Skocz do zawartości

Brewkit posmak żelaza


Rekomendowane odpowiedzi

Heja.

 

Wczoraj popróbowałem swojego trzeciego i ostatniego brewkita, Gozdawa weizenbock. Smakuje ok, jednakże po wypiciu pozostaje posmak żelaza, czym to może być spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym to może być spowodowane ?

Najprawdopodobniej puszką, w której był przechowywany ekstrakt, chyba że to nie jony żelaza, a zapach pochodzi od chmielu (też jest to możliwe).Zrób test na skórze dłoni i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej woda odpada, warzyłem inne warki, zacierałem - na kranówce i nie mam takich wodotrysków ;) smakuje jak jakieś piwo które piłem kiedyś i po przełknięciu również pozostawiało metaliczny (żelazny) posmak w "paszczy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie metalicznie "trącała" przejściówka w ocynku, którą miałem połączony filtrator ze sraczrurki z kranikiem - po pierwszej zacieranej warce pojawiła się nawet rdza w środku przejściówki, na gwincie. Nie muszę chyba mówić, że od razu wyleciała z zestawu i została zastąpiona taką chromowaną.... która kosztowała więcej, niż sraczrurka de facto :F

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie znalazłem odpowiedniejszego tematu , więc wrzucam tutaj zapytanie żeby nie tworzyć niepotrzebnie nowego. Tutaj nie chodzi o brewkit , tylko o normalnie zacierane piwo.

 

Trafił mi się dziwny przypadek i nie wiem o co chodzi. W jednym z moich piw pojawił się wyraźny metaliczny aromat i smak. Dokładnie chodzi o tą recepturę

 

O dziwo wcześniej tego nie czułem . Pojawiło się to w kilkunastu ostatnich butelkach. Dziś otworzyłem ostatnią z tej warki , ale wada jest ewidentna. Czuć to zarówno w zapachu , smaku jak i przy teście na skórze. Czy może być jakikolwiek inny powód pojawienia się tej wady w piwie , niż sprzęt ? Dodam , że w żadnym innym moim piwie nie stwierdziłem tej wady , a na żelazo jestem wyczulony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.