Skocz do zawartości

Wyeast 1187 - Ringwood Ale?


Rekomendowane odpowiedzi

1187 - Ringwood Ale?

 

 

Great yeast strain with unique fermentation and flavor characteristics. Distinct fruit ester and high flocculation provide a malty complex profile, also clears well. Thorough diacetyl rest is recommended after fermentation is complete.

 

Origin:

Flocculation: High

Attenuation: 68-72%

Temperature Range: 64-74F, 18-23C

Alcohol Tolerance: 10% ABV

 

Styles:

American IPA

American Stout

Fruit Beer

Mild

Oatmeal Stout

Southern English Brown

 

 

 

Świetny szczep drożdży z unikatową charakterystyką fermentacji i smaku. Znaczne estry owocowe i wysoka flokulacja dają kompleksowy profil słodowy, a także dobrze się klarują. Zalecana jednak jest przerwa diacetylowa po zakończonej fermentacji.

 

Pochodzenie:

Flokulacja: wysoka

Odfermentowanie: 68%-72%

Zakres temperatur: 64-74 F, 18-23 C

Tolerancja na alkohol: 10%

 

Style:

American IPA

American Stout

Fruit Beer

Mild

Oatmeal Stout

Southern English Brown

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
1187 - Ringwood Ale?

 

Zalecana jednak jest przerwa diacetylowa po zakończonej fermentacji.

Czy mogę prosić o wytłumaczenie' date=' o co chodzi?

 

pzdr

flood[/quote']

Zdaje się, chodzi o to, żeby podnieść na końcu, na dobę, temperaturę fermentacji do 24 stopni, coby pozbyć się diacetylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony 230 zł to sporo pieniędzy?

A jak myślicie czy można rozciągnąć 230zł troszkę i za niewiele więcej pieniędzy uzbierać sprzęt na którym można wykonać pierwsze zacieranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

czytałem na browamatorze,że problematyczne,uwarzyłem pewnie z 10 piw na nich i z żadnym nie miałem problemu,no chyba ,.że kogoś martwi że mu słabo odfermentowało,ale chyba w tych drożdżach o to chodzi.mi z 10-11 blg średnio odfermentowało do 3.

eksperymentalnie z 8,5 zacieranych tylko w 71 C odfermentowało do 4 z czego jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

mam pytanie jakie komercyjne piwa są robione na tych drożdżach.

 

 

 

Osobiście planuję nastawić na nich Oatmeal Stouta .Zastanawiam się co ciekawego jeszcze można zrobić.

Edytowane przez suchy3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają bardzo dużo owocowych estrów, czyli pasują do piw, w których owe są pożądane.

 

Wg mnie raczej trudne drożdże. Ponoć zyskują przy fermentacji w otwartym fermentorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają bardzo dużo owocowych estrów, czyli pasują do piw, w których owe są pożądane.

No właśnie dlatego mnie zainteresowały ,Porter może później a fruit beer na drugi ogień- ciekawa uwaga z tym otwartym fermentorem ,trochę boję się muszek ale od czego są pieluchy :smilies:

Edytowane przez suchy3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem na nich brown ale, PA i stouta owsianego który wyszedł nieźle i nawet coś tam kiedyś wygrał. Drożdże odpowiednie do piw karmelowych, słodowych i wg mnie nisko chmielowych (IPA nie wyszło jak powinno) i dokładnie jak w opisie, dają nuty owocowe pożądane np w stoutach czy fruit beer'ach,

piwa na nich będą miały charakter raczej damski niż męski :) i bardzo dobrze same się klarują

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Robiłem na nich brown ale, PA i stouta owsianego który wyszedł nieźle i nawet coś tam kiedyś wygrał. Drożdże odpowiednie do piw karmelowych, słodowych i wg mnie nisko chmielowych (IPA nie wyszło jak powinno) i dokładnie jak w opisie, dają nuty owocowe pożądane np w stoutach czy fruit beer'ach,

piwa na nich będą miały charakter raczej damski niż męski :) i bardzo dobrze same się klarują

 

Co było nie tak z IPA? Po opisie, brzmi jakby to były całkiem niezłe drożdże, jeżeli chce się osiągnąć owocowość i pełnie smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do IPA najczęściej wybiera się drożdże o neutralnym, wytrawnym profilu (np. 1056), żeby nie przykrywać aromatu chmielowego. W IPA jest ważny chmiel, resztę się tak dobiera żeby podkreślić jego walory.

 

//Na Homebrewtalk jeden z użytkowników napisał, że drożdże lubią tlen i powinno się zadać nieco więcej gęstwy niż standardowo link .

Edytowane przez MichalW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.