Skocz do zawartości

Wyeast 1099 - Whitbread Ale?


Rekomendowane odpowiedzi

1099 - Whitbread Ale?

 

 

A mildly malty and slightly fruity fermentation profile; not as tart and dry as 1098 and much more flocculent. Clears well without filtration. Low fermentation temperatures will produce a clean finish with a very low ester profile.

 

Origin:

Flocculation: High

Attenuation: 68-72%

Temperature Range: 64-75F, 18-24C

Alcohol Tolerance: 10% ABV

 

Styles:

Blonde Ale

English IPA

Extra Special/Strong Bitter (English Pale Ale)

Oatmeal Stout

Southern English Brown

Special/Best/Premium Bitter

Standard/Ordinary Bitter

Sweet Stout

 

 

Średnio-słodowy i lekko owocowy profil fermentacji; nie tak kwaśne ani wytrawne jak 1098 i dużo bardziej flokulujące. Klarujące się dobrze bez filtracji. Niskie temperatury fermentacji będą produkowały świeży koniec z nikłym profilem estrowym.

 

Pochodzenie:

Flokulacja: wysoka

Odfermentowanie: 68%-72%

Zakres temperatur: 64-75 F, 18-24 C

Tolerancja na alkohol: 10%

 

Style:

Blonde Ale

English IPA

Extra Special/Strong Bitter (English Pale Ale)

Oatmeal Stout

Southern English Brown

Special/Best/Premium Bitter

Standard/Ordinary Bitter

Sweet Stout

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

czy któryś z kolegów i koleżanek używał tego szczepu do fermentacji English IPA/Bittera ? Mam w domu hodowlę Wyeast 1318 które są już ostro przepracowane i czas je zmienić, jednak waham się do do wyboru nowych drożdży. Nie wiem czy zdecydować się na 1099 czy na 1968 London ESB Ale. Zapewne wybrałbym te drugie, jednak sporo osób twierdzi, że 1968 to nie najlepszy wybór do piw kondycjonowanych w butelkach ze względu na szybką autolizę, a moje piwa potrafią stać w butli powyżej pół roku przed rozpoczęciem konsumpcji, do corneliusa leje piwo raz-dwa razy do roku. Pomożecie? :)

Edytowane przez Preis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem i na ESB i na Whitbread'ach osobiscie polecalbym te drugie. London ESB wbrew deklaracjom nie bardzo chcialy sie osiąść na dnie butelek i fermentowały jakos tak niemrawo. Whitbready za to produkuja spoko zapaszków zwłaszcza na ciepło. Po otwarciu paczki w ogóle zaskoczył mnie zapach ananasów ;) W gotowym piwie sporo owoców tropikalnych no ale mi się to podobało. Fermentują szybko osiadają szybko choć chętnie się podnoszą małe kłaczki z dna. a czy autolizują to nie wiem najstarsze flaszki mają może pół roku i nie doczekają już wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Fajne drożdże, nie schodzą nisko, zostawiając w piwie trochę ciała. Fermentuje piwa w temp 18-20 stopni. W tych zakresach dają delikatne, słodko-owocowe estry. Bardzo dobrze flokują (gęsta maź), przy odpowiednio długiej cichej dają klarowne piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej,

Jestem zaskoczony kłaczkowaniem tych drożdży. Robię już drugi starter i jak się kręci w kolbie to nie wygląda jak jednolita masa tylko jak ścięte białko tzn. widać cząsteczki. Nie wpływa to na piwo jak się zadaje taki starter? W sensie, czy efektywna ilość drożdży się nie zmniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.