Skocz do zawartości

Polypin - czyli wyszynk z kanisterka


zasada

Rekomendowane odpowiedzi

Pompka do minikega chyba się nie sprawdzi - ona chyba wypycha piwa poprzez tłoczenie powietrza atmosferycznego do minikega (chyba ze się mylę i posiadacz takiej pompki mnie poprawi), gdzie pompa - beer engine - zasysa piwo. (przy okazji - na allegro pojawiły się typowe brytyjskie cask'i 40l, licytacje od 50zł+25zł wysyłki jeśli mnie pamieć nie myli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka do minikega chyba się nie sprawdzi - ona chyba wypycha piwa poprzez tłoczenie powietrza atmosferycznego do minikega (chyba ze się mylę i posiadacz takiej pompki mnie poprawi), gdzie pompa - beer engine - zasysa piwo. (przy okazji - na allegro pojawiły się typowe brytyjskie cask'i 40l, licytacje od 50zł+25zł wysyłki jeśli mnie pamieć nie myli)

Z punktu widzenia trwałości piwa to bez różnicy - tak czy inaczej powietrze się dostaje do kega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka http://www.odchudzan...roducts_id/3119 działa na za zasadzie ssania i można ją wkręcić na butelkę pet 1l / 1,5l / 2l gwint jak butelka od coli

tutaj wyglądająca podobnie:

http://www.allstars.com.pl/index.php?p14,pompka-do-all-stars-amino-pro tylko ta jest na inne supple i nie wiem czy pasuje na w/w gwinty

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znalazłem inne źródło pomp do beer engine, trzeba szukać pod hasłem kran z pompa (pompką) ręczną. linka spróbuje dodać jak znów znajdę tyle że pisząc z telefonu nieco mi trudno.

mam

http://www.boatshop.pl/krany/kran-z-pompka-reczna,68.html

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że było, ale chodziło mi o inne źródło/źródła. Nie lubię kupować gdy mam tylko do wyboru jednego dostawcę. Ot taka niechęć do monopolistów;-) cały czas szukam innych sklepepów. na zachodzie sprzedawane są pod hasłem rocket pump (amazon) ale cena niewiele niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodziło mi o inne źródło/źródła.

Jakoś nie widzę różnicy w źródłach bo w obu przypadkach to sklepy żeglarskie ;)

Tego typu krany z pompką są od lat stosowane na małych jachtach żaglowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mild przelany w butlę 5l po wodzie z Biedronki. Pompka do wody - najzwyklejsza plastikowa taka jak do butli 5gal. - kupiona. W weekend zrobię perlatorek jak angole i za dwa tygodnie pewnie uda się coś przetestować. Na 5l dałem ok 20g cukru. Po 24h bardzo napuchło więc część gazu upuściłem bo się bałem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie w sobote prztestowalem rozwiazanie z pompka do wody na bitterze. Generalnie pije sie to bardzo dobrze, jednak mi nie udalo sie osiagnac zbyt obfitej piany, wine zwalam na sparkler zrobiony z samej koncowki perlatora. Dla porownania podawalem tego samego bittera z butelki i grono degustacyjne stwierdzilo, ze z pompki jest lepszy. Smak troche lagodnieje.

Edytowane przez keysym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie w sobote prztestowalem rozwiazanie z pompka do wody na bitterze. Generalnie pije sie to bardzo dobrze, jednak mi nie udalo sie osiagnac zbyt obfitej piany, wine zwalam na sparkler zrobiony z samej koncowki perlatora. Dla porownania podawalem. Tego samego bittera z butelki i grono degustacyjne. Stwierdzilo, ze z pompki jest lepszy. Smak trovhe lagodnieje.

 

Natepnym razem dodaj tak z 10% zasypu pszenicy, powinno poprawic piane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem, nie chdziło mi o pianę jako taką, bo z reguły dodaję płatki owsiane i one "robią robotę". Chodzi mi o 'kremowość', nie było aż takiego efektu jak przy draftach. Nie mniej eksperyment z pompką do wody uważam za udany. Teraz pora pchnąć to na poziom wyżej i skorzystać z tych pompek żaglówkowych, a jako pseudocask chce będę stosował balon/damę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka pompka do wody to przepuszcza gaz ?

Bo wpadłem na taki pomysł aby po dodaniu cukru do refermentacji do butelki 5l. To nie zakręcić nakrętko a tylko od razu zakręcić pompko do wody.

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ma sensu, bo pompka nie jest szczelna, wiec bedzie sie ulatnialo, a poza tytm jest ryzyko, ze piwo Ci wyjdzie., co2 je wypchnie. Podmiana nakretki na na pompke trwa chwile i nie ryzykujesz powyzdszych wtedy. Pomijajac kwestie dostania sie syfu z zewnatrz do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się wydaje, że będzie to jak z 2 litrową butelką pepsi: pierwsze dwie szklanki pycha, super gazowane, z każdą kolejną gazu coraz mniej, na końcu pijesz sam płyn. Taki baniak 5 litrowy tym bardziej słabo nagazowany (ok 30g glukozy), będzie po dwóch kuflach bez gazu. A może by tak dosypywać glukozy na koniec dnia?

 

Edit: doczytałem, że 20g może być za dużo. Ja to sobie liczyłem tak: na warkę 20l - 150g, na 10l - 75g, na 5l wychodzi 37,5g. Tylko, że trzymam wtedy piwo w butelkach, a tu plastik.

Edytowane przez eresz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś w auchan akurat Mikołów kupiłem składany pojemnik na wodę, coś jak wcześniej podany z lidla, pojemność 10litrów. cena niecałe 6zł, jedynie minus to dziwny system odkręcania-zakrętka z takim niby kurkiem. Myślę, że da się zaadoptować jakąś zakrętke z wody demineralizowanej albo płynu do spryskiwaczy.

 

 

 

//

 

A gdyby ktoś chciał nalewać z "worka" grawitacyjnie, to znalazłem kraniki z zakrętką: http://www.jula.pl/wypoczynek/camping-i-wypoczynek/kanister-na-wode/

post-3060-0-85406500-1403275135_thumb.jpg

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, 2l to raptem 4 piwa. Tylko jakoś nie wierzę w zapewnienia, że leje do końca, Jak spadnie ciśnienie to nie będzie miało co wypychać piwa. Ale wykorzystanie butelki po coli ma swoje plusy. One wytrzymują spore ciśnienie. Ktoś się orientuje jaki poziom nagazowania ma cola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.