Jump to content

Brewkit posmak żelaza


Recommended Posts

czym to może być spowodowane ?

Najprawdopodobniej puszką, w której był przechowywany ekstrakt, chyba że to nie jony żelaza, a zapach pochodzi od chmielu (też jest to możliwe).Zrób test na skórze dłoni i będziesz wiedział.

Link to comment
Share on other sites

jest jeszcze inna możliwość: woda. Mialem podobny przypadek i po wyeliminowaniu innych przyczyn została woda. Na szczęście z czasem to sie ulozylo

Link to comment
Share on other sites

U mnie raczej woda odpada, warzyłem inne warki, zacierałem - na kranówce i nie mam takich wodotrysków ;) smakuje jak jakieś piwo które piłem kiedyś i po przełknięciu również pozostawiało metaliczny (żelazny) posmak w "paszczy" :)

Link to comment
Share on other sites

U mnie metalicznie "trącała" przejściówka w ocynku, którą miałem połączony filtrator ze sraczrurki z kranikiem - po pierwszej zacieranej warce pojawiła się nawet rdza w środku przejściówki, na gwincie. Nie muszę chyba mówić, że od razu wyleciała z zestawu i została zastąpiona taką chromowaną.... która kosztowała więcej, niż sraczrurka de facto :F

Edited by ThoriN
Link to comment
Share on other sites

u mnie to był pojedynczy przypadek. Może tak jak ja trafiles na gorszą wodę, np po jakieś przerwie konserwacyjnej lub awarii.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nie znalazłem odpowiedniejszego tematu , więc wrzucam tutaj zapytanie żeby nie tworzyć niepotrzebnie nowego. Tutaj nie chodzi o brewkit , tylko o normalnie zacierane piwo.

 

Trafił mi się dziwny przypadek i nie wiem o co chodzi. W jednym z moich piw pojawił się wyraźny metaliczny aromat i smak. Dokładnie chodzi o tą recepturę

 

O dziwo wcześniej tego nie czułem . Pojawiło się to w kilkunastu ostatnich butelkach. Dziś otworzyłem ostatnią z tej warki , ale wada jest ewidentna. Czuć to zarówno w zapachu , smaku jak i przy teście na skórze. Czy może być jakikolwiek inny powód pojawienia się tej wady w piwie , niż sprzęt ? Dodam , że w żadnym innym moim piwie nie stwierdziłem tej wady , a na żelazo jestem wyczulony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.