Skocz do zawartości

Fermentacja w zbyt niskiej temperaturze


Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie. Postawiłem swojego przyszłego Brown ale w domku na wsi, który jest nieogrzewany. Dziś mija 13 dzień fermentacji. Po gotowaniu miał zaledwie 10,5 blg czyli niewiele jak na ten typ piwa. Teraz po 13 dniach ma wciąż 5 blg. Jest to oczywiscie za dużo by go zlewać. Problem polega na tym że dom na wsi nie jest ogrzewany, przez co jak sprawdziłęm przed godziną jego aktualna temperatura to 9 C. Ma ono fermentować 18 dni, ale myśle że przy tej temperaturze drożdże nie przejedzą cukrów do stanu 1,5-2.5 blg w pozostałe 5 dni. Pozostawić go na dłużej? Z góry mówię, że nie mam opcji przewieźć fermentatora wraz zawartością do cieplejszego miejsca. Dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Postawiłem swojego przyszłego Brown ale w domku na wsi, który jest nieogrzewany. Dziś mija 13 dzień fermentacji. Po gotowaniu miał zaledwie 10,5 blg czyli niewiele jak na ten typ piwa. Teraz po 13 dniach ma wciąż 5 blg. Jest to oczywiscie za dużo by go zlewać. Problem polega na tym że dom na wsi nie jest ogrzewany, przez co jak sprawdziłęm przed godziną jego aktualna temperatura to 9 C. Ma ono fermentować 18 dni, ale myśle że przy tej temperaturze drożdże nie przejedzą cukrów do stanu 1,5-2.5 blg w pozostałe 5 dni. Pozostawić go na dłużej? Z góry mówię, że nie mam opcji przewieźć fermentatora wraz zawartością do cieplejszego miejsca. Dzięki z góry za pomoc!

 

Pootwieraj okna, święta mają być ciepłe :D.

Domyślam się, że takiej opcji też nie ma, więc pewnie możesz tylko owinąć fermentor śpiworem, kołdrą, lub co tam masz ciepłego. Nie wiem jak często odwiedzasz swoje piwko, ale ja bym jeszcze pod śpiwór wrzucił jakiś termofor i co jakiś czas wymieniał. Powodzenia :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie:) W sobotę znów je odwiedzę to rzeczywiście chyba spróbuje dać mu trochę temperatury i owinę w koce, może ruszy dzięki temu:) Jestem ciągle dobrej myśli. Póki co jadę na farcie i poprzednie warki jakoś wyszły, żeby nie powiedzieć że wyszły świetnie także myślę, że będzie ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie:) W sobotę znów je odwiedzę to rzeczywiście chyba spróbuje dać mu trochę temperatury i owinę w koce, może ruszy dzięki temu:)

Koce, kołdry i pierzyny nawet ni zagrzeją Ci piwa, to tylko izolacja. Musisz wykombinować coś innego żeby piwo zagrzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw fermentator do dużej miski następnie wlej do tej miski ciepłą wodę. Jak się temperatura podniesie pozawijaj fermentator w karimatę lub koce. Można też wstawić grzałkę do tej wody i podłączyć do regulatora temperatury. Chyba Bielok cos takiego już ćwiczył z dobrym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw fermentor w fermentor, do tego zewnętrznego nalej wody i włóż grzałkę akwariową z termostatem - koszt jakieś 35zł. Ustawiasz na 180C (niestety, niżej się nie da, więc dolniaki odpadają), owijasz całość jakąś izolacją i masz samoregulujące się ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, za pomysł z grzałką do akwarium powinieneś dostać Nobla... Naprawdę dobry pomysł, a akurat mam taką pod ręką , bo teraz w akwarium już i tak za ciepło się robi. Dzięki wielkie za pomoc wszystkim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.