Skocz do zawartości

Chmielenie za 10 min


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio uprałem "skarpety do chmielenia" i przez pośpiech dolałem płynu do płukania. Teraz wydzielają kojący kwiatowy zapach który jak się obawiam może przejść do piwa. Płukałem chyba z 15 min pod bardzo silnym strumieniem wody, wysuszyłem suszarką ale nadal troche czuć.Jak myślicie zapach przejdzie? Będę chmielił granulkami, raz próbowałem sypać bezpośrednio, ale ilość chmielin była spora i dużo zabawy z odzyskaniem czystej brzeczki. Sprawa o tyle pilna że już zaczyna sie gotować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój. Syp cały granulat. Przelej do wiadra przez pieluchę tetrową, poszewkę, cokolwiek. Tylko niech ktoś ci pomoże przy przelewaniu, żeby filtr nie wpadł ci z całym bagnem do wiadra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielenie granulatem w jakiejś osłonce nie ma sensu, prawie na pewno nie odda wszystkiego co ma oddać. Taką samą skuteczność filtrowania chmielin da przelewanie przez sito wyłożone jedną lub dwoma warstwami zwykłej gazy z apteki, dodatkowo pięknie się napowietrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stanie jeśli sporo chmielu z granulatu zostanie pozostawione w czasie fermentacji burzliwej? Nie robię whirlpoola, tylko przelewam "normalnie". Czy brak whirlpoola czymś strasznym grozi?

Przy zlewaniu na cichą oczywiście pozbywam się chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam taką metodę że do wiadra gdzie będzie fermentować piwo daje sitko i inne przyrządy które będą maiły kontakt przy przelewaniu do tego wrzucam oxi + woda a potem przy przelewaniu leję przez sitko i wszystko bardzo elegancko idzie ;) oczywiście polecam whirlpool wykonać przed chłodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście polecam whirlpool wykonać przed chłodzeniem.

Hmm chyba raczej "po", niż "przed". Chmieliny lepiej osiadają na dnie jak brzeczka przestygnie... przez pomyłkę już zrobiłem raz whirlpool w ciepłej brzeczce - efekt był taki, że potem musiałem lać do fermentora przez pończochę :) Może to tylko przypadek? Jak z tym jest do końca?

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie grzebiąc przy kranie, a tylko mieszając łyżką w garze potrafię zmienić temperaturę wody wylatującej z chłodnicy, to chyba zmienia się wtedy ilość odbieranego przez nią ciepła?

Oczywiście że tak

Ja reguluję ilość przepływającej wody - na początku jest to ok 3,5L/min, pod koniec ok. 1L/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.