Jump to content

[Docent] House of Beer czyli opcja Kraków Stare Miasto


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

HOBSytuacja w sąsiedztwie krakowskiego Rynku jest całkiem niezłym przykładem zmian jakie zaszły na rynku, tyle że piwnym. Na początku, czyli od połowy lat 90-tych mieliśmy drugi w Polsce restauracyjny C.K. Browar, serwujący rzadko wtedy spotykane niefiltrowane i niepasteryzowane piwa warzone na miejscu. Potem nastał czas Smoczej Głowy, czyli pierwszego kontraktowca warzącego piwa górnej fermentacji w nieczynnym już krakowskim Relakspolu. Od 2007 zaczęły pojawiać się lokale z większym wyborem piw lanych, szczególnie z Czech, i tu dobrym przykładem jest Non Iron. W lipcu 2010 roku wystartował House of Beer, w którym początkowo obecne były cztery krany, a wkrótce ich liczbę zwiększono do sześciu. Co z tego, skoro nie lało się z nich nic wartego większej uwagi. Jednak od listopada 2012 nastąpiła istotna zmiana. Otwarto piwnicę z dziewięcioma kranami, a co ważniejsze, zaczęto serwować też krajowe rzemieślnicze piwo. Na obecną chwilę liczba kranów wynosi 16 plus jedna pompa więc jest naprawdę nieźle.

House of Beer zyskał moją uwagę, przystępując do cennej inicjatywy HOPS Kraków oraz będąc inspiratorem piwa, które okazało się Debiutem miesiąca w lutym 2014 czyli Big Chmielowskiego z Pracowni Piwa. W House of Beer przede wszystkim podobać się może bardzo klimatyczny wystrój, który w wieczorno-nocnym półmroku prezentuje się świetnie i nadaje temu miejscu odpowiednią atmosferę. Istotne też jest, że mają tu otwarte od 14-tej, więc dwie godziny wcześniej niż w kazimierzowskich wielokranach. Jeśli zatem jesteście w okolicy (a nie da się tu nie być, będąc w Krakowie), warto zajrzeć na co najmniej jedno dobre piwo!

House of Beer, Kraków, św. Tomasza 35

www.houseofbeerkrakow.com

Recenzje na browar.biz

Foto 411Foto 311Foto 313Foto 317Foto 325Foto 320Foto 395Foto 407Foto 400Foto 408Foto 403aFoto 404b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.