Skocz do zawartości

Pokrywa do fermentora z rurka fermentacyjną


slotish

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam fermentor zakupiony w Centrum Piwowarstwa i jako, ze zamierzam zacząć niedługo przygodę z zacieraniem chciałem zakupić pokrywę z rurką fermentacyjną z oferty Browamatora. Czy rozmiar fermentorów z Ba i CP jest taki sam - chodzi mi o to - czy ta pokrywa będzie pasować do mojego sprzętu. Przyznam się szczerze, że po przebytym epizodzie winiarskim nie wiem jak bez rurki przeprowadzić cichą fermentację... :beer:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że po przebytym epizodzie winiarskim nie wiem jak bez rurki przeprowadzić cichą fermentację... :beer:

 

Pozdrawiam

Normalnie... zatrzasnąć fermentor na głucho :D

Rurkę użyłam chyba tylko raz, moim zdaniem nie jest ona konieczna.

Jeśli bardzo chcesz to do cichej fermentacji możesz użyć szklanego gąsiora z rurką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie... zatrzasnąć fermentor na głucho

A co z dwutlenkiem węgla który wytwarza się w fermentorze?? Trzeba raz na jakiś czas otwierać pokrywę, czy można zostawić fermentor w spokoju np. na 2 tygodnie??

Na cichej zostawiam w spokoju, czasami tylko pokrywka robił się wypukła. Nigdy nie miałam żadnych przygód :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uzupełnię, że zatrzaskiwać na głucho też nie ma potrzeby. Wystarczy wieko czymś dociążyć i będzie dobrze. Ilości CO2 produkowane podczas fermentacji burzliwej praktycznie gwarantują jednokierunkową wymianę gazową. Podczas cichej, za wyjątkiem okresów skrajnie gwałtownych zmian pogody, właściwie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie używam rurki fermentacyjnej. Jak i na burzliwej, tak i na cichej. Raz tylko użyłem na cichej ale to nie ma sensu i tak. Na cichej zatrzaskuje pokrywę i tylko w jednym miejscu nie domykam jej do końca, tak żeby w razie czego gaz miał gdzie uchodzić i przykrywam płachtą i do piwnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.