Jump to content

[Piwny turysta] Privatbrauerei Schnitzlbaumer z Traunstein


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Kilka miesięcy temu przedstawiłem wam dwa browary działające w bawarskim mieście Traunstein. Dziś przyszła kolej na trzeci, ostatni browar działający w tejże miejscowości.

DSC07637

Mowa o browarze „Privatbrauerei Schnitzlbaumer” założonym w 1575 roku, tuż na skraju starego miasta. Przepięknie położony browar uwodzi swoim wdziękiem. Piękna sylwetka tego browaru z pewnością zainteresuje każdego miłośnika architektury przemysłowej z przełomu XIX i XX wieku. Genialnie odnowiona sala, w której znajduje się warzelnia, w chwili obecnej pełni dwu jaką funkcję w tymże browarze. Otóż pełni ona funkcje produkcyjną jak i gastronomiczną. Browar wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich klientów, otworzył właśnie w tym miejscu karczmę, która bije rekordy popularności w tym miasteczku. Karczma ta ukierunkowana jest przede wszystkim na serwowanie piw z browaru Schnitzlbaumer aczkolwiek nie zabrakło tutaj również dobrej, pożywnej kuchni bawarskiej.

Piwa w moim odczuciu nie należą do najlepszych, aczkolwiek są warte przynajmniej jednokrotnego spróbowania. W szczególności warto zapoznać się bliżej z ich pszenicą (5,2% alk.) oraz z ich koźlakiem (6,2% alk.). Właśnie te piwa wybitnie wyróżniają się na tle pozostałych piw z ich oferty.  Gdyby jeszcze nad nimi popracować  stały się z pewnością piwami z górnej półki. Pozostałą ofertę uzupełniają piwa z pod szyldu Pils (4,9% alk.) oraz Hell (5,2% alk.).

W chwili obecnej roczna wielkość produkcji oscyluje wokół 17 tysięcy hektolitrów. Całość produkcji trafia wyłącznie na miejscowy rynek, próbując konkurować o gusta miejscowych piwoszy z piwami z browarów Hofbrauhaus i Wochinger-Brau. Niestety, jak na razie rywalizacja z tamtymi browarami nie przynosi zamierzonego efektu. I nie ma co się dziwić, ich piwa w zderzeniu z ich konkurencją, dzieli olbrzymia jakościowa przepaść.

DSC07638

.

DSC07632

.

DSC07636

.

DSC07633

ks


2769 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.