Skocz do zawartości

maltodekstryna


bnp

Rekomendowane odpowiedzi

czy "słodził" ktoś piwo maltodekstryną ? np taką http://www.allegro.pl/item680185984_maltodekstryna_25kg_1kg_5_96zl_wysylka_20zl.html

 

Powinna nadać lekką słodycz oraz "pełność" piwa. Wpłynie także na lepkość piwa co pozytywnie zadziała na pianę.

 

Dodana podczas zacierania ulegnie hydrolizie i będzie mogła częściowo odfermentować.

Z założenia coś pomiędzy ekstraktem słodowym a syropem skrobiowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coder

Oczywiście ja to wszystko wiem :D

 

Literatura podaje, iż maltodekstryna jest słodsza i lepiej rozpuszczalna od dekstryny.

dodatek do zacierania przytoczyłem jako temat poboczny, chodzi mi o dodatek maltodekstryny do gotowego piwa. Może byłby ciekawy efekt smakowy do ciężkich ciemnych piw.

Laktozy nie miałem okazji próbować, wypróbowałem słodzik jednak piwsko jest słodkie ale "puste" w smaku. Obecnie spijam przechmielonego portera w ten sposób iż dodaję do piwa w kuflu syrop z cukru i takie coś jest nawet smaczne :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o dodatek maltodekstryny do gotowego piwa. Może byłby ciekawy efekt smakowy do ciężkich ciemnych piw. [...]

Ciężkie, ciemne piwa zwykle wnoszą "ciekawy efekt smakowy" bez tego typu dodatków. Jeśli miałbym dodawać takie wynalazki to raczej do brown ale mild i temu podobnych. I to nie do szklanki lecz nieco wcześniej. Chodzi o to, że mimo naszych starań z zacieraniem na słodko lekkie piwa odfermentowują dość głęboko.

Mam mały woreczek tego wynalazku (leży sobie już drugi rok) ale jakoś do tej pory nie było okazji sypnąć. Może dorzucę do połowy następnej warki (milk stout?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.