Skocz do zawartości

Wyeast 1318 - London Ale III


Rekomendowane odpowiedzi

1318 - London Ale III?

 

From traditional London brewery with great malt and hop profile. True top cropping strain, fruity, very light, soft balanced palate, finishes slightly sweet.

 

Origin:

Flocculation: high

Attenuation: 71-75%

Temperature Range: 64-74° F (18-23° C)

Alcohol Tolerance: approximately 10% ABV

 

Styles:

American Amber Ale

English Barleywine

English IPA

Extra Special/Strong Bitter (English Pale Ale)

Mild

Oatmeal Stout

Old Ale

Scottish Export 80/-

Scottish Heavy 70/-

Scottish Light 60/-

Southern English Brown

Special/Best/Premium Bitter

Standard/Ordinary Bitter

Sweet Stout

 

 

 

Z tradycyjnego browaru Londyńskiego ze świetnym profilem słodu i chmielu. Szczep namnażający się w naprawdę wysokim stopniu, owocowy, bardzo lekki, delikatnie zbalansowany posmak na podniebieniu, zakończenie lekko słodkie.

 

Pochodzenie:

Flokulacja: wysoka

Odfermentowanie: 71%-75%

Zakres temperatur: 64-74 F, 18-23 C

Tolerancja na alkohol: około 10%

 

Style:

American Amber Ale

English Barleywine

English IPA

Extra Special/Strong Bitter (English Pale Ale)

Mild

Oatmeal Stout

Old Ale

Scottish Export 80/-

Scottish Heavy 70/-

Scottish Light 60/-

Southern English Brown

Special/Best/Premium Bitter

Standard/Ordinary Bitter

Sweet Stout

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, pisze tutaj ponieważ mam mały problem z tymi drożdżami, mianowicie:

zadałem nimi warkę piwa Świątecznego, burzliwa trwała 10 dni i z 17 Blg zeszło do 4. Zebrałem gęstwę do słoika zamiarem przeszczepienia i rozlałem piwo do butelek z dodatkiem glukozy do refermentacji. Po kilka godzinach zajrzałem do butelek, i ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem w szyjkach pierścień drożdży przy powierzchni piwa. Jako że mam doświadczenie z infekcjami to wiem że to na bank nie to. Czemu więc drożdże znów powędrowały na górę? Czy to normalne? Pytam gdyż po raz pierwszy użyłem płynnych i nie wiem czy to normalne zachowanie u tego szczepu.

Z góry dzięki za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie, u mnie zakończył fermentację (bo ciężko mi uwierzyć że ruszy skoro z 17 zszedł aż do 4) i wcale się do opadnięcia na dno nie palił...chociaż w sumie może to i dobrze, dzięki temu z góry zebrałem bardzo dobrej jakości gęstwę, praktycznie gotowy starter, aż ze słoja wychodziły. Za to na samym dnie były drożdże marnej jakości, nie zaufałbym im.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten szczep jest dziwny. U mnie też wyczynia cuda w fermentorach, pływa sobie na górze, nie chce opaść, robi sobie tydzień przerwy podczas fermentacji...

A powiedz mi, czy może też się tak zachowywały po zabutelkowaniu jak u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze tutaj ponieważ mam mały problem z tymi drożdżami, mianowicie:

zadałem nimi warkę piwa Świątecznego, burzliwa trwała 10 dni i z 17 Blg zeszło do 4. Zebrałem gęstwę do słoika zamiarem przeszczepienia i rozlałem piwo do butelek z dodatkiem glukozy do refermentacji. Po kilka godzinach zajrzałem do butelek, i ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem w szyjkach pierścień drożdży przy powierzchni piwa. Jako że mam doświadczenie z infekcjami to wiem że to na bank nie to. Czemu więc drożdże znów powędrowały na górę? Czy to normalne? Pytam gdyż po raz pierwszy użyłem płynnych i nie wiem czy to normalne zachowanie u tego szczepu.

Z góry dzięki za odpowiedź :D

To normalne. Też tak miałem. Z resztą w opisie widnieje: It is a true top cropping strain Prawdziwa górna fermentacja ;)

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy jest normalne dla tego szczepu dość mocne odfermentowanie??

stout 13blg zacierany 68°C zszedł do 1,5blg

 

Ponieważ był to eksperyment z przechowywaniem gęstwy

http://www.piwo.org/topic/2599-klubo-gospoda-miody-piwa-kwas-chlebowy/page__st__140#entry142399

to chciałbym wiedzieć czy to normalne czy też jakaś mutacja/infekcja etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ( 2 warki , jedna na starterze z propagatora , a druga z gęstwy ) odfermentowały zupełnie standardowo, czyli do 3 i 3,5Blg . Zawsze mam odfermentowanie na tym poziomie ( tylko THG poszły jeszcze niżej ) Jedyne co mnie trochę zdziwiło , to bardzo spokojna i jednostajna fermentacja.

 

Natomiast cieszy mnie bardzo ,że ruszyła u Ciebie dość stara gęstwa. Mam 5 słoików z tymi drożdżami czekających na użycie od września :) Miały iść do kanału , ale chyba zaryzykuję jakiegoś stouta na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast cieszy mnie bardzo ,że ruszyła u Ciebie dość stara gęstwa. Mam 5 słoików z tymi drożdżami czekających na użycie od września :) Miały iść do kanału , ale chyba zaryzykuję jakiegoś stouta na nich.

 

Byle ze starterem ;)

 

PS kiedyś kolega coder przestawiał listę żywotnosci drożdży gdzie belgijskie po nich angielskie były najtrwalsze, zaś pszeniczne i dolne najmniej trwałe.

Edytowane przez mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tradycyjnego browaru Londyńskiego ze świetnym profilem słodu i chmielu.

 

Szczep pochodzi z Boddingtons Strangeways Brewery, który to browar z Londynem wiele wspólnego nie miał, bo znajdował się w Manchesterze. Pozyskany został z dawnego browaru Whitbread przy Chiswell Street w Londynie, stąd zapewne nazwa.

 

Podobny cyrk jest z 1028 London Ale, które pochodzą z Worthington Brewery w Burton upon Trent, Staffordshire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czy ktoś mi powie jak bardzo szybkie są te drożdże? tydzień temu nastawiłem stouta i z ok. 16°BLG doszedł do 6,5°BLG i niżej nie chce.... zastanawiam się czy by nie dodac trochę suchych by choc do 4° zeszło...

uprzedzając fft o drugiej w nocy nie było w planach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zeszły dość szybko z 12blg do 5blg w jakieś 4 dni, a teraz stoją na 5 i ani drgnie. Przejadły się czy co?? Chyba zostawię jeszcze z tydzień na burzliwiej.

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Piwa na tym szczepie całkiem sympatyczne, zasadniczo opis się zgadza. Niestety to co piszą koledzy wyżej to sama prawda. Drożdże te schodzą do pewnego poziomu Blg, co może się wydawać, że wstrzymują fermentację, a potem długooo dojadają. Dla cierpliwych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pytanie do osób z większym doświadczeniem z tym szczepem. Czy takie zjawisko jak na zdjęciach to efekt tych drożdży? Kłaczki zauważyłem po ok 3 godzinach od wlania startera. Na początku pomyślałem, że to może osady źle odfiltrowane po warzeniu, ale czytając ten temat skłaniałbym się że to drożdże i że wszystko jest ok.

Dla kolejnych użytkowników mniej doświadczonych wrzucam zdjęcie po 3 godzinach i po 3 dniach fermentacji (z czapką drożdży na powierzchni)

 

post-6830-0-29331000-1427887854_thumb.jpg

post-6830-0-84454600-1427887857_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ktoś mógłby o nich coś więcej napisać? Jakich efektów się spodziewać?

Z tego tematu wynika że są kapryśne, ale nikt nie pisze jakich efektów się spodziewać w końcowym piwie. W internecie też o nich skąpo.

Według opisu producenta bardzo uniwersalne, a i inne gatunki też podobno dają radę. Planuję wykorzystać je między innymi do Fesa i Porteru Angielskiego.

Może jakieś małe porównanie do popularniejszych S-04, czy London ale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.