Skocz do zawartości

Prośba o ocenę dwóch receptur


adrick

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o ocenę dwóch receptur, czy coś zmienić dodać, odjąć. Będzie to moja 6 i 7 warka więc jeszcze potrzebuję pomocy doświadczonych piwowarów. Z góry dziękuję.

 

1. Milk Stout – 12~13 BLG Warka około 25 L

 

5 kg Pale Ale

0,35 kg Carapils

0,1 kg Carafa

0,2 kg Czekoladowy

0,1 kg Palony jęczmień

0,4 kg płatki owsiane

0,5 kg laktozy

 

Chmielenie tylko na goryczkę 20 gr Marynki

Zacieranie

60 ` w 66 C

10 ` w 76 C

Drożdże S 04 lub US 05

 

Oczekiwania - Bardzo posmakował mi ostatnio Sweet Cow z Alebrowaru i chciałbym stworzyć coś podobnego.

 

2. Interpretacja receptury Full Aroma Hops 12~13 BLG około 25 L

 

5 kg plizneńskiego

0,35 kg Carapils

 

zacieranie

 

Całość zasypu wsypana wody o temp. 40C

- podgrzewanie do 61C

- 10 minut - max.15 w temp. 60-62C

- 45 minut w temp. 70-72C

- podgrzanie do 75-76C ... 10 min przerwy

 

Chmiel Marynka (9% alfa kwasów) 30 gr na goryczkę, 50 gram Lubelski na aromat, 30 gram Cascade na zimno

Drożdże S 04 lub US 05

 

Oczekiwania: Piwko na lato orzeźwiające z wyczuwalną goryczką ale nie tak mocną jak w IPA, ma gasić pragnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza se było :) miałbym punkt odniesienia.

Ale tak myśląc o tym po fakcie, to wydaje mi się że mocno namieszałem w tamtej warce z dodatkami (kakao, laktoza, chmiele w 0') i się słodycz nieco schowała.

Ciekaw jestem ile jest laktozy w SweetCow - bo tam czułem i to w nadmiarze :)

 

Mam jeszcze 500g tej laktozy w składziku, muszę spróbować czy nie dostałem mąki zamiast cukru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież laktoza nie wnosi zbyt wiele słodyczy. To raczej kwestia uzyskania tej specyficznej faktury piwa, odczucia w ustach, takiej jakby aksamitności.

 

A co pytania o przepisy z pierwszego posta to w przypadku drugiego piwa to przy założeniu "Piwko na lato orzeźwiające [...] ma gasić pragnienie" to raczej zacierałbym bardziej w stronę wytrawności, przy ekstrakcie raczej w stronę 11-12°Blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Interpretacja receptury Full Aroma Hops 12~13 BLG około 25 L

5 kg plizneńskiego

0,35 kg Carapils

zacieranie

Całość zasypu wsypana wody o temp. 40C

 

- podgrzewanie do 61C

- 10 minut - max.15 w temp. 60-62C

- 45 minut w temp. 70-72C

- podgrzanie do 75-76C ... 10 min przerwy

 

Chmiel Marynka (9% alfa kwasów) 30 gr na goryczkę, 50 gram Lubelski na aromat, 30 gram Cascade na zimno

Drożdże S 04 lub US 05

 

Oczekiwania: Piwko na lato orzeźwiające z wyczuwalną goryczką ale nie tak mocną jak w IPA, ma gasić pragnienie.

 

Nic bym nie zmieniał, goryczki będzie sporo z tej Marynki, przerwy ok, może zmniejszyć zasyp o 1kg przy tym sposobie zacierania ale to zależy jak treściwe piwa Ci wychodzą przy Twoim sposobie warzenia.

Po namyśle, przy chmieleniu na zimno spokojnie możesz zejść z ballingiem bo chmielenie na zimno podniesie treściwość piwa a i z pianą będzie ok.

Edytowane przez fidoangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z tego ostatniego, jeśli zasyp jest na 25 l to wyjdzie sporo więcej niż 12-13 BLG. No chyba, że jest dobrane pod Twoją wydajność. Marynki tez bym nie sypał więcej, bo ona w dużej ilości daje mocno trawiaste posmaki, a w tym wypadku goryczki już wystarczy. Jak bardzo chcesz ją podbić, możesz dosypać coś tak około 30'-20' - może być nawet Lubelski.

 

I teraz tak: zacieranie. Jak zatrzesz jak piszesz dostaniesz dość treściwe piwo, zwłaszcza po chmieleniu na zimno. Ja bym to zatarł w schemacie:

30'-62 °C

30'-72 °C

ewentualnie nawet 40 i 20 minut. Ale to moja wizja, ja lubię bardziej lekkie, wyraźne piwa. Do tego takie zacieranie uwypukli nieco goryczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.