Skocz do zawartości

Konsumencka ankieta zadowolenia z jakości słodu.


Kamilo

Konsumencka ankieta jakości słodu.  

121 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z jakiego podstawowego słodu, którego do tej pory używałeś/używałaś jesteś najbardziej zadowolony/zadowolona?

    • Weyermann (Niemcy)
      25
    • Bruntal (Czechy)
      24
    • Baltic Malt (Gdańsk)
      4
    • Optima Poznań
      9
    • Bestmalz (Niemcy)
      7
    • DMGP Strzegom
      28
    • Castle Malting (Belgia)
      7
    • Fawcett Maltsters (UK)
      4
    • Briess (USA)
      0
    • Muntons PLC (Anglia)
      0
    • Soufflet
      9
    • IREKS (Niemcy)
      2
    • Litovel (Czechy)
      2
    • Global Malt Bydgoszcz
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ostatnio dość częstym tematem w rozmowach piwowarów jest jakość słodu dostępnego w Polsce.

Dlatego wpadłem na pomysł przeprowadzenia ankiety. Proszę Was o zagłosowanie na swojego faworyta. :)

BrewersGrain.jpg

Edytowane przez Kamilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ankieta jest bez sensu - jak mam wybrać najlepszy słód, skoro korzystałem góra z połowy z dostępnych w ankiecie?

 

Wystarczy, że korzystałeś z dwóch słodowni kilka razy i już jakąś opinie masz. Wybierz, który najbardziej Ci pasował nawet z tych dwóch, ankieta jest dobrowolna i ma znaczenie tylko poglądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jaki jest sens tej ankiety? Jedna słodownia ma bardzo dobry słód wędzony, inna ma dobre słody karmelowe a słody podstawowe ma do bani, jeszcze inna produkuje tylko jeden rodzaj słodu, a jeszcze inna produkuje słód który nie jest produkowany przez inne słodownie. Dla jednych piwowarów ważniejsza jest cena- kupią najtańszy niezależnie od tego jaka jest jego jakość a innych cena w ogóle nie interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie zadane w ankiecie, większość nie może odpowiedzieć poprawnie ponieważ nie miała styczności z wszystkimi słodami.

Wynik tej ankiety jest więc wysoce mylącym i niewłaściwym i skutkować może powstaniem u wielu osób, błędnego wyobrażenia o jakości słodów ze słodowni.

 

W tej ankiecie pytanie powinno brzmieć co najwyżej - Z której słodowni, słodów używasz najczęściej?

 

Ale ja się nie znam, ja tylko lubię piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak lepie będzie lepiej:

 

"Ze słodu z jakiej słodowni, którego do tej pory używałeś/używałaś jesteś najbardziej zadowolony/zadowolona?"

Chodzi o problem natury statystycznej. Jeśli 100 osób korzystało ze słodów Strzegom, a ze słodów Litovel 10 osób, to Strzegom ma większą szansę na to żeby dostać dużo głosów.

 

Można to potraktować jako zabawę, ale wyniki nie będą miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.