Skocz do zawartości

Jaki samochod?


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletnie nie znam polskich realiow co do rynku samochodow uzywanych

Jest kilka stałych elementów:

*bezwypadkowy

*jak sprowadzony to poprzedni właściciel cały czas serwisował w aso

*nie palił

*rocznie robił 10tyś km:) A niemiec nawet płakał jak sprzedawał :)

 

A na poważnie to jakie nadwozie, silnik?

Edytowane przez marcin_l85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio przerabiałem ten temat i w tej cenie możesz szukać:

- skoda octavia

- opel astra II lub III

- kia cee'd

- opel meriva

 

Proponuję omijać szerokim łukiem wszelkie komisy. Tam wszystkie samochody są niby bezwypadkowe, a faktycznie zaledwie 1 na 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Avensis 1.6 z 2000r sprawuje się świetnie, chociaż silnikiem 2.0 bym na dzien dzisiejszy nie pogardził. Raz polecieliśmy nad morze, jakieś wypady na grzyby a poza tym miasto. Jedyne co wymieniam to elementy gumowe zawieszenia. Dla zabawy i "na przyszłość" co jakiś czas dobieram się do jakiegoś elementu, rozkręcam, czyszczę, skręcam, sprawdzając w ten sposób jak jest to przemyślane pod zwykłego użytkownika i jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do miasta? tylko nie diesel !!! A3 jest ok, ewentualnie A4 ale tylko benzyna, do miasta "ropniak" to porażka. Zimą często na krótkich odcinkach jest non stop niedogrzany co skraca jego żywotność, a serwisowanie jest o wiele droższe. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opel meriva

miałem i w moim przypadku szczerze odradzam

 

teraz mam "królową lawet" i jestem mega zadowolony ,jak by kto nie wiedział to podobno Laguna nią jest :)

tak naprawdę każdy jest dobry jak się nie psuje ,lagunę z Pb szczerze mogę polecić bo psuć za bardzo co się nie ma,a jeśli już to tanio się naprawia,blacha dwustronnie cynkowana więc jak rozbita nie była to rdzy nie ma na nich,w kombi klapa tył tam co w kombi najczęściej rdza opiernicza jest z plastiku ,a maska z alu,wyposażone też są bardzo dobrze ,ja by co chętnie pomogę bo akurat ten model mam mocno obcykany

jeśli 99% miasto nie brał bym pod uwagę diesla ,ale to chyba wiadomo czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie auto zwrócić uwagę? Najpierw na takie jak Ci się podoba w ramach możliwości finansowych, później zadawać pytanie - które, jak widać każda sroczka wyjechała ze swoim ogonkiem, ja mam zawszeiwszędziepsującesię auto na F, megane 2 "żelazko" i to jeszcze ropowóz, ale dzięki utartym stereotypom mogłem kupić tanio auto (moim zdaniem) b.dobrze wyposażone, kumpel podobnie kupował lancie lybrę i był bardzo zadowolony z wyboru, fakt sprzedał bo jeździł krótkie odcinki i ropowóz był nieopłacalny, ale też nie potwierdził się mit o skróceniu żywotności silnika z tego powodu.

Jeszcze raz radzę, kup to co Ci się podoba, bo koszta eksploatacji to mało który przyzna że są podobne/zbliżone, a bywa że mityczne pancerne helmuty potrafią puścić z torbami w imię tzw. wymian elementów eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli 99% miasto nie brał bym pod uwagę diesla

ale też nie potwierdził się mit o skróceniu żywotności silnika z tego powodu

może miał jeszcze silnika w dobrym stanie :) a tak serio to miasto najbardziej szkodzi turbinie i jesli jest to koło dwumasowe dostaje bo ono najbardziej pracuje przy ruszaniu

co jest w dieslach irytujące jak dla mnie to czas nagrzewania się ich ,w mieście czasem naprawdę ładny kawał drogi trzeba przejechać jak jest naprawdę zimno że by dostać ciepły powiew z kratki nawiewu

wiadomo że każdy chwali swoje (zazwyczaj) ale z tylu letnimi samochodami to czysta loteria

moja siostra też ma "żelazko" i było z elektroniką problemów sporo ale okazało się żę jakiś "magik" włożył komputer od biedniejszej wersji i dlatego nie chciało działać sporo rzeczy

ważne jest to że by naprawy w razie co były proste i tanie

ja przed świętami wymieniałem sprzęgło ,oryginalne Renault tarcza z dociskiem udało mi się kupić nowe za 199 :) wymiana z kumplem 80 min

nie jak w Merivie używana dwumasa 800zł

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy miał silnik w dobrym czy złym stanie nie jest istotne, jak sam napisałeś, to turbina i dwumasa dostają po tyłku a nie silnik. Nie o tym w prawdzie wątek więc nie śmiećmy tu koledze. W temacie - nie warto moim zdaniem patrzeć na rynek samochodowy autek do 20tys. przez pryzmat stereotypów aut na F czy niezniszczalnych niemców i japończyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam diesla. Przejechalem nim 40-50kkm w ponad półtora roku. 1/2-2/3 tego dystansu to w mieście i mikro trasach pod miastem.

 

Z silnikiem jak i z całym autem zero problemów.

 

Volvo V70 2009 2.0D .

 

 

Od półtora roku co miesiąc jestem i pozyczam auta z wypożyczalni. Licząc różne wersje silnikowe to ponad 20 aut miałem. Odradzam Ople IMO mega irytujace auta. Pomijając auta z wyższej klasy (BMW,Mercedes) to super wrażenie zrobil na mnie ceed i i30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.