Skocz do zawartości

zniknięcie piany po 24 godzinach


atos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem początkującym piwowarem . Zrobiłem dopiero drugią warkę i mam taki problem niwiem co jest grane po 24 godzinach piana zanikła co jest grane .Na forach doczytałem że powinna być o wiele dłużej .Robię owsiany stout na drożdzach Windsdor proszę o radę czy to jest normalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym polecał aby kolega nie zaglądał co raz do wiadra, to raz. Po drugie to w takiej temp. jeżeli dobrze zadałeś drożdze (rehydratacja) itd. to nie ma bata żeby sobie nie poradziły w tej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączę żeby nie zaczynać nowego wątku.

English IPA wg receptury BA

Drożdże s-04 zdrowa tygodniowa gęstwa po Stoucie 12Blg użyta 4 raz.

 

i teraz zdziwko

Na wejściu 13,5 Blg

po 36 godzinach burzliwa zakończona 4 Blg.

 

Powodem mogla być trochę temperatura bo pilnowałem 18-21 ale w nocy mi uciekła do 25 C (może z 8 godzin)

 

Co teraz? Odczekać 24 h na opadnięcie śmiecia i na cichą czy inna opcja?

Edytowane przez mietekii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 dni zmierzyć jeszcze raz Blg i wtedy zdecydować.

 

Zakręciłem fermentorem. Pojawiły się jeszcze nieduże wysepki pianki. Ale podejrzewam, że szału już nie będzie bo BLG spadło o przepisowe 2/3 do 3/4. Jutro zmierzę , 3 dni raczej czekał nie będę, bo kubełko się przyda do następnej warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo BLG spadło o przepisowe 2/3 do 3/4. Jutro zmierzę , 3 dni raczej czekał nie będę

 

Wytłumacz drożdżom, że mają zjeść tylko tyle ile w "przepisie". Z takim podejściem to zamiast piwa zabutelkujesz granaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo BLG spadło o przepisowe 2/3 do 3/4. Jutro zmierzę , 3 dni raczej czekał nie będę

 

Wytłumacz drożdżom, że mają zjeść tylko tyle ile w "przepisie". Z takim podejściem to zamiast piwa zabutelkujesz granaty.

Nie o to mi chodziło.

Jeżeli przy pomiarze jutro BLG już nie spadnie, to daję jeszcze nockę na uspokojenie, pomiar BLG i na cichą.

Edytowane przez mietekii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Polacy nie czytają instrukcji i wiedzą lepiej :)

Odczekam 3 dni.

Chociaż zadając tu pytanie chciałem się zorientować co się stało i czemu tak szybko?

Tak patrzę na kalkulator i gęstwy było za dużo o 1/3 miało być 124ml a poszło ze 180. Wynikało to z tego, że gęstwa miała sporo zanieczyszczeń i to takich co nie chcą opadać. Gdzieś czytałem, że to białka czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary poczekaj tydzień albo dwa. Teraz będziesz miał duże ryzyko niedokończonej fermentacji czyli granatów. Do tego jak piwo postoi, drożdże opadną na dno, będziesz miał mniej syfu w butelkach, lepiej dofermentowane, bez diacetylu czy aldehydu octowego. Jednym słowem piwu tylko wyjdzie to na dobre. A jak chcesz mieć wolne wiadro żeby warzyć więcej to dokup sobie więcej wiader, są tanie od pszczelarzy czy po paście bhp na allegro.

 

No chyba że chcesz robić piwa dużo i byle jak, zamiast skupić się na jego jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż zadając tu pytanie chciałem się zorientować co się stało i czemu tak szybko?

Dlaczego tak szybko? Bo miałeś dużo silnych drożdży z gęstwy. U mnie podobnie było z AIPA, która miała 18,5Blg - na gęstwie (było jej naprawdę dużo - po prostu zlałem znad niej jedno piwo i od razu na nią zapodałem nową brzeczkę) - praktycznie w 2 dni przeleciała burzliwa i zeszło do ~6,5Blg :) Mimo wszystko nie zlewałem jeszcze na cichą - poczekałem 11 dni, dopiero potem zostawiłem na cichej 12dni (tak mi akurat pasowało z wolnym czasem). Przez ten czas zeszło jeszcze 0,5Blg - dzięki temu zapewne nie przegazowałem tego piwa.

 

Na zachętę do czekania powiem tylko, że ostatnio w sobotę robiłem degustację tej AIPA (2 tygodnie w butelkach - nie ma co dać mu się zestarzeć za bardzo :) ) i jest świetne - idealne wysycenie, super smak, goryczka i aromaty chmielowe. Za kolejne 2 tygodnie będzie pewnie jeszcze lepsze :) Także cierpliwości! Nawet jak przefermentuje Ci do końca, to nic się piwu nie stanie, jak postoi kilka dni w spokoju i zaczeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle mamy dwie szkoły.

Jedni radzą czekać bo smak będzie lepszy. Ostatnio gdzieś czytałem, że piwa po burzliwej nie należy niepotrzebnie trzymać nad osadem drożdżowym i trzeba niezwłocznie zlać na cichą bo smak będzie gorszy.

Na razie czekam bo wysepki piany nie zniknęły i czuć CO2.

 

dokup sobie więcej wiader, są tanie od pszczelarzy czy po paście bhp na allegro

A jeżeli chodzi o wiadra to robienie piwa w wiadrach nieprzystosowanych do żywności raczej nie jest wskazane.

Wiadra mam ale bez kranika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś czytałem, że piwa po burzliwej nie należy niepotrzebnie trzymać nad osadem drożdżowym i trzeba niezwłocznie zlać na cichą bo smak będzie gorszy.

 

Tu właśnie kluczem jest słowo niezwłocznie. Otóż autoliza może się pojawić jak będziesz trzymał piwo nad osadem parę miesięcy a nie parę dni.

Spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można filtrować w wiadrze bez kranika ale z wężykiem?

Filtrację ja rozumiem jako oddzielenie brzeczki od młóta. I do tego samym wężykiem był nie polecał (można poparzyć usta przy zaciąganiu :P ). A jeżeli chcesz po fermentacji przelać piwo na cichą, to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.