Skocz do zawartości

Vic Secret


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Używał ktoś tego chmielu ze zbiorów 2016? Jak oceniacie efekty? Szczególnie aromat mnie interesuje

U mnie siedzi w fermentorze single hop. Ale trzeba jeszcze poczekać bo dopiero fermentuje tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zrobiłem dwa piwa z tym chmielem (w tym single hop) i w obu coś bardzo nieprzyjemnego, ostrego w zapachu siedzi. Niestety żółtodziób jestem i ani nie potrafię precyzyjnie opisać co, ani z całą pewnością z czego wynika. W single hop zapach jest dużo mocniejszy, dlatego się pytałem wcześniej, że chcę wyeliminować chmiel jako powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś tego chmielu ze zbiorów 2016? Jak oceniacie efekty? Szczególnie aromat mnie interesuje

 

zrobiłem single hopa Vic Secret na pilzneńskim, 14 blg. efekt po miesiącu w butelkach - aromat obłędny, jestem kiepskim sensorykiem ale pachnie mandarynką/pomarańczą-generalnie mega słodko. smak również bdb, aczkolwiek piwo wyszło mi wytrawne co gryzie się z charakterem chmielu. goryczka za to mierna - ciężko mi powiedzieć co w niej konkretnie nie pasuje.nie jest ściągająca ani zalegająca, ale czuć że ten chmiel nie jest stworzony do tego celu. generalnie do lekkich, letnich piw - jak znalazł. naprawdę polecam.

 

użyłem też Vic Secret 2016 do NE IPA w kombinacji z Citrą i Nelson Sauvin - istna petarda. Proporcje VS:NS:C 1:1:0,7. Efekt - słodka, owocowa sałatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiłem kilka butelek nowego piwa, przepis w tym miejscu: https://brewness.com/pl/recipe/32-single-hop-vic-secret/view

Niestety nie tego się spodziewałem. Goryczka wyszła mocno, zalegająca, trochę paląca. Taki schemat chmielenia, takie IBU było powielane we wcześniejszych moich piwach. Możliwe, że się ułoży ale inne piwa na takim zasypie i z takim chmieleniem po nagazowaniu były już całkiem dobre a na pewno nie były palące i nie miały takiej mało przyjemniej, długiej goryczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zlałem do klarowania mojego nowofalowego lagera, Tak jak kolega wyżej pisze, Vic Secret na goryczkę jest kiespki, mimo niskiego IBU, goryczka jest zalegająca, może po nagazowaniu i odleżeniu zmieni się charakter. Ale aromat oraz smak - razem z Equinoxem - istna bomba egzotycznych owoców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Post dotyczy chmielu z 2015. Wersję z 2016 zamierzam dopiero przetestować.

Z tym Vic Secret to jest naprawdę ciekawa sprawa. Wiele osób narzeka na zalegającą goryczkę, łodygę. W moim przypadku jednak powstało jedne z moich najlepszych AIPA:

20. Tribute to Hops - India Pale Ale Single Hop Vic Secret 

 

Jakby komuś nie chciało się wchodzić w odnośnik:

 

Z goryczką celowałem w około 80ibu przy 14-15blg. Piwo miało bardzo przyjemny smak, niezalegającą goryczkę, z 4 wówczas robionych przeze mnie single hopów, ten na VS był najłagodniejszy. Piwo było chmielone dodatkowo na zimno przez 5 dni (150g na 30l). Piwo to próbowane było w wyniku wymiany z depozytu przez kogoś z forum. O ile pamiętam to pisał on o delikatnym zaleganiu. Był to jednak chyba jedyny taki komentarz. Każdy komu nie mówiłem, że jest to Vic Secret, że może być łodyga, mówił, że wszystko jest w porządku.

 

Podsumowując myślę, że z tym zaleganiem VS to może być autosugestia albo loteria. Podejrzewam jedno i drugie. Mimo wszystko nie będę sugerował, żeby dodawać ten chmiel na goryczkę. Na smak i aromat owszem. Ale na 60` jest dużo innych bardziej pewnych chmieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

rozlałem APKę w której chmieliłem na zimno tylko i wyłącznie Vic Secret. ZALETY: chmiel pachnie przepięknie, świetna multiwitaminka z lekkim skrętem ku poramańczy. WADY: gryząca, nieprzyjemna zalegająca goryczka obniżająca przyjemność picia piwka. to samo zresztą co rok temu. nigdy już więcej tego chmielu nie zamówię, przykro mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ATP napisał:

Ktoś próbował single hopa chmieląc tylko na whirlpool i na zimno?

Warzyć nie warzyłem, ale piłem czyjeś SH na tym chmielu. Goryczka jak to VS łodyga, zalegająca i nieprzyjemna, aromat kojarzył mi się z nikotyną i jakimiś czerwonymi owocami i tropikami, nie było to za przyjemne. Przestrzegam przed tym chmielem sam go miałem 0,5 kg i nigdy nie wrócę do niego ze względu na tą paskudną goryczkę. Jak czytam opisy powyżej to nic się nie zmieniło. W tej cenie to lepiej kasę w Galaxy ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Undeath napisał:

Warzyć nie warzyłem, ale piłem czyjeś SH na tym chmielu. Goryczka jak to VS łodyga, zalegająca i nieprzyjemna, aromat kojarzył mi się z nikotyną i jakimiś czerwonymi owocami i tropikami, nie było to za przyjemne. Przestrzegam przed tym chmielem sam go miałem 0,5 kg i nigdy nie wrócę do niego ze względu na tą paskudną goryczkę. Jak czytam opisy powyżej to nic się nie zmieniło. W tej cenie to lepiej kasę w Galaxy ładować.

Wiadomo, moja pierwsza IPA była na australijskich chmielach, gdzie goryczka była głównie z VS. Pachniało super, ale goryczka była paskudna.

Teoretycznie przy whirlpoolu i chmieleniu na zimno tego kohumulonu nie powinno przejść aż tak dużo, zwłaszcza jeśli hopstand robi się w okolicach 70°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teoretycznie tak. Jednak zważ na to, że nie tylko kohumulon może odpowiadać za tą łodygę. Praktyka pokazuje, że goryczka przechodzi z chmielu na zimno i jest podbijana przez niego. Dodatkowo ten VS nie jest jakiś mega aromatyczny więc nie wiem w sumie dlaczego on się tak długo utrzymuje na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Undeath napisał:

No teoretycznie tak. Jednak zważ na to, że nie tylko kohumulon może odpowiadać za tą łodygę. Praktyka pokazuje, że goryczka przechodzi z chmielu na zimno i jest podbijana przez niego. Dodatkowo ten VS nie jest jakiś mega aromatyczny więc nie wiem w sumie dlaczego on się tak długo utrzymuje na rynku.

dokładnie o tym mówię - nie wiem jaki czort odpowiada za goryczkę w chmieleniu na cichej, ale w tym chmielu jest to mocno odczuwalne. no i goryczka przy gotowaniu też wychodzi paskudna. smakowo jednak chmiel jest obłędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.