Skocz do zawartości

rozpoznanie tematu


Romek12

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy prawie. Odwiedzałeś ostatnio w ogóle sklepy? Skąd jesteś?

 

Wejdź do dowolnego marketu, na dział z piwem i szukaj tego, czego nigdy nie piłeś. Szukaj dziwnych etykiet, małych pojemności (330 ml), wyższych cen.

 

Miłej podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ogólnie kilkadziesiąt (jak nie ponad 100) stylów piwa, więc raczej nie oczekuj, że ktoś do każdego stylu poda Ci przedstawiciela. Przejdź się do sklepu specjalistycznego w Twojej okolicy i wybierz coś z Pinty lub AleBrowaru na początek (zwykle wiernie oddają dany styl), lub jeżeli nie masz nic takiego pod ręką to zrób jak pisze Lary. Ewentualnie chwyć się za skarb polskiego piwowarstwa - Porter Bałtycki. Nawet koncerny warzą w Polsce przyzwoity porter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś z Wieliczki więc może bywasz czasem w Krakowie. Jeśli tak to warto odwiedzić sklep specjalistyczny na Krowoderskiej lub Karmelickiej. Pracują tam ludzie, którzy znają się na rzeczy na tyle by Ci pomóc. Jest jeszcze Skład piwa i alkoholi (czy jakoś tak) na Czarnowiejskiej, ale tam odnoszę wrażenie, że trzeba samemu się orientować w swoich potrzebach.

 

A jeżeli potrzebujesz konkretów to wspomniany wyżej Hoegaarden to bardzo dobry przykład sztampowego piwa w stylu Witbier. W kwestii porterów mogę jeszcze powiedzieć, że moim zdaniem polskie portery bałtyckie są na tyle dobre, że warto spróbować większości szerzej dostępnych w sklepach. Sam kupowałem każdego portera, którego spotkałem w sklepie. Czasem warto mieć przekrój przez kilka piw a nie tylko jedne. Więc w kategorii porterów na pewno warto spróbować Ciechana, Warmiński, Komesa, Witnicki, Granda z Ambera.

Edytowane przez Dazhdbog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hipermarkecie na pewno znajdziesz z koncernów:

Pilsner Urquell - pilzner czeski

Guinness Draught lub Original - dry stout

Żywiec Porter - Porter Bałtycki

Nowa seria piw z żywca - Białe (Witbier), Marcowe i Koźlak

Książęce Ciemne Łagodne

ale nie spodziewaj się jakiś fajerwerków po tych piwach. Orientacyjnie będziesz wiedział co możesz się spodziewać po danym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś z Wieliczki więc może bywasz czasem w Krakowie. Jeśli tak to warto odwiedzić sklep specjalistyczny na Krowoderskiej lub Karmelickiej. Pracują tam ludzie, którzy znają się na rzeczy na tyle by Ci pomóc. Jest jeszcze Skład piwa i alkoholi (czy jakoś tak) na Czarnowiejskiej, ale tam odnoszę wrażenie, że trzeba samemu się orientować w swoich potrzebach.

 

 

 

Ja tak natomiast czy kolega Romek12 to nie jestem pewien ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od pytania do jakich piw masz dostęp. Jeśli masz dostęp tylko do tego co marketach i zwykłych sklepach z alkoholem to się nie poszaleje. Jak masz na przykład Almę pod nosem, to pewnie dostaniesz tam klasyczne brytyjskie style. Jak masz dostęp do polskich piw kontraktowych i rzemieślniczych, to Pinta (różne style), Ale Browar (style amerykańskie), Pracownia Piwa (przede wszystkim genialne stouty), Artezan, Szałpiw.

 

Jeśli masz gdzieś w okolicach sklep specjalistycznych to przygotuj sobie stówkę i idź. Sprzedawca powinien bez problemu dobrać ci piwa w różnych stylach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.