Jump to content
Kamilo

Konsumencka ankieta zadowolenia z jakości słodu.

Konsumencka ankieta jakości słodu.  

119 members have voted

1. 1. Z jakiego podstawowego słodu, którego do tej pory używałeś/używałaś jesteś najbardziej zadowolony/zadowolona?

• Weyermann (Niemcy)
      25
    • Bruntal (Czechy)
      24
    • Baltic Malt (Gdańsk)
      4
    • Optima Poznań
      9
    • Bestmalz (Niemcy)
      6
    • DMGP Strzegom
      27
    • Castle Malting (Belgia)
      7
    • Fawcett Maltsters (UK)
      4
    • Briess (USA)
      0
    • Muntons PLC (Anglia)
      0
    • Soufflet
      9
    • IREKS (Niemcy)
      2
    • Litovel (Czechy)
      2
    • Global Malt Bydgoszcz
      0

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Ostatnio dość częstym tematem w rozmowach piwowarów jest jakość słodu dostępnego w Polsce.

Dlatego wpadłem na pomysł przeprowadzenia ankiety. Proszę Was o zagłosowanie na swojego faworyta. :)

BrewersGrain.jpg

Edited by Kamilo

Dodałem wybór Soufflet do ankiety. Jak coś jeszcze pominąłem dajcie znać.

Edited by Kamilo

Wg mnie ankieta jest bez sensu - jak mam wybrać najlepszy słód, skoro korzystałem góra z połowy z dostępnych w ankiecie?

Edited by bart3q

Wg mnie ankieta jest bez sensu - jak mam wybrać najlepszy słód, skoro korzystałem góra z połowy z dostępnych w ankiecie?

Twój wybór i tak będzie subiektywny więc jakie to ma znaczenie ?

Wystarczy, że korzystałeś z dwóch słodowni kilka razy i już jakąś opinie masz. Wybierz, który najbardziej Ci pasował nawet z tych dwóch, ankieta jest dobrowolna i ma znaczenie tylko poglądowe.

No ale jaki jest sens tej ankiety? Jedna słodownia ma bardzo dobry słód wędzony, inna ma dobre słody karmelowe a słody podstawowe ma do bani, jeszcze inna produkuje tylko jeden rodzaj słodu, a jeszcze inna produkuje słód który nie jest produkowany przez inne słodownie. Dla jednych piwowarów ważniejsza jest cena- kupią najtańszy niezależnie od tego jaka jest jego jakość a innych cena w ogóle nie interesuje...

Na pytanie zadane w ankiecie, większość nie może odpowiedzieć poprawnie ponieważ nie miała styczności z wszystkimi słodami.

Wynik tej ankiety jest więc wysoce mylącym i niewłaściwym i skutkować może powstaniem u wielu osób, błędnego wyobrażenia o jakości słodów ze słodowni.

W tej ankiecie pytanie powinno brzmieć co najwyżej - Z której słodowni, słodów używasz najczęściej?

Ale ja się nie znam, ja tylko lubię piwo ;)

A może tak lepie będzie lepiej:

"Ze słodu z jakiej słodowni, którego do tej pory używałeś/używałaś jesteś najbardziej zadowolony/zadowolona?"

jesteś najbardziej zadowolony/zadowolona?

no właśnie wg mnie, słowo "zadowolony" wprowadza w błąd, ponieważ czytający wyniki takiej sondy może je źle (bezkrytycznie) interpretować.

Dodałem jeszcze, że chodzi o słód podstawowy. Ale wolałbym zostać przy jednym wyborze, bo się zrobi bałagan.

A może tak lepie będzie lepiej:

"Ze słodu z jakiej słodowni, którego do tej pory używałeś/używałaś jesteś najbardziej zadowolony/zadowolona?"

Chodzi o problem natury statystycznej. Jeśli 100 osób korzystało ze słodów Strzegom, a ze słodów Litovel 10 osób, to Strzegom ma większą szansę na to żeby dostać dużo głosów.

Można to potraktować jako zabawę, ale wyniki nie będą miarodajne.

ja bardzo się rozczarowałem ostatnio jakością słodu weyermanna znajdując w nim kamyczek...

dodam, że ja otwierałem worek i nie odpadł mi tynk z sufitu

nadal uważam że jest lepszy jakościowo od strzegomia, byłem przekonany że takie rzeczy to nie u weyermanna - stąd zawód

Słód podstawowy to 'pilz' , 'pszeniczny' i 'pale ale' tak? Trzeba by kupić identyczne składniki z np dwóch słodowni i wykonać piwo. Recepturka ta sama itd. Wtedy można mieć porównanie.