Skocz do zawartości

AIPA


Jacenty

AIPA- popularność, a rzeczywistość.  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki masz stosunek do piwa ze smakiem i aromatem cytrusów?

    • Bardzo lubię.
    • Lubię.
    • Traktuję jak ciekawostkę.
    • Nie widzę w nich nic atrakcyjnego.
    • Chcę czuć w piwie wszystkie jego zalety, cytrusy za bardzo tłumią inne walory piwa.
    • Uważam, że jest to piwo "dla kobiet".
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo mody na amerykańskie chmiele wciąż nie widzę w nich nic wspaniałego. Jestem ciekawy jak to wygląda w rzeczywistości. Czy naprawdę tak wielu lubi te cytrusy w piwie, czy może po prostu ci co nie lubią się nie wypowiadają.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie widzę w nich nic wspaniałego, jednak mi odpowiadają (pod warunkiem, że nie są "sypane łopatą") więc co jakiś czas warzę coś z amerykańskimi chmielami (jedna na trzy warki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre IPA jest dobre, tak samo jak dobry stout jest dobry, tak samo jak dobry koźlak jest dobry. Dobre piwo jest dobre piwo. Pytanie; dlaczego co niektórzy mają takie zakompleksienie na temat tych chmieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię. Natomiast rozumiem, że tak jak wszystko co jest bardzo popularne, musi mieć rzeszę antyfanów których wkurza że taki a nie inny styl jest na tapecie. Zarzut że chmiel przykrywa wszystko jest dla mnie kuriozalny. Równie dobrze można by krytykować stouty za to że dominuje w nich paloność albo jechać po lambikach że kwaśne.

Edytowane przez adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie spina jak ktoś na siłę wciska te chmiele do każdego stylu.

np chmielenie na zimno Risów i sypanie do pszenic.

Fakt, ale nigdy nie wiesz kiedy ci z tego wyjdzie nowy styl, tak powstały belgijskie IPAs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre IPA jest dobre, tak samo jak dobry stout jest dobry, tak samo jak dobry koźlak jest dobry. Dobre piwo jest dobre piwo. Pytanie; dlaczego co niektórzy mają takie zakompleksienie na temat tych chmieli?

Bingo :) Zresztą jak ktoś powiedział "nie ma złych stylów są tylko co najwyżej piwa źle uwarzone" :)

 

edit:

W ogóle to chyba moimi ulubionym stylami są style słodowe i/lub delikatnie palone (koźlaki, portery, mildy, brown ale itp.), jednocześnie bardzo też lubię dobre AIPA i co tu zaznaczyć ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Jako początkujący piwowar i fan piwa muszę powiedzieć, że gdyby nie amerykańskie chmiele i ich aromaty oraz smaki jakie wnoszą najprawdopodobniej nigdy nie odkryłbym różnorodności wrażeń dostarczanych przez różne style piwa. To właśnie piwa typu Atak Chmielu, Imperium Atakuje, Rowin Jack sprawiły, że zdecydowałem się na samodzielne eksperymenty oraz poszukiwania nowych wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chcę czuć w piwie wszystkie jego zalety, cytrusy za bardzo tłumią inne walory piwa. "

 

Jak chcesz czuć inne akcenty piwa to nie używasz lub w niewielkiej ilość takich chmieli. Proste. Jak można mieć pretensje do chmielu że przykrywa inne walory ? To po co go sypiesz do piwa ? Każdy surowiec ma swoje walory, wady i to piwowar decyduje o tym co chce aby było "na wierzchu". Robiłem AAA które miało słodowość , skórkę od chleba i przyjemną nienachalną cytrusowość. Chmiel wcale nie przykrył wszystkiego, kwestia umiejętności użycia. A AIPA - taki styl, opiera się na bombie tych chmieli. Pretensje do AIPA, że jest AIPĄ jest śmieszne.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że taki temat, lekko atakujący modę, pojawił się akurat na tym forum, gdzie każdy warzy piwo dla siebie i takie jak lubi.

 

Przychylając się do opinii scooby'ego: "Dobre piwo jest dobre."

 

Jedyne do czego możnaby mieć zastrzeżenia, jeśli chodzi o modę na cytrusy, to to, że podążają za nią coraz to nowe, powstające dookoła browary i temat już od jakiegoś czasu jest trochę wypompowany, ale tu znowu domowi piwowarzy są w o tyle lepszej sytuacji, że zamiast do sklepu mogą iść do piwnicy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.