Skocz do zawartości

II Siedlecki Konkurs Piw Domowych


Pieslav

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze miejsce dla sportowca ;) ale jak na pierwszy konkurs chyba nieźle.

 

http://wroobler.blog...05/witbier.html

 

Piwa mocno perfumowane chmielami czy kolendrą orientalną odpadły.

 

Niekoniecznie. Piwo które zajęło 2 miejsce było jak dla mnie bardzo mocno przyprawione. Miało sporą szansę na wygraną ale jeden sędzia był bardziej krytyczny przez co w ostatecznym rozrachunku wygrało piwo inne, o bardziej stonowanych aromatach.

A podejście do tematu wita było b. różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej dziwiło mnie przepadnięcie mocno perfumowanych piw. Wszak ten styl jest aromatyczny :D

 

Nie przepadały, nie przepadały. Dyskwalifilkowały ewidentne wady, natomiast aromat w piwie - na pewno nie. W finale piw z dużymi wadami nie było - więc należy pochwalić poziom wysłanych piw. Zatem najbardziej decydował całokształt - zgodność ze stylem, ogólne wrażenie, czyli rzeczy ciężko ujmowalne w słowa. Duża ilość przypraw - OK, ale ważne, żeby było dobre piwo, żeby akcenty były rozłożone równo, dobre zbalansowanie. Nie może to być męcząca perfuma. A takie też się zdarzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Piwo które zajęło 2 miejsce było jak dla mnie bardzo mocno przyprawione. Miało sporą szansę na wygraną ale jeden sędzia był bardziej krytyczny przez co w ostatecznym rozrachunku wygrało piwo inne, o bardziej stonowanych aromatach.

A podejście do tematu wita było b. różne.

 

Hehe a ja ciągle staram się tak witbiera stonować, że mam wrażenie, że już bardziej nie wypada:D a tu jeszcze opinia, że było bardzo mocno przyprawione :P ale nie ma co się dziwić, każdy ma swoje odczucia, dla jednych będzie zbyt kolendrowe, dla innych zbyt cytrusowe/pomarańczowe :P Piłem już naprawdę wiele różnych witów i klasyczne podejście do tematu zawszę się sprawdza. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ jestem wściekły... :monster:

dostałem dziś informacje że wróciła nieodebrana paczka (wysyłałem tradycyjnie przez kumpla... ma podpisana umowę z dhl'em)

ech... już wolałem żyć w przeświadczeniu że moje piwo nie załapało się do finału :(

ide do lodówki po wita!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.