Skocz do zawartości

czas na rozlew - refermentacja


flesz

Rekomendowane odpowiedzi

ale głównie z tego powodu, że przy nieodpowiednim traktowaniu może się ten kranik rozszczelnić i wtedy masz duży problem.

 

Mój właśnie mój się zdeczka rozszczelnił chociaż nie stosowałem żadnego wrzątku i wogóle nim nie kręciłem stało sobie piwko na cichej. Zauważyłem drobniutkie bąbelki na powierzchni piwa ale żadnego wycieku z kranika nie było dopiero potem przy rozlewie zauważyłem że puścił górą przy zaworku tam gdzie jest wajcha do otwierania. Użyję go jeszcze raz może po prostu położenie było sprzyjające wyciekowi a jak będzie dalej chciało wychodzić to chyba coś z nim nie tak jest bo raptem po czterech warkach by się zużył? Nie był jakoś nadmiernie eksploatowany.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie to ja to nawet nie pobieram próbek do pomiar Blg - po prostu przecieram spławik (Balingomierz) wacikiem ze spirytusem i wrzucam go do wiadra - potem odczytuję wartość i wyjmuję. Na razie nic mi się z tego powodu nie stało z żadnym piwem i oby ta tendencja się utrzymała.

 

Kraniki mam ok, nic się z nimi nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przyszla pora na próbne otwarcie jednej butelki.

 

Niestety, piwo prawie bez gazu. Stało równy tydzień w temperaturze 22-24 st, od dzis przeniosłem w chłodniejsze miejsce ale jedną butelke otwarłem, sykło, poleciał "dymek" ale piwo przy nalewaniu do kufla wygląda jak herbata. W smaku też płaskie.

 

do refermentacji użyłem 180 gr glukozy na 20 litrów piwa, w syropie (syrop na dno fermentora i zlewanie wężykiem.

 

Co moze być przyczyną?? Za krótka refermentacja? za mało glukozy? źle rozmieszany syrop?

 

przypomnę, że piwo z brewkitu Pale Ale, po fermentacji burzliwej i cichej.

 

co ciekawe, podczas przelewania na cichą odlałem 3 butelki, łyzeczka cukru do każdej, 4 dni w cieple 22-23* potem 4 dni w lodówce i piwo było dobrze nagazowane.

 

co się stało że to po cichej mimo ze refermentowało dłuzej w podobnej temp, jest bez gazu??

Edytowane przez flesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, piwo prawie bez gazu. Stało równy tydzień w temperaturze 22-24 st, od dzis przeniosłem w chłodniejsze miejsce

 

Skoro jeszcze nienagazowane to nie ma co przenosić do chłodnego. Tydzień to dosyć krótko. Skoro był syk to znaczy, że wszystko jest dobrze i tylko trzeba poczekać spokojnie.

 

A 180g glukozy na 20l to całkiem dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, piwo prawie bez gazu. Stało równy tydzień w temperaturze 22-24 st, od dzis przeniosłem w chłodniejsze miejsce ale jedną butelke otworzyłem, sykło, poleciał "dymek" ale piwo przy nalewaniu do kufla wygląda jak herbata. W smaku też płaskie.

A ile powinieneś poczekać żeby było dobre? Wziąłeś pod uwagę czas leżakowania? Moje pierwsze piwo które robiłem dokładnie z tygodniowym okresem nagazowania też ledwo sykało jak pakowałem je do piwnicy a teraz mam kłopoty przy nalewaniu bo taka piana się robi.. :smilies: I jest przegazowane jak dla mnie

 

Ja osobiście radziłbym Ci przestawić w chłodniejsze miejsce i poczekać. Dzięki temu piwo nabierze wyrazu a i wysycenie się zwiększy. I co najważniejsze cierpliwość z każdą kolejną warką będzie ci jej przybywać ;) Widzę to po sobie :P Przy pierwszej też mnie nosiło.

 

na godzine. jedno stało w 1,5 litrowym PET dobę w lodóce i to samo.

 

Niska temperatura powoduje że gazu będzie mniej bo dwutlenek węgla rozpuszcza się w piwie więc powinieneś robić próby na ciepłym piwie, żebyś potem granatów nie miał... :roll:

 

Powodzenia przy następnych :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska temperatura powoduje że gazu będzie mniej bo dwutlenek węgla rozpuszcza się w piwie więc powinieneś robić próby na ciepłym piwie, żebyś potem granatów nie miał... :roll:

Jak gazu może być mniej? To, że się rozpuszcza w piwie, to wcale nie znaczy, że go tam nie ma! Jest i ciśnienie w butelce jest również. Myślę, że przy przegazowanych piwach zaleca się trzymanie w niskiej temperaturze głównie dlatego, żeby refermentacja nie postępowała dalej albo postępowała w jak najmniejszym stopniu w trakcie leżakowania, a nie dlatego, że wtedy będzie mniej gazu :)

 

Generalnie przy 180g/20L pewnie będziesz miał piwko przegazowane. Jak otworzysz je po jakichś 2-3 tygodniach bez schłodzenia, to zacznie Ci wychodzić z butelki. Jak je schłodzisz, to więcej CO2 rozpuści się w piwie, a co za tym idzie samo piwo będzie lepiej wysycone, a i wychodzić na spacer nie powinno. Przechodziłem dokładnie to samo niedawno przy swoim #4 AIPA, w której na refermentację dawałem 130g cukru / 20,5 litra - docelowo gazowane na 2,6 vol. Tyle tylko, że tam rozlew robiłem na piwie w temp. 14C, więc sporo gazu było już w nim rozpuszczone. Teraz, jak już wiem, celowałbym w 2.3 vol. max. Tak czy inaczej z butelki na zimno mi nie wychodzi, a piana jest tak sztywna, że ~4cm utrzymuje się przez ok. 15-20min, a potem spada do ok. 2cm i taka zostaje do końca piwka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły z ciebie bajkopisarz

 

Jak gazu może być mniej? To, że się rozpuszcza w piwie, to wcale nie znaczy, że go tam nie ma!

 

Jak tobie to trzeba wszystko łopatologicznie tłumaczyć.. i znowu sobie dopowiadasz że czegoś tam nie ma... Pisząc jest mniej nie piszę że tego nie ma!!

 

A pisząc że gazu będzie mniej miałem na myśli sam moment otwierania. Weź użyj mózgu bo po przeczytaniu całości i przeanalizowaniu treści doszedłbyś do tego wniosku sam ale ty wycinasz wątek z kontekstu na który możesz coś napisać i nabijasz sobie kolejny post

Zastanów się czasem zanim odpiszesz bo potem dość komicznie wyglądają twoje komentarze już nie pierwszy raz zresztą...

 

ps. jak na 6 warek to masz dość pokaźną liczbę postów :smilies: i czuję że dzięki tobie również mi się ta liczba powiększy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawię to wyżej bez komentarza. Sam wpierw piszesz niejasno, a potem wymagasz od innych "czytania ze zrozumieniem". I do tego mnie jeszcze obrażasz. Weź się zastanów i ogarnij.

 

PS. Coś tam przeczytałeś gdzieś o granatach i teraz straszysz ludzi i karzesz im w zimnie piwo trzymać przy 9g/1L cukru w piwie.. widać te 5 warek dało ci dużo więcej doświadczenia niż mnie - trudno, chyba jakoś to przeżyję. Całe szczęście nie grożą mi granaty przy 2.6 vol.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dalem 180g glukozy a nie cukru, gdzies czytalem ze glukozy sie daje 15% wiecej... wiec moze przegazowane nie bedzie"

 

 

 

O ile zabutelkowałeś piwo, w którym drożdże skończyły fermentację (a zakładam że tak, skoro przeprowadziłeś fermentację burzliwą, a potem przelałeś na cichą), to przy takiej ilości glukozy "granatów" nie będzie. Zastrzegam, że piszę w oparciu o własne doświadczenia, a nie wyliczenia kalkulatora. Jak będzie trochę za dużo gazu, to pij mocniej schłodzone - jak radzili koledzy. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100g cukru = 105g glukozy, więc powinieneś dać tylko 5% więcej.

Według moich zapisków (przepisane gdzieś z tego forum) to 100g cukru = 116g glukozy krystalicznej = 150g suchego ekstraktu = 188g ekstraktu w syropie = 118g miodu (chociaż z tym miodem różnie bywa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich zapisków (przepisane gdzieś z tego forum) to 100g cukru = 116g glukozy krystalicznej = 150g suchego ekstraktu = 188g ekstraktu w syropie = 118g miodu (chociaż z tym miodem różnie bywa)

To jest prawidłowy przelicznik, przy czym dla glukozy (Corn Sugar) należy przyjmować odfermentowanie na poziomie 95%, dla zwykłego cukru (Cane Sugar) na poziomie 100%, o pozostałych się nie wypowiadam, bo nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.