Jump to content

Piwny depozyt ON-LINE


WiHuRa
 Share

Recommended Posts

Oczywiście, takie formy wymiany już funkcjonują wśród piwowarów. Ten wątek to tylko uświadomienie nieświadomych o takich możliwościach i stworzenie odpowiedniego miejsca na forum na potrzeby informacji o wymianach.

Edited by WiHuRa
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie czegoś na wzór wymiany gęstwy. Sam chętnie będę wymienia swoje piw w ramach tego samego lub innego stylu - niestety moje tereny nie obfitują w zbyt wiele depozytów :P

Link to comment
Share on other sites

ciekawy pomysł...od siebie dodam, że jakby ktoś nie miał dostępu do paczkomatów, to jest i na to sposób. Poczta Polska ma usługi: PACZKA24 i PACZKA48. Przy założeniu że paczka waży do 5 kg wersja 24 kosztuje 15,5 zł, a wersja 48 kosztuje 14 zł...także bez tragedii. Wysyłałem już tak na konkursy i spokojnie 4-5 butelek wchodzi do 5 kg.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł popieram!

Myślę, że zamiast gadać warto się wziąć do roboty. ;) To co może ktoś chętny na wymianę? Aktualnie mam do zaoferowania NZIPA, Stout, American Wheat. EDIT reszta szczegółów do dogadania na PW.

Edited by Cichus
Link to comment
Share on other sites

To co może ktoś chętny na wymianę?

Nie jestem zainteresowany wysyłką :P, ale będę w łodzi za cztery tygodnie to zajrzę do depozytu, będę akurat koło niego przejeżdżał

Link to comment
Share on other sites

Guest tomato

A nikt się nie przyp... do tego? Że niby nielegal? Jeszcze zamkną nas za przemyt i rozprowadzanie bezakcyzy %. :cool:

Link to comment
Share on other sites

A jak na konkurs wysyłasz, to co? ;)

Przy stacjonarnych depozytach też niektórzy na początku straszyli jakie to będą afery, wpadnie kontrola, wszyscy pójdą siedzieć itp. ;)

Edited by kantor
Link to comment
Share on other sites

co do wysyłek można wysyłać chyba też przez kioski Ruch i Kolporter

 

co do czepiania się,jeśli się wymienia i nie pobiera się za to kasy to jest ok

 

temat fajny,ktoś wpisuje jakie ma piwa i ile ewentualnie sztuk ,albo jak ktoś czego szuka to podaje i jasna sprawa :)

 

ja zbieram się dość długo do RISa ,ale domowego nie piłem,a kupny jakoś mi nie smakował ,więc trzeba zakładać

Link to comment
Share on other sites

Pomysł bardzo dobry :D Przydałaby się jakaś stronka podobna do tej z wymianą drożdży, gdzie ktoś by wpisywał jakie ma piwa do oddania, kiedy uwarzone, ile i oczywiście gdzie. Chociaż można nawet w tym wątku wpisywać. Proponowałbym taki schemat:

nazwa/styl, ekstrakt, jakieś dodatkowe informacje nt. chmielenia, użytych słodów itp., data butelkowania, ile sztuk, miejscowość i czy wysyłka czy odbiór w tej samej miejscowości.

Edited by Dario
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Świetny pomysł!

 

Do najbliższych depozytów mam daleko a mam ogromną chęć podzielenie się swoimi wyrobami z kimś kto zajmuje się warzeniem i będzie obiektywny. Więkoszść znajomych to laicy, którzy mogą jedynie stwierdzić czy smakuje czy nie. Jest parę osób, które mają pojęcie ale nie jestem przekonany czy są obiektywne :lol: A tak w końcu ktoś oceni poprawność i wskaże wady/zalety.

 

Skoro nie ma żadnej platformy jeszcze a temat ma służyć zamieszczaniu ogłoszeń to skorzystam z tej możliwości.

 

Mam na stanie póki co wyłącznie Amber Ale z zestawu surowców na chmielu Dr.Rudi. Myślę, że na początek mogę wysłać 1-2 butelki do degustacji aczkolwiek prosiłbym o coś w zamian aby spróbować czegoś od kolegów :) Preferowana wysyłka paczkomat bo powinno być taniej niż pocztą. Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam na PW. Nie mam zbyt dużego porównania w tym stylu dlatego zależy mi na opini kogoś kto ma większe doświadczenie ode mnie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pomysł dobry też chętnie skorzystam, chociaż dopiero zaczynam swoją przygodę z piwem, mam zabutelkowane 2 warki, ale to z puchy, więc lipa. W weekend będę butelkował Pilsnera i Bittera - obydwa zacierane, więc jak uznam, że warto się nimi chwalić to chętnie je wystawię w tym wątku.

BTW może koledzy z okolicy bardziej doświadczeni zechcieliby założyć jakiś lokalny skład, wiem że jest nas trochę, zatem może warto by zrobić coś co wypaliło np. w Lublinie?

Edited by mariucha
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ostatnio z kolegami wyżej dokonałem dwóch wymian a idą następne. Zrobiła mi się niezła kolejka piw do degustacji. Prawie jak u Kopyra :D :D

Edited by WiHuRa
Link to comment
Share on other sites

Ale pomyśł o tym splendorze, chwale, sławie, wyjazdach, degustacjach i wiecznych spekulacjach na Twój temat, bo czego nie wiedza se dopowiedzą ;)

Ech ta sława srebrnego ekranu......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.