moalo drozdzy przezylo??

Co to znaczy "za mało"? Za mało żeby przejeść cukier? Raczej nie, jeśli są jakiekolwiek, to w końcu przejedzą, tyle, że będzie to pewnie dłużej trwać.

 

Może popełniłeś taki błąd jak ostatnio ja, tj. po dodaniu syropu zbyt słabo zamieszałem zawartością i efekt był taki, że ostatnie butelki dostały więcej syropu niż te z początku... dobrze, że w porę się zorientowałem - obecnie spijam w pierwszej kolejności te "słodsze" (a że to akurat Weizen, to nie jest na jego picie 'zbyt wcześnie'), co by jakichś granatów nie wyhodować :P Wiesz które butelki rozlewałeś jako ostatnie? Może sprawdź sobie właśnie taką jedną? Z drugiej jednak strony 11 dni to jeszcze nie jest jakoś wybitnie długo jak na refermentację - jakby po 3-4 tygodniach była taka sytuacja, to można faktycznie doszukiwać się problemu, a na razie pozostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam,

 

mam taką wątpliwość dotyczącą dodania drożdży do refermentacji innych niż te na których piwo fermentowało. W piwnicy leżakuje z płatkami dębowymi stout 19 blg jakieś 2-3 m-ce. Fermentowane przez 3 tyg na gęstwie S-04. Piwko mocne więc zamierzam dodać łychę gęstwy przy rozlewie, ale jedyne drożdże jakie posiadam to US-05. Patrząc na stronie fermentisa odfermentowanie jest nieco inne i przy S-04 wskazuje na pozostałość cukrów 18g na l a przy US-05 11g na l. Planuje niskie wysycenie i okres spożycia - najbliższa zima. Jaką zastosować korektę przy dodawaniu surowca do refermentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.