Skocz do zawartości

Ekstrakt Kukurydziany - Kilka pytań


vpatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie produktu jak w temacie:

np http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/ekstrakty_slodowe/plynne/ekstrakt_kukurydziany_1_7_kg

 

1) Czy ktoś się orientuje, czy produkt jest bezglutenowy? (niby 100% kukurydza, ale jak robiony na tych samych maszynach, to prawdpodobnie odpada)

2) Czy jest on jeszcze produkowany (bo na stronach WESA już go nie ma, a w sklepach piwowarskich już niedostępnylub na wczerpaniu)

3). Czy można go użyć zamiennie do płynnego ekstraktu słodowego jasnego z WES np: 2 x 1,7 kukurydziany + 40 marynki i 40g Lubelskiego i czy takie napój będzie wogóle "pijalny"

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Cel w/w pytań oczywiście jest jeden- zrobić piwo bezglutenowe z ekstraktów (o ile to wogóle możliwe).

 

Ewentualnie jakieś inne sugestie odnośnie ekstraktów, których moznaby użyć do uwarzenia piwa bezglutenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Sprawa jest dla mnie bardzo ważna, bo od niedawna zaczałem zabawę z warzeniem- uwarzyłem 2 warki z puszek, 6 z ekstraktów i już chciałem się zabrać za zacieranie, ale kilka dni temu dowiedziałem się, że na 90% jestem uczulony na gluten. Z uwagi na zupełny brak doświadczenia z zacieraniem i dość skomplikowaną procedure warzenia piwa bezglutenowego (o czym oczywiście czytałem w tematach prztoczonych przez jimmyego) stwierdziłem, iż spróbuję z tym ekstraktem kukurydzianym. Anteks bardzo proszę o opisanie twoich doświadczeń z warzenia- bo mam świadomość że piwo nie będzie idelane, ale chyba tylko takie mi zostanie, a w końcu człowiek nie wielbłąd... Dlatego bardzo mi zależy na uzskaniu jak najwiekszej wiedzy na temat warzenia z tych ekstraktów- jak nie będzie dawało rady to trzeba będzie zacząć warzyć w inny sposób. Jeśli ktoś ma również jakikolwiek doświadczenia z warzeniem ze 100% kukurydze - pomóżcie.

Edytowane przez vpatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

2) Czy jest on jeszcze produkowany (bo na stronach WESA już go nie ma, a w sklepach piwowarskich już niedostępnylub na wczerpaniu)

 

Ze dwa tygodnie temu byłem w Starowarze. Mieli na półce ekstrakt kukurydziany.

Tu masz link: http://destylacja.com/pl/p/Ekstrakt-kukurydziany-1%2C7-kg/1721

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odsyłam do tego wątku http://www.piwo.org/...we/page__st__40

 

Do ekperymentów z zasypem na bazie grysiku kukurydzianego, słodu owsianego, ryżu i użyciem enzymów trochę się zraziłem po pierwszej próbie i chwilowo sobie odpuściłem ale jak wrócę do tematu do tam znać.

 

Z perspektywy czasu myślę że dałbym 3 puszki na 20litrów.

Edytowane przez Pieslav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.