Skocz do zawartości

American Wheat


Dzidu

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym myślicie? Ilości są ok a może coś trzeba dodać? Nie jestem pewien chmieli i chmielenia na zimno.

 

Styl: American Wheat

Docelowa ilość: ok. 20 litrów

Zacieranie: Infuzyjne /62°C - 30 min.

Gęstosć Blg 11,0

Gotowanie: 60 min.

 

Słody: [kg] uwagi

Pilzner 2,5

Pszeniczny 1,0

Płatki pszeniczne 1,2

 

Chmiele: [g] czas [min] uwagi

Perle 25 60

Simcoe 20 15

Amarillo 20 15

Citra 20 tydzień na zimno

 

Dodatki: [g] czas [min] uwagi

skórka pomarańczy 10 10

 

Drożdże:

Wyeast American Wheat

Edytowane przez Dzidu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał Citrę na 0 min i chłodzenie brzeczki zamiast na zimno i przesunął Simcoe z Amarillo na 5-10 min przed końcem. Chmielenie na zimno to sprawa dyskusyjna, co kto lubi. Wczoraj była mała dyskusja na ten temat w dziale Blogosfera, warto zerknąć: http://www.piwo.org/...heat-–-surowce/

 

Jak dodasz skórkę pomarańczy to zapewne wyjdzie Ci coś pomiędzy witbierem a amerykańską pszenicą aniżeli konkretnie w styl :)

Edytowane przez gwzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał Citrę na 0 min i chłodzenie brzeczki zamiast na zimno i przesunął Simcoe z Amarillo na 5-10 min przed końcem. Chmielenie na zimno to sprawa dyskusyjna, co kto lubi. Wczoraj była mała dyskusja na ten temat w dziale Blogosfera, warto zerknąć: http://www.piwo.org/...heat-–-surowce/

 

Jak dodasz skórkę pomarańczy to zapewne wyjdzie Ci coś pomiędzy witbierem a amerykańską pszenicą aniżeli konkretnie w styl :)

 

Dzięki za odpowiedź... chciałbym po prostu żeby był mocno wyczuwalny cytrusowy aromat stad ta skórka pomarańczy. Ok to niedługo chyba bede próbował. Dzięki wielkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie IBU zaplanowałeś, ale jeśli planujesz sypnąć skórkę pomarańczy to bierz ją pod uwagę. W moim American Wheat dała dłuuuuugie wyraźnie gorzkie odczucie w ustach. Dopiero po kilku tygodniach jako tako się to poukładało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie dodawanie po 20 g Simcoe i Amarillo w 15 min. Nie ma sensu. Przesuń chmielenie na 0 min. Oczywiście jestem za chmieleniem na zimno :)

Oczywiście zacieranie 60 min, a nie 30! I nie w 62 C tylko w 67 - 68 C. Tak zwane zacieranie na lenia.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim American Wheat dała dłuuuuugie wyraźnie gorzkie odczucie w ustach. Dopiero po kilku tygodniach jako tako się to poukładało.

To jest właśnie wyzwanie, by nie czuć było tej goryczki ze skórki jeśli się ją dodaje. W Witbierach często to również występuje, gdy się świeżą skórkę dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieranie będziesz robił na wytrawnie? Piwo może mieć mało ciała, przez co odczuwanie goryczki będzie większe.

Moim skromnym zdaniem, zredukowałbym simcoe o 10 g, żeby nie przykrywał cytrusów. Jeszcze pytanie, czy chcesz w smaku czy w aromacie cytrusy. I czy nie lepiej rozdzielić Simcoe i Amarillo i to drugie przesunąć w stronę aromatu. A Citrę na whirpool, za leniwy jestem żeby tyle przy piwie robić :D . Jedna paczka drożdży płynnych na jedną warkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieranie: Infuzyjne /62°C - 30 min. - i to koniec? jak tak to weź to zmień, bo będziesz miał tragiczną wydajność, i skrobię w zacierze.

Płatki będziesz kleikował czy masz błyskawiczne?

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.