Skocz do zawartości

Wygląd gęstwy


GrzeHu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam krótkie pytanko. Pare dni temu zebrałem gestwę Danstar Nottingham po bitterze. Zazwyczaj używałem do tej pory us-05, albo s-04 które tworzą bardzo stały osad. W tym przypadku jednak Danstary w połowie pływały jeszcze na powierzchni w postaci okragłego placka mimo tego, iż fermenacja dawno się zakończyła. Gęstwę zlałem z dna fermentora po zamieszaniu do słoika. Dziś wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu.

 

 

Czy takie kołaczkowanie to normalne dla tych drożdzy? Czy spokojnie można użyć tej gęstwy? Jeśli tak to czy raczej tego co jest na górze, czy tego co pod spodem (bardziej zbitego osadu)?

post-6513-0-83250600-1398492920_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyglądzie nikt Ci nie podpowie czy gęstwy można użyć. U mnie drożdże tez się nie raz tak formują w takie kłaczki/wiórki. Potem w słoiku robią się "jednorodne".

Jeśli jesteś pewien swojego reżimu sanitarnego a drożdże niczym nie śmierdzą to użyj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, zapach jest spoko, reżim był i to wyjątkowo dokładny także powinno byc OK. Chodziło mi bardziej o to czy to naturalne, że czasem drożdże zbijają się w takie kłaki, czy to nie jest oznaka żadnej infekcji.

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zebrałem gęstwę z marcowego, drożdże suche Saflager W 34/70. Ile czasu wytrzymają w lodówce?

Miesiąc, dwa, trzy, może dłużej nawet. Kup glicerynę i zamroź trochę, jeśli nie wiesz kiedy jej używać będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie kołaczkowanie to normalne dla tych drożdzy? Czy spokojnie można użyć tej gęstwy? Jeśli tak to czy raczej tego co jest na górze, czy tego co pod spodem (bardziej zbitego osadu)?

 

Ostatnio robiąc pale ale na danstar windsor miałem podobne klaczki na burzliwej ,a pod koniec zbiły się w taki placek :-) unosząc się na powierzchni aż do zlania na cichą ok.14 dni .Gęstwa w słoiku wyglądała ja z Twojego zdjęcia. Co prawda nie używałem gęstwy po tej warce ale piwo wszło dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.