Skocz do zawartości

bardzo mała gorycka w IPA


DeltaYeti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam mały kłopot z moją IPĄ,

 

pierwszą butelkę otworzyłem po 30 dniach, zapach piękny - goryczki brak

drugą butelkę otworzyłem wczoraj - minęło 50 dni i znowu to samo, zapach piękny - goryczki brak

 

23l piwa chmielone w ten sposób:

30g Hallertauer Cascade 6% A-A 60min

30g Galaxy 14,8% A-A 40min

30g Hallertauer Cascade 6% A-A 20min

30g Centennial 10% A-A 10min

30g Citra 12,1% A-A 7dni na zimno

 

w kalkulatorze BeerSmith2 dało to goryczkę na poziomie 68,5IBU - ja nie wyczuwam nawet połowy z tego...

 

jakieś pomysły co zrobiłem nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemów z filtracją - ja na dolny koniec wężyka zawiązuję pończochę, w garze robię whirlpool i dekantuję wężykiem, pozostawiając na dnie stożek chmielu. Jak na razie żadne drobinki się nie przedostały do wiadra. Potem na cichą (lub do rozlewu na syrop do refermentacji) też przelewam przez wężyk z pończochą. Ale chmielenie na zimno jednak planuję zrobić w siateczce.. przy ponad 100g chmielu spodziewam się nieco większych komplikacji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mi smutno, piwko jest spoko ale oczekiwałem czegoś w stylu...

 

Ale czemu ma być smutno. Przecież się czegoś nowego nauczyłeś. A skoro piwo jest spoko to już w ogóle nie widzę problemu.

W przypadku mojego Pacific Amber Ale, gdzie też bursztynowego i karmelowego było za dużo, wystarczyło poczekać jakieś 3 miesiące by piwo znakomicie się ułożyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gotowania zapomnieć o siatce i o herbatce. Dobitny przykład braku jakiejkolwiek goryczki: #02 - gotować w jak największym garze i w brzeczce możliwie zbliżonej do założonego ekstraktu. Od momentu gdy przeszedłem z gara 6l na 12l ta sama ilość chmielu (Iunga 100g gotowane 60min) daje mi goryczkę zdecydowanie powyżej założeń wynikających z doświadczeń przy garze 6l. Za to na zimną - chmiel w możliwie jak najluźniejszej ponczosze obciążonej szklanymi kulkami lub czymś w ten deseń. O ile dekantacja z gorącej brzeczki po whirlpoolu daje radę, to filtrowanie drobinek granulatu przy rozlewie jest jednak uciążliwe (ostatnią warkę tak sypnąłem luzem na zimno i stwierdziłem, że nigdy więcej ;) - choć może kiedyś zmienię zdanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.