Skocz do zawartości

Piwny depozyt ON-LINE


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, takie formy wymiany już funkcjonują wśród piwowarów. Ten wątek to tylko uświadomienie nieświadomych o takich możliwościach i stworzenie odpowiedniego miejsca na forum na potrzeby informacji o wymianach.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł...od siebie dodam, że jakby ktoś nie miał dostępu do paczkomatów, to jest i na to sposób. Poczta Polska ma usługi: PACZKA24 i PACZKA48. Przy założeniu że paczka waży do 5 kg wersja 24 kosztuje 15,5 zł, a wersja 48 kosztuje 14 zł...także bez tragedii. Wysyłałem już tak na konkursy i spokojnie 4-5 butelek wchodzi do 5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł popieram!

Myślę, że zamiast gadać warto się wziąć do roboty. ;) To co może ktoś chętny na wymianę? Aktualnie mam do zaoferowania NZIPA, Stout, American Wheat. EDIT reszta szczegółów do dogadania na PW.

Edytowane przez Cichus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak na konkurs wysyłasz, to co? ;)

Przy stacjonarnych depozytach też niektórzy na początku straszyli jakie to będą afery, wpadnie kontrola, wszyscy pójdą siedzieć itp. ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wysyłek można wysyłać chyba też przez kioski Ruch i Kolporter

 

co do czepiania się,jeśli się wymienia i nie pobiera się za to kasy to jest ok

 

temat fajny,ktoś wpisuje jakie ma piwa i ile ewentualnie sztuk ,albo jak ktoś czego szuka to podaje i jasna sprawa :)

 

ja zbieram się dość długo do RISa ,ale domowego nie piłem,a kupny jakoś mi nie smakował ,więc trzeba zakładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry :D Przydałaby się jakaś stronka podobna do tej z wymianą drożdży, gdzie ktoś by wpisywał jakie ma piwa do oddania, kiedy uwarzone, ile i oczywiście gdzie. Chociaż można nawet w tym wątku wpisywać. Proponowałbym taki schemat:

nazwa/styl, ekstrakt, jakieś dodatkowe informacje nt. chmielenia, użytych słodów itp., data butelkowania, ile sztuk, miejscowość i czy wysyłka czy odbiór w tej samej miejscowości.

Edytowane przez Dario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Świetny pomysł!

 

Do najbliższych depozytów mam daleko a mam ogromną chęć podzielenie się swoimi wyrobami z kimś kto zajmuje się warzeniem i będzie obiektywny. Więkoszść znajomych to laicy, którzy mogą jedynie stwierdzić czy smakuje czy nie. Jest parę osób, które mają pojęcie ale nie jestem przekonany czy są obiektywne :lol: A tak w końcu ktoś oceni poprawność i wskaże wady/zalety.

 

Skoro nie ma żadnej platformy jeszcze a temat ma służyć zamieszczaniu ogłoszeń to skorzystam z tej możliwości.

 

Mam na stanie póki co wyłącznie Amber Ale z zestawu surowców na chmielu Dr.Rudi. Myślę, że na początek mogę wysłać 1-2 butelki do degustacji aczkolwiek prosiłbym o coś w zamian aby spróbować czegoś od kolegów :) Preferowana wysyłka paczkomat bo powinno być taniej niż pocztą. Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam na PW. Nie mam zbyt dużego porównania w tym stylu dlatego zależy mi na opini kogoś kto ma większe doświadczenie ode mnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry też chętnie skorzystam, chociaż dopiero zaczynam swoją przygodę z piwem, mam zabutelkowane 2 warki, ale to z puchy, więc lipa. W weekend będę butelkował Pilsnera i Bittera - obydwa zacierane, więc jak uznam, że warto się nimi chwalić to chętnie je wystawię w tym wątku.

BTW może koledzy z okolicy bardziej doświadczeni zechcieliby założyć jakiś lokalny skład, wiem że jest nas trochę, zatem może warto by zrobić coś co wypaliło np. w Lublinie?

Edytowane przez mariucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW może koledzy z okolicy bardziej doświadczeni zechcieliby założyć jakiś lokalny skład, wiem że jest nas trochę, zatem może warto by zrobić coś co wypaliło np. w Lublinie?

 

http://www.piwo.org/topic/12076-piwny-depozyt-lublin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.