Jump to content

[Piwny turysta] Browar Rzemieślniczy Z&Z z Wojkówki


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Zapraszam was dzisiaj do Wojkówki, niewielkiej wsi w województwie Podkarpackim. Po co? Rzecz jasna na piwo, do browaru „Browar Rzemieślniczy Z&Z”.

 

DSC09810

 

Browar powstał z początkiem 2013 roku, z inicjatywy dwóch inwestorów z pobliskich ziem. Całe przedsięwzięcie zostało założone w budynku po niefunkcjonującej już szkole podstawowej. Gruntownie odświeżony budynek, pięknie wyróżnia się na tle innych zabudowań z najbliższej okolicy. Wnętrze lokalu jest utrzymane w dość surowym klimacie. Przewaga cegły, drewna oraz wygodnych kanap, sprawia, że gość lokalu czuje się tutaj nad wyraz komfortowo. W przeciwieństwie do innych tego typu przybytków, tutaj na widok publiczny nie została udostępniona warzelnia pochodząca od niemieckiego producenta Speidel, o wybiciu dwóch hektolitrów. W ramach zaduś czynienia, tuż za szklaną ścianą znajdującą tuż za barem, można podziwiać dwa rzędy tanków leżakowych.

 

 Tym, którym wydaje się, że browar warzy jedynie dość nudny a jednocześnie przewidywalny zestaw piw, będą mile zaskoczeni. Otóż browar od samego początku istnienia rozpieszcza swoich gości m.in. takimi smakołykami, jak: AIPA (13,0blg), Dark AIPA (13,0blg), Milk Stout ( 13,0blg), Dry Stout (13,0blg), Amber Ale (13,0blg), Amber Lager (13,0blg). Rzecz jasna nie zabrakło również pozycji obowiązkowych takich , jak Pils (13,0blg) czy Dunkel (13,0blg).

 

 Jedynym mankamentem tego miejsca jest to, że brakuje tutaj kuchni. Wszak nie od dziś wiadomo, że piwo idealnie łączy się z jadłem.

 

 Mimo to, gorąco zachęcam was do złożenia wizyty w Wojkówce. Naprawdę warto!

DSC09824

.

DSC09825

.

DSC09820

.

DSC09819

.

Amber Lager i Dark AIPA
Amber Lager i Dark AIPA

.

DSC09826

2751 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

 

Wyświetl pełny artykuł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.