Skocz do zawartości

Krakowski Konkurs Piw Domowych


goral89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety nie byłem ostatnio obecny na forum i przeoczyłem ten post. Więc po kolei:

- nagrody jak w większości konkursów są do zrealizowania w postaci bonu w sklepie i sklepy dostały listę zwycięzców. Co do 3 miesięcznego terminu realizacji, chiałbym o infromacje który ze sposorów w ten sposób się zachował ponieważ nie było takich ustaleń.

- w sprawie blach. Blachy nie rozdane zostały skradzione ze sceny i dopiero w tamtym tygodniu, po kilkukrontnych prośbach blachy zostały dorobione w tym tygodniu planuje je wysłać do zwycięzców. Przepraszam za opóźnienie.

- Co do warzenia, Grybów wypiął się na całą sprawę i przerwał rozmowy, mimo iż wcześniej wszystko było załatwione. W tym momencie próbuje znaleźć rozwiązanie całej sytuacji wraz z resztą organizatorów.

 

Przepraszam, że tak późno zauważyłem ten wątek. W tym momencie będę na bieżąco odpisywał, więc w razie pytań odpowiem tutaj. Zdaję sobie sprawę, że wiele rzeczy nie było dopięte i w razie kolejnej edycji błędy się nie powtórzą.

Edytowane przez goral89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mogę dodawać taką adnotację do danego konkursu ale zabronić nijak nie mogę podania informacji... była by to cenzura, a wiemy z przeszłości (i z sąsiedniego forum) czym takie rzeczy się kończą. Po drugie ktoś musiałby poświęcać swój czas żeby weryfikować konkursy, czy zostały zgodnie zrobione z wytycznymi? A jak to ma robić dana osoba na odległość? No i czy tym nie miał się czasem PSPD zajmować jeżeli konkurs bierze udział w Pucharze PSPD? Swoją drogą wiem, że część konkursów które biorą w nim udział nie wysłały pomimo kilku miesięcy metryczek, a dalej się kwalifikowały do rankingu, pomimo regulaminu pisanego na kolanie ( http://www.pspd.org....s/puchar-pspd-1 dokładnie pkt 3. o metryczkach), którego i tak i siak się nie przestrzega. Dr2 więc to nie administratorzy powinni stać na straży prawomyślności konkursów, ale powinno się naciskać na organizatorów. Jakoś np. w Kłodzku w konkursie powstał pkt. w regulaminie że mają miesiąc albo dwa na wysłanie i opracowanie metryczek, i z tego co czytałem na forum zostało to zrobione. W Chorzowie na MKPD też jakoś metryczki dostałem w ciągu miesiąca, a nagrody z tego co wiem też rozesłane dosyć szybko (albo odebrane na miejscu). Udzielam się też na konkursie we Wrocławiu, gdzie wszystko przebiega sprawnie, metryczki rozsyłane tego samego dnia (osoby które podały błędne maile napisane hieroglifami tylko nie dostały ale szybko się zgłosiły i metryczki natychmiast zostały rozesłane), do tego dyplomy wysłane parę dni po konkursie razem z nagrodami! Są konkursy gdzie przebiega to wzorowo, a inne się dopiero uczą albo po zakończeniu danego organizatorom nie chce się ścigać przewodniczącego komisji, który opracowuje metryczki... Ale to wszystko kwestia dogadania się. Ciągle ten bój o metryczki, nudne się to robi... Pretensje trzeba mieć do organizatorów i na nich naciskać, żeby zmuszały komisję do jak najszybszego ich opracowania, bo już od dawna widać, że coś jest nie halo... Pomimo tego że szkoli się tylu sędziów tylko 10-15 się udziela, a reszta nic, wprowadzili punktacje dla sędziów, która i tak nic nie daje, bo sędziowie w niej są tylko nagradzani, a nie dostają nagan ani upomnień, albo punktów karnych za brak wysłania metryczek. I dlatego sędziowie mają w dupie tą "weryfikacje ich wiedzy" i dalej się nie udzielają. I niestety powstaje konkursów coraz więcej i są wykorzystywane tylko do lansowania pewnych eventów, piwowarzy się nie liczą i taka jest smutna prawda.

 

W tym konkursie wszystkie metryczki zostały przesłane bardzo szybko. Zaś konkurs był wliczony do klasyfikacji PSPD.

Edytowane przez goral89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkursie wszystkie metryczki zostały przesłane bardzo szybko. Zaś konkurs był wliczony do klasyfikacji PSPD.

Nie piłem konkretnie do was tylko odpowiadałem na pytanie Dr2 ;) Wszystko widzę jest powoli wyjaśniane więc jest git. Giziu ma rację, metryczki to naprawdę zaczyna być zło, niczego nie uczą, a zawsze są powodem zwarć między organizatorem, a uczestnikiem konkursu... Jedynie dobre to jeżeli ktoś ma złe piwo to może go sprowadzą na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Undeath ale z jednej metryczki można się na prawdę czegoś dowiedzieć (Wrocław, Częstochowa), inna jest zgodna z tym jakie piwo na prawdę jest (Chorzów) a inne to na prawdę marnowanie papieru, czasu, nerwów, pieniędzy itd. (Żywiec).

Bo skoro metryczka służy do wypisania wad piwa (bo oceną to trudno nazwać) a są one wzięte z kosmosu czyli wpisane na odp**rdol albo metryczki są w ogóle praktycznie puste to o czym one świadczą? O jakości oceny, kompetencjach sędziów (lub/i instytucji szkolącej i potwierdzającej te kompetencje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zakładasz, że to Twoja opinia o piwie jest zgodna z prawdą, a nie panelu kilku innych osób ;)

 

Giziu ma rację, metryczki to naprawdę zaczyna być zło, niczego nie uczą, a zawsze są powodem zwarć między organizatorem, a uczestnikiem konkursu... Jedynie dobre to jeżeli ktoś ma złe piwo to może go sprowadzą na ziemię.

Brak wysyłania metryczek (bo wewnętrzne metryczki do użytku sędziów raczej i tak by były) spowodowałby tylko, że nie byłoby żadnych uwag krytycznych (np. jak powyżej) ale czy to byłoby dobre, konstruktywna krytyka jest jest zawsze pożądana (ale konstruktywna, bo pojechać inwektywami to każdy potrafi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 3 miesięcznego terminu realizacji, chiałbym o infromacje który ze sposorów w ten sposób się zachował ponieważ nie było takich ustaleń.

 

Tak jak pisałem w poprzednim poście - jedyny jaki miał realizować bony zakupowe czyli "Centrum Piwowarstwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakości oceny, kompetencjach sędziów (lub/i instytucji szkolącej i potwierdzającej te kompetencje).

No dobra ale jak zmusić ich żeby metryczka zawierała, więcej niż 3 słowa? To jest prawda brak kontroli i systemu jakiejkolwiek weryfikacji pracy sędziów, którzy i tak udzielają się w konkursach za darmo i często na swój koszt... A taka prawda, że na Wrocławiu na bieżąco, jedna osoba wklepywała oceny (metryczki) do programiku zrobionego przez Cml, tworzącego metryczkę zbiorczą, natomiast w eliminacjach wypisywaliśmy główne wady tylko dlaczego piwo zostało odrzucone, przy ogromnej ilości piw nie da rady się o każdym rozpisać bo zajęło by to multum czasu więc po prostu na tym kroku konkursu tak wyglądają metryczki.

 

Tylko zakładasz, że to Twoja opinia o piwie jest zgodna z prawdą, a nie panelu kilku innych osób ;)

 

Giziu ma rację, metryczki to naprawdę zaczyna być zło, niczego nie uczą, a zawsze są powodem zwarć między organizatorem, a uczestnikiem konkursu... Jedynie dobre to jeżeli ktoś ma złe piwo to może go sprowadzą na ziemię.

Brak wysyłania metryczek (bo wewnętrzne metryczki do użytku sędziów raczej i tak by były) spowodowałby tylko, że nie byłoby żadnych uwag krytycznych (np. jak powyżej) ale czy to byłoby dobre, konstruktywna krytyka jest jest zawsze pożądana (ale konstruktywna, bo pojechać inwektywami to każdy potrafi).

I widzisz co osoba to inne odczucia, ale tak jak napisałem powyżej (wytłuszczone) trzeba się do tego albo przyzwyczaić, albo olać konkursy.

 

Dobra i skończmy Off topa bo to nie miejsce na taką dyskusję. Jak chcecie to mogę wydzielić i w innym temacie można o tym pogadać... Tylko z kulturą żeby zamykać później nie było.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z tej całej dyskusji- nie jest łatwo zorganizować konkurs. Spotkałem się już z opiniami, że na konkurs zbierają piwo i mają darmowe picie. Myślę, że osoby tak myślące powinny co najmniej raz zorganizować taki konkurs i sędziować. Ale co tam.....

Mateusz konkurs i cała impreza to było duże przedsięwzięcie i nie jest łatwo to wszystko połapać. Wiem jak organizowałem konkurs w Chorzowie i w znacznym stopniu imprezę w Skansenie. Dzięki pomocy osób z naszego Śląskiego Oddziału PSPD wszystko się udał - oprócz pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.