Skocz do zawartości

Humulus lupulus "Aureus"/"Aurea"


copytko

Rekomendowane odpowiedzi

Rośnie mi w ogródku chmiel ozdobny, który podobno może być używany do warzenia piwa (bo czemu nie?), lecz nie znane mi są jego charakterystyki.

 

Znalazłem na Wikipedii (czyli stronie, której niezbyt ufam) informację, że omawiany chmiel niektórzy nazywają też Golden Hops. Na żadnych stronach związanych z piwowarstwem nie znalazłem takowego, jedynie Brewer's Gold lub First Gold - to któreś z tych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej żaden z powyższych, Ogólnie to chmielu ozdobnego nie powinno się wykorzystywać w piwowarstwie ale jak ktoś bardzo chce...

po pierwsze weź szyszkę tego chmielu i rozerwij, jak będzie mieć takie małe żółte kropeczki i do tego w smaku będzie gorzkie to można by się zastanowić. Jeśli będzie słodkie (lub takie trawiaste) to niestety jest to wersja męska i nic z tego nie będzie. Po drugie nigdy nie możesz mieć pewności do zawartości alfa-kwasów w tym chmielu, więc ciężko będzie trafić z odpowiednim nachmieleniem. W tym przypadku trzeba to skontrolować organoleptycznie poprzez zaparzenie herbatki z tego chmielu i próbowaniu. Kombinuj, do odważnych świat należy. Z drugiej strony możesz tą roślinkę wymienić na inny chmiel - taki przydatny do naszych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,że szyszki są tylko na żeńskiej roslinie,teraz mi dałeś zagwozdke :)

Mam dzikusa w ogrodzie,którego przyniosłem z lasu,w zeszłym roku zebrałem trochę szyszek(reklamówka świeżych )robiłem na nim pszenicę i dawałem na smak i aromat do Polskie Ale .Myślałem,że skoro są szyszki to na pewno jest to żeński krzak,piwka były dobre

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinowy Jęczmień, żółte kropki są i gorzkie też jest. Mam tego chyba z 1 kg w zamrażarce, więc można pokombinować z herbatkami. Wydaje mi się, że nawet bardzo gorzkie są, sprawdzę w przyszłym tygodniu.

 

Marbelka, ja bardziej IPA chcę zrobić porządnie nachmielone, korzystając z tego, że Aureusa mam sporo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem,że szyszki są tylko na żeńskiej roslinie,teraz mi dałeś zagwozdke :)

 

Bo tak po prawdzie, to na męskiej roślince to coś to nie jest szyszka tylko kwiatostan, jest dużo mniejsze od szyszki ale jak ktoś nie wie jak powinna wyglądać szycha a ma chmiel w ogródku to mógłby się kiedyś zdziwić.

 

 

ja bardziej IPA chcę zrobić porządnie nachmielone, korzystając z tego, że Aureusa mam sporo.

 

Ja bym się poważnie zastanowił nad czymś mocno chmielonym bo nie znasz parametrów chmielu, nie wiesz ile ma alfa-kwasów więc zakładaj dość nisko a skoro nisko to i trzeba go dużo dać. Jak się upierasz to spróbuj jakąś pszenicę albo jakiś blonde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinowy Jęczmień, chcę spróbować, bo co złego może się stać? Roślina nie chorowała, nie rośnie przy drodze więc metali ciężkich nie powinno być w niej zbyt wiele. :)

 

Myślę jeszcze, żeby jakąś Citrę dowalić na aromat, a na goryczkę użyć tylko właśnie Aureusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.