Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Docent] Nowe piwne miejsca w Warszawie

Recommended Posts

Na piwnej mapie Warszawy ciągle coś się dzieje. Spośród opisywanych rok temu lokali niektóre zostały zamknięte, w niektórych natomiast ilość kranów uległa cudownemu rozmnożeniu. Ale najważniejsze, że pojawiają się nowe miejsca z ciekawym piwem. Czas zatem na opisanie nowości za pierwszy kwartał 2014!

Cześć

Otwarcie ‚Cześć’ nastąpiło w kwietniu 2013 i początkowo z ich trzech kranów polewano rzeczy w typie eurolagerowego Staropramena. Od sierpnia zagościł Pacific z Artezana, który jak się później okazało, stał się ulubionym piwem tutejszych bywalców. Od marca 2014 ilość kranów wynosi cztery i w większości z nich leje się krajowe rzemieślnicze piwo. Lokal znajduje się na parterze biurowca przy placu Grzybowskim i klimatycznie plasuje się jako ‚wielkomiejski’. Jest czysto, schludnie, w sam raz na spotkanie z kobietą, która nie uznaje typowo piwnych przybytków. Może nawet nie uznawać piwa, gdyż w czasie gdy my będziemy popijać dobrocie, ona może zajadać się jednym z wielu dostępnych tu domowych wypieków.

Grzybowska 2

Facebook

Foto 137Foto 206Foto 146Foto 215Foto 209Foto 148Foto 219Foto 202

Bibenda

Od połowy lutego 2014, rzut beretem od Kufli i Kapsli, usytuowała się Bibenda. Oferują tu ciepłe i zimne dania, wina, koktajle i mocne alkohole czyli to wszystko, co zazwyczaj mało mnie obchodzi. Ale na szczęście jest tu też sześć nalewaków zdywersyfikowanych pomiędzy piwa czeskie, belgijskie oraz krajowych rzemieślników. Posunięcie wydaje się całkiem słuszne, gdyż w momencie, kiedy w Kuflach i Kapslach niemiłosierny tłum okupuje każdy wolny skrawek miejsca, tu tego miejsca jest dość, by usiąść i w spokoju pokontemplować ciekawy trunek. Także alternatywa jakby co jest.

Nowogrodzka 10

Facebook

Foto 606Foto 614Foto 609Foto 611Foto 622Foto 616

Frodo

Lokal funkcjonuje od marca 2013, ale dopiero od lutego tego roku zainstalowano cztery krany, spośród których jeden zarezerwowany jest na krajowe piwo rzemieślnicze. Do tego butelkowe nowości. Szału specjalnego nie ma, ale zawitałem tutaj z jednego powodu. W momencie kiedy stołeczne lokale zbojkotowały dostawy od Ursa Maior, Frodo było jedynym miejscem, gdzie można było spróbować nowego piwa z tego bieszczadzkiego browaru. I nawet nie było złe. Frodo znajduje się w połowie drogi między Chmielarnią a Kuflami i Kapslami więc jeśli komuś droga się dłuży, to może wpaść na regeneracyjne piwko.

Chmielna 98

Facebook

Foto 959Foto 955Foto 953Foto 957

Jedna trzecia

Otwarty na początku kwietnia 2014 lokal ma w podtytule nośne obecnie określenie ‚Craft beer bar’. Tyle, że po pierwsze napijemy się tu tylko piwa belgijskiego, po drugie niekoniecznie ‚true craft’. Kranów jest osiem plus spory wybór butelek więc jeśli ktoś pała chęcią bliższego spotkania z belgijską szkołą piwowarstwa, może udać się właśnie tutaj. Ostatnio otworzył się zbliżony ofertowo Elepfhant Belgium Pub na Freta 19 (zdążyli już zmienić nazwę z poprzedniej ‚Delirium Tremens’) jednak lokalizacja oraz pozycjonowanie cenowe sprawiają, że to bardziej lokal dla turystów. ‚Jedna trzecia’ za to, dzięki bliskości innych miejsc z dobrym piwem, może być kolejnym przystankiem na rozrastającym się stołecznym piwnym szlaku.

Wilcza 52

Facebook

Foto 264Foto 266Foto 629Foto 269Foto 270Foto 626b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.