Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Docent] B-Day 2.0 i trzecie urodziny Piwoteki Narodowej

Recommended Posts

BDay2Dopiero co zakończyło się huczne świętowanie pierwszych urodzin Pracowni Piwa, a powtórnie spotkaliśmy się w wybornym gronie na trzecich urodzinach łódzkiej Piwoteki Narodowej. Główną atrakcją imprezy była premiera kolejnej edycji piwa B-Day czyli efektu połączonych sił AleBrowaru, Pinty oraz Piwoteki. W roku ubiegłym to wyjątkowe przedsięwzięcie miało postać dunkelweizena chmielonego amerykańskimi odmianami. Tym razem nowa wersja B-Day nosi przydomek ‚Przewrót mleczny’ i jest Double Chocolate Milk Stoutem. Piwo uwarzone zostało w mateczniku AleBrowaru czyli Browarze Gościszewo, a leżakowane było z dodatkiem 100 kg prażonego ekwadorskiego kakaowca. Piwo serwowane było w dwóch wersjach – z kranu oraz z jednej że świeżo zamontowanych pomp ręcznych. Eksperyment dobrze pokazał różnicę – piwo serwowane z pompy miało potężną, bardzo trwałą pianę, niskie nasycenie oraz idealnie dopasowaną temperaturę. To z kranu było zbyt chłodne i ze skromną pianą. Samo piwo trafiło w gusta osób lubiących słodkie odmiany stoutów. Miało solidną dawkę laktozowej słodyczy, mi jednak brakowało wyraźniejszych akcentów kawy, a przede wszystkim czekolady. Pragnienie to powetowałem sobie niezmiennie doskonałym Lublin to Dublin. Prócz tego można było spróbować premierowych piw od kontraktowców z Ninkasi oraz Olimpu. Urodzinowy rozkład jazdy zawierał też takie atrakcje jak pokaz capoeiry, animacji dla dorosłych oraz prezentacji Manufaktury Czekolady, która specjalnie dla B-Day 2.0 przygotowała tabliczkę z ziarnami kakaowca i palonego jęczmienia! Na imprezie nie zabrakło urodzinowego tortu, tym razem z racji sugerowanego połączenia z mlecznym stoutem, nie był on mięsny (jak to było na pierwszych urodzinach PN). Solenizantowi ‚Sto lat!’ odśpiewało liczne grono gości, na czele z ekipami AleBrowaru i Pinty. Świetnym obrazkiem zmian, jakie zaszły przez te 3 lata na krajowej scenie piwnej okazało się zdanie z mojej recenzji zamieszczonej wkrótce po otwarciu Piwoteki, a które odkopał Ziemek Fałat: Trzeba wspomnieć, że Piwoteka Narodowa jest póki co jednym z trzech lokali w Polsce, lejących piwa objawienia wiosny 2011 czyli browaru PINTA. Zatem wszystkiego najlepszego dla weteranów i prekursorów polskiej piwnej rewolucji!

Foto 151Foto 134Foto 140Foto 158Foto 181Foto 179Foto 185Foto 188Foto 192Foto 203Foto 197Foto 205Foto 216Foto 221Foto 229Foto 223Foto 228Foto 247aFoto 231Foto 256Foto 249aFoto 239Foto 266Foto 269Foto 273Foto 284Foto 274b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.