Skocz do zawartości

Belgian Black IPA


mat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Mając na stanie gęstwę ( jaką? czytajcie dalej :) trzecie pokolenie) postanowiłem troszkę poeksperymentować jak to mam w zwyczaju :) A mianowicie postanowiłem uwarzyć klasyczne CDA..... ktoś pewnie pomyśli, gdzie tu eksperyment. Klasyczne CDA, nic nadzwyczajnego. Wszystko wydaje się jak najbardziej na miejscu, gdyby nie to, że postanowiłem fermentować piwko drożdżami WLP500 (Belgian Abbey). Nie wiem czy eksperyment wypali, zapowiada się bardzo ciekawie. Przeglądając polskie fora piwowarskie, aż dwa, wnioskuję, że może to być to pierwsze Belgian Black IPA uwarzone w Polsce, albo jedne z niewielu :). Co do zasypu i chmielenia wygląda toto następująco:

 

Skład:

- Słód Pale Ale 5 kg

 

- Słód Carafa II Special 0,5 kg

 

- Słód Crystal 150 EBC 0,5 kg

 

- Słód Victory 0,3 kg

 

- Chmiel Iunga 60 g

- Chmiel CTZ 45 g

- Chmiel Galaxy 45 g

- Drożdże WLP500 Trappist Ale (cała gęstwa (uprzednio przemyta) po Belgian Dubbel IPA. Trzecie pokolenie.)

 

Zacierania "na wytrawnie".

64C -> 50 min.

72C -> 15 min. -> podgrzewając zacier do wygrzewu, dodałem słód Carafa II Special

78C -> 5 min.

 

Chmielenie:

 

60' -> Iunga 40 g

30' -> Iunga 20 g

0' -> CTZ 20 g oraz Galaxy 20 g

 

Piwo na cichą fermentację podzielę na dwie równe części (po ok 10 l). Każda trafi do osobnego baniaka plus 25 g CTZ do pierwszego oraz 25 g Galaxy do drugiego.

 

Co sądzicie o takie eksperymencie? Może ktoś z was wcześnie uwarzył coś podobnego?

 

Aha, byłbym zapomniał. OG = 15 blg.

Edytowane przez mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Unholy Monk z browaru Summer Wine. Pierwsza butelka mi weszła znakomicie, jak piłem kolejną to już aromat chmielowy zdążył osłabnąć więc czuję spory niedosyt.

 

Warzę teraz na belgach, jak mi się nie wda żadna infekcja w kolejnych warkach, to w październiku spróbuję uwarzyć coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.