Skocz do zawartości

Witam wszytskich miłosników domowego piwowarstwa!


gesio0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich!

 

Jestem pod dwóch udanych warkach, trzecia własnie się robi. Dotąd efekty mam niesamowite! Takiego piwka nigdy nie piłem.

 

Kupiłem WESowy zestaw startowy nr II. W zasadzie tylko z tego powodu że człowiek z Browamatora nie udzielił mi odpowiedzi na moje pytania. Zakupy sładników robię własnie w WES.

 

Pierwsze piwko uwarzyłem z nachmielonego ekstraktu słodowego jasnego WES 1,7kg i zwykłego ekstraktu słodowego jasnego 1,2kg. Drożdże Safbrew S-33. 12 Blg. Do refermentacji użyłem cukru.... Efekt fajny. Piana na dwa palce. Kolor piwa przypomina Brackie. Smak ciekawy.

 

Największym dla mnie problemem jest to że bardzo mi cięzko jest wytrzymac do końca leżakowania....

 

Druga warka to moja dziwna kompozycja... Ekstrakt nachmielony Wes pszeniczny 1,7kg, ekstrakt pszeniczny 1,2kg, drożdże Safale S-04. Ok. 11Blg. Do refermentacji uzyłem sucjego ekstraktu jasnego 150g. Na razie leżakuje.

 

Teraz burzliwie fermentuje dzika kompozycja.

 

 

Mam małe pytanie. Jak to jest. Lepiej żeby oba fermentatory były z kranikiem? Którą w takim razie fermentację przeprowadzić w kadzi z kranikiem a którą bez?

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie. Jak to jest. Lepiej żeby oba fermentatory były z kranikiem? Którą w takim razie fermentację przeprowadzić w kadzi z kranikiem a którą bez?

Wygodniej Ci będzie przeprowadzić burzliwą w fermentorze z kranikiem. Łatwiej przelejesz na cichą po prostu.

Przeprowadź cichą bez kranika, przelej później do czystego z kranikiem. Tam dodasz cukier/glukozę do refermetacji i wtedy przelejesz sobie już do butelek.

 

Hot Aroma Pring.

Chodzi CI zapewne o Hop Aroma Tabs?. Jeżeli tak, to dodaje się je do cichej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

No tak. Miało być Hop Aroma Tabs.... nie wiem cóż to za farmazony popisałem. Chyba za dużo domowego piwka wypiłem.

 

Dziękuję za cenne rady. Z tymi kranikami to się zakręciłem. Róznie piszą na ten temat. W każdym razie teraz mam burzliwą z kranikiem.

 

Witam sąsiadki i sąsiadów. Widać Śląsk obrodził w PIWOWARÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robicie z martwymi drozdżami z fermentacji burzliwej? Normalnie to je wylewałem ale teraz pozwoliłem sobie na mały dowcip. Myłem sobie dziś pojemnik po fermentacji burzliwej. Muszę powiedziec że drożdże Safale S-04 rzeczywiście zostawiają zwarty osad. I tak sobie myslę: co zrobić? Wysmarowałem sobie całą twarz tymi drożdżami. Efekt piorunujący. Wyglądałem jak ociekający Freddy Krueger! Moja żona się wystraszyła. Mam zdjęcia. W każdym razie maseczkę polecam.

 

Księstwo Cieszyńskie i Podbeskidzie! Niech żyje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo :lol:

 

Jak masz zamiar warzyć coś w najblizszym czasie to zlewaj gęstwe do sterylnych słoi i przechowuj w lodówce.

No chyba że maseczki są dla Ciebie bardziej pożądane :ble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.