Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Docent] 1 urodziny Pracowni Piwa

Recommended Posts

PPTempo wydarzeń na polskiej rzemieślniczej scenie jest niebywałe. Rok temu Pracownia Piwa z podkrakowskiej Modlniczki uwarzyła swoje pierwsze piwo – Hey Now. Tomek Rogaczewski i Marek Bakalarski w ciągu tego roku uwarzyli sto warek i zaoferowali niewiarygodną liczbę 23 rodzajów piwa. To praktycznie nowe piwo raz na dwa tygodnie! Przez ten czas browar powiększył dwukrotnie liczbę tanków leżakowych, a do ekipy dołączyła Patrycja i Wojtek. To jednak nie koniec. Browar ulega rozbudowie, a jego moce zostaną podwojone. W przeciągu tego roku Pracownia Piwa wypracowała swoją inwencją i solidnością miejsce w absolutnej czołówce polskiego piwowarstwa rzemieślniczego, a w mojej ocenie zasłużyła na miano Browaru Roku 2013.

Na urodzinowej imprezie, zorganizowanej na terenie bezpośrednio przylegającym do browaru, pojawiła się sama śmietanka polskiej sceny craft, na czele z przedstawicielami AleBrowaru, Artezana, Birbanta, Pinty oraz SzałPiwu. Lokale z dobrym piwem miały silną obsadę w postaci krakowskich House of Beer, Strefy Piwa, Omerty, gdańskiej Pułapki, łódzkiej Piwoteki, poznańskiej Setki, wrocławskiej Kontynuacji oraz warszawskich Kufli i Kapsli. Piwna blogosfera reprezentowana była przez Michała i Adelę z piwnygaraż.pl oraz gotownenapiwo.pl i oczywiście przez PolskieMinibrowary.pl :) Goście mieli okazję skosztować premier, wśród których był RIS oraz dwa warianty Barley Wine. Impreza miała ciekawy akcent, gdyż odbyła się  pod parasolami wielkiej trójki z GŻ, KP oraz CP. Jednak teraz nikt na to nie zwraca uwagi, bo przez te kilka lat rynek piwa w naszym kraju uległ potężnemu wzbogaceniu, miedzy innymi dzięki Pracowni Piwa.

Pracownio, wszystkiego najlepszego!

 

DSCN4798DSCN4799DSCN4806DSCN4803DSCN4816DSCN4818DSCN4812DSCN4822DSCN4826DSCN4833DSCN4837DSCN4861DSCN4875DSCN4879DSCN4881DSCN4890DSCN4886DSCN4876DSCN4904DSCN4908DSCN4911DSCN4915DSCN4925DSCN4910DSCN4856b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.