Skocz do zawartości

Wyeast 2565 - Kölsch?


Rekomendowane odpowiedzi

2565 - Kölsch?

 

True top cropping yeast similar to Alt strains. Produces slightly more fruity/winey characteristics. Fruitiness increases with temperature increase. Low or no detectable diacetyl production. Also ferments well at cold 55° - 60° F range (13-16° C). Used to produce quick-conditioning pseudo-lager beers. Requires filtration or additional settling time to produce bright beers.

 

Origin:

Flocculation: low

Attenuation: 73-77%

Temperature Range: 56-70° F (13-21° C)

Alcohol Tolerance: approximately 10% ABV

 

Styles:

American Wheat or Rye Beer

Berliner Weisse

Biere de Garde

Cream Ale

Düsseldorf Altbier

Fruit Beer

Kölsch

Northern German Altbier

Spice, Herb, or Vegetable Beer

 

Szczep namnażający się w naprawdę wysokim stopniu, podobny do szczepów Alt. Daje nieco bardziej owocowy/winny charakter. Owocowość zwiększa się wraz ze wzrostem temperatury. Niski lub niewyczuwalny diacetyl. Dobrze fermentuje także w niskich zakresach 55° - 60° F (13-16° C). Używany do produkcji szybko kondycjonowanych pseudo-lagerów. Wymaga filtracji lub dodatkowego czasu na opadnięcie osadu aby dać piwa jasne.

 

Pochodzenie:

Flokulacja: niska

Odfermentowanie: 73%-77%

Zakres temperatur: 56-70 F, 13-21 C

Tolerancja na alkohol: około 10%

 

Style:

American Wheat or Rye Beer

Berliner Weisse

Biere de Garde

Cream Ale

Düsseldorf Altbier

Fruit Beer

Kölsch

Northern German Altbier

Spice, Herb, or Vegetable Beer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Większość piw, jakie robiłem na tych drożdżach bardzo szybko doszła do krystalicznej klarowności (2xKoelsch, Alt, Grodziskie). Koelsche po tygodniu w butelkach są przejrzyste jak szkło, Alt i Grodziskie były takie już po cichej (długiej, po 10-14 dni).

 

Ja tam o to do Wyeast Labs pretensji nie mam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 lat później...

To ja mam mętne (na 5 jedno się sklarowało w miarę), lekko kwaśne(jedno wydaje mi się wyraźnie kwaśne,ale nie żaden kwas,coś jak pszenne niemieckie) i winogronowe (nie winne), jedno jest siarkowodorowe,

wszystkie były fermentowane w podobny sposób, czyli gdzieś koło 16-18 sC na początku (tydzień),a potem  samopas,czyli pewnie ze 21-22 i rozlewane po 3 tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.