Skocz do zawartości

Jaka woda? - kranówa/mineralka twardość/pH ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy do paru pierwszych warzeń z brewkitów wystarczy użyć zwykłej "kranówy" przepuszczonej przez filtr Brita?

Czy może lepiej jakiejś butelkowanej mineralki?

 

Czy istnieją jakieś optymalne parametry twardości i kwasowości wody w które należy celować?

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to jest temat woda ;) ale tu masz podstawy: http://www.wiki.piwo...H_i_składu_wody

 

Ja do swoich brewkitów używałem kranówki, ale mam jej dobre parametry. Wszystko zależy od tego jaką masz wodę, poproś o ostatnią analizę, tego kto ci dostarcza ją, mają obowiązek dać ci do wglądu aktualne badania. Na początku odradzam bawienie się w modyfikacje wody to jest dla bardziej zaawansowanych piwowarów już. Jak twoja woda okaże się niedobra to kup w biedrze lub innym markecie najtańszą wodę jaką mają i też też da radę, przepuszczanie 25 litrów przez filtr britta jest dla cierpliwych, a nie oczyści ci i tak dobrze tej wody, i dostarczy jony sodu, które nie są pożądane w niej.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiem próbę z tym samym brewkitem w jednym miałem wodę mineralną w drugim kranówkę i różnicy nie było żadnej !

 

Pytanie jaką masz wodę w kranie, bo w różnych miastach różnie to bywa. Znasz może jej twardość i pH ?

 

Niestety nie jestem w stanie ci powiedzieć jaką mam wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO woda a raczej jej twardość i pH odgryw istotną role przy zacieraniu.

W puchach raczej różnicy nie uswiadczysz.( pomijając ekstremalne składy wody )

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Gdzieśtam czytałem że kranówka jest sterylniejsza od wody butelkowanej, bo w niej chlor (fluor?) wybija wszystkie mikroby, a w źródlanej nie.

Sądzicie że można złapać infekcję od wody z baniaka 5l? Mi się to wydaje mega wątpliwe...

 

W jakim sensie o to pytasz?

 

Infekcję można załapać zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tech chwili raczej wody się już nie chloruje (stricte), do odkarzania używa się ozonu bądź bardzo niskich stężeń ClO2 (niewyczuwalne nosem) ze specjalnych układów generacji jego na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze podpinam się do tematu ale jak zobaczyłem ten wątek to napisałem to wodociągów prośbę o parametry wody i dostałem coś takiego.

 

odczyn pH 7,7

mangan 0,015 mg/l

żelazo 0,112 mg/l

amoniak 0,05 mg/l

azotyny 0,01 mg/l

azotany 13,2 mg/l

chlorki 56 mg/l

mętność 0,55 NTU

barwa 5 mg/l

 

Czy ktoś może ocenić te parametry i napisać czy to dobra woda do zacierania czy lepsza będzie z biedrony Oaza 5L?

Edytowane przez cen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze podpinam się do tematu ale jak zobaczyłem ten wątek to napisałem to wodociągów prośbę o parametry wody i dostałem coś takiego.

 

odczyn pH 7,7

mangan 0,015 mg/l

żelazo 0,112 mg/l

amoniak 0,05 mg/l

azotyny 0,01 mg/l

azotany 13,2 mg/l

chlorki 56 mg/l

mętność 0,55 NTU

barwa 5 mg/l

 

Czy ktoś może ocenić te parametry i napisać czy to dobra woda do zacierania czy lepsza będzie z biedrony Oaza 5L?

 

Napisz im, ze potrzebujesz: Ca, Na, Mg, Cl, SO4, HCO3 i pH ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.