Skocz do zawartości

Ratowanie stouta/u


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni!

 

Sprzątając przed końcem sezonu uwarzyłem sobie stouta z resztek, zasyp:

 

Pils Strzegom 4kg

Wiedeński 1kg

Jęczmień palony 0,43kg

Kwas mlekowy 3g

 

4kg pilznenskiego wytłuszczyłem ponieważ wg obliczeń miało być 3kg - w efekcie zamiast ~24l 10blg wyszło mi 27l 11,5blg :)

Nie żeby to był wielki problem sam w sobie, natomiast spróbowałem piwo pod koniec fermentacji i jest obrzydliwie słodkie.

 

Mój plan ratunkowy przewiduje wymoczenie jeszcze z 50-100g palonego oraz zrobienie herbatki z 10g magnum i dorzucenie tego razem z cukrem do refermentacji - co sądzicie?

 

aha, chmieliłem:

Challenger 20g - 60min

EKG 25g - 60min

 

ramen!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11,5blg :)[...] i jest obrzydliwie słodkie.

dosyć trudno mi w to uwierzyć. Szczególnie, że wpakowałeś w zasyp prawie pół kilo palonego jęczmienia. Na pewno był to "koniec" fermentacji? Jaki ekstrakt był przy próbie? Jakie drożdże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosyć trudno mi w to uwierzyć. Szczególnie, że wpakowałeś w zasyp prawie pół kilo palonego jęczmienia. Na pewno był to "koniec" fermentacji? Jaki ekstrakt był przy próbie? Jakie drożdże?

 

Fermentacja się ima ku końcowi - ~1,5blg od 2 dni, a drożdże to, no cóż... US-05 2gie pokolenie :)

Faktycznie, może jestem wyczulony na słodkie, z drugiej strony wcale nie jestem zwolennikiem przechmielonych i przpalonych piw...

Pobiorę dziś większą próbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 18% słodu wiedeńskiego to nie jest za dużo (szczególnie bez kontry) ? Nie wiadomo kiedy dodawałeś ten słód palony. Jeżeli oprócz koloru ze słodu chcesz mieć paloność, to musisz zatrzeć słód, może z godzinę. Ja bym wziął jakiś czekoladowy mocno palony. A na marginesie, to tak piwo się zmienia w czasie, że teraz nie oceniam piwa przed butelkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 18% słodu wiedeńskiego to nie jest za dużo (szczególnie bez kontry) ? Nie wiadomo kiedy dodawałeś ten słód palony. Jeżeli oprócz koloru ze słodu chcesz mieć paloność, to musisz zatrzeć słód, może z godzinę. Ja bym wziął jakiś czekoladowy mocno palony. A na marginesie, to tak piwo się zmienia w czasie, że teraz nie oceniam piwa przed butelkowaniem.

Wszystko szło od razu do gara na godzinę, wiedeński - miał dać trochę ciała tej 10tce, poza tym, jak pisałem - to było sprzątanie.

Ok, odpuszczam już herbatkę z palonego, ale chyba 'dogoryczę' - wg obliczeń jest 23IBU, to trochę mało jak na stouta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogło spowodować odczucie słodkości, to zbyt wysoka temperatura zacierania. Jeżeli zacierałeś w temp 70-72°, to będzie słodkie, zostało dużo dekstryn, które nie są fermentowalne przez drożdże, a dają właśnie słodkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już z kronikarskiego obowiązku:

zacierane ok 60 min 68-66*

 

Do rozlewu dodałem herbatki z 10g Magnuma (60min, wyszło z 0,75l, użyłem 0,5). IBU powinno wzrosnąć o jakieś 10(?) pktów.

 

Dam znać za ok miesiąc co tam nawarzyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No! To uratowałem - bardzo fajne piwko wyszło :)

Fakt, jest mocno wytrawne (to pewnie te USy) i tu na szczęście jest trochę pełni z wiedeńskiego (delikatna miodowa słodycz na początku) i być może, trochę za dużo palonego. Ogólnie goryczka z chmielu ładnie się zgrywa z palonością, ale gdzieś w tle jakieś takie nuty asfaltowe migoczą - może się ułożą za kolejny miesiąc - o ile wytrzyma tyle:)

Następnego stouta machnę na jakichś właściwszych drożdżach i bez wiedeńskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.