Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Docent] Stara Zajezdnia czyli koszmar hopheada

Recommended Posts

StaraZajezdniaPełna nazwa tego przybytku to Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva. Tak, tak, to ci od sieci hoteli, ale kto bogatemu zabroni? Miejsce ruszyło równo z mistrzostwami Europy w piłkę kopaną rozgrywanymi na polskiej ziemi czyli EURO 2012. Początkowo lano tu piwa warzone w katowickim Spiżu, a od marca 2013 mają tu już piwo własnej produkcji. Podobnież warzone jest ono na spiżowych recepturach przez pana Romualda Kulesza. Szczerze mówiąc, mało mnie obchodzi czy to kwestia receptury czy umiejętności piwowara, ale po raz pierwszy od początku moich piwnych podróży zdarzyło mi się, bym nie dopił żadnego z oferowanych piw. A dokładniej czterech próbek tych piw…W trakcie wizyty mieli tu piwo jasne, pszeniczne, miodowe i imbirowe. Pierwsze bez krztyny goryczki, lekko szmaciane, drugie wodniste i kwaskowe. Berbelucha totalna. Za to trzecie i czwarte miały już smak, dla ścisłości smak czterech łyżeczek cukru na szklankę. Nędza i rozpacz. Za to okolica wprost marzenie. Browar mieści się w kompleksie budynków zabytkowej zajezdni tramwajowej z początku wieku XX, które od lat 60-tych służyły jako warsztaty i magazyny autobusowe. W 1998 w przeciwległym budynku urządzono Muzeum Inżynierii Miejskiej, natomiast w hali, w której obecnie jest browar, znajdował się tor gokartowy. Miejsce ma więc swój urok i zdecydowanie warto je zobaczyć. Ale piwa próbować nie radzę.

Piwo: Jasne, Ciemne, Pszeniczne, Miodowe, Imbirowe

Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva, Kraków, św. Wawrzyńca 12

www.starazajezdniakrakow.pl

Recenzje na browar.biz

Foto 384Foto 368Foto 369Foto 371Foto 372Foto 375Foto 381Foto 378Foto 379Foto 380Foto 383Foto 367b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.