Jump to content
Sign in to follow this  
Pierre Celis

[Piwny turysta] Mitchell’s Brewery z Knysna

Recommended Posts

Knysna, przepiękne miasto położone nad oceanem Indyjskim. Każdy, kto choć raz zatrzyma się w tej miejscowości, zakocha się w niej bezgranicznie. Miasto ma tyle atrakcji do zaoferowania, że każdy nawet najwybredniejszy turysta znajdzie coś interesującego dla siebie. Znajdziemy tutaj i długie, piaszczyste plaże, jak również, wspaniałe pagórki, z których roztacza się przepiękny widok na ocean. Miłośnicy dobrej kuchni z pewnością skuszą się na lokalne ostrygi, słynące w całym RPA. Natomiast piwosze z pewnością odwiedzą tutaj najstarszy rzemieślniczy browar działający w tym kraju.

DSC08861

Mowa o browarze Mitchell’s Brewery, założonym w 1983 roku w przemysłowej dzielnicy tego miasteczka. Browar ten, aktualnie ikona tamtejszego piwowarstwa przez długie lata pozostawał jedynym browarem rzemieślniczym w RPA, który opierał się masowej produkcji. To on, w latach 80-tych, jako jedyny w tym kraju browar oferował piwoszom piwa o niesztampowym smaku. To on, jako pierwszy browar zaoferował swoim klientom, gatunki piw, które przez długie lata nie były dostępne w RPA. To dzięki niemu, obecna scena piwowarska wygląda tak a nie inaczej. Lista jego zasług jest na tyle długa, że nie sposób wszystkich wymienić.

Aktualnie browar produkuje sześć gatunków piwa oraz cidera, za pomocą warzelni o wybiciu 32 hektolitrów. Wszystkie surowce pomocne do produkcji piwa są krajowego pochodzenia. Z pewnością do ciekawostek można zaliczyć fakt, że cała produkcja opiera się na wodzie deszczowej. Kolejną ciekawostką jest również fakt, że browar filtruje swoje piwa za pomocą wysuszonych rybich pęcherzy.

Na aktualną ofertę składają się takie gatunki piw, jak: lager (3,6% alk.), bitter (3,6% alk.), 90 shilling (5,0% alk.), stout (5,0% alk.), strong lager (7,0% alk.) oraz sweet ale (5,5% alk.).

Wszystkie ich piwa są rozlewane do butelek o pojemności 0,33l oraz do beczek, które trafiają do pubów zlokalizowanych w prowincji Zachodnio-Przylądkowej, Północno-Przylądkowej, Wschodnio-Przylądkowej oraz w prowincji Gauteng. Oprócz tego, browar ten prowadzi swój firmowy lokal w Cape Town, zlokalizowany w Waterfront, w  reprezentacyjnej dzielnicy tego miasta. Kilka lat temu, właśnie ten lokal, posłużył jako plan zdjęciowy do filmu „Niepokonany”, w którym to główne role grali Morgan Freeman oraz Matt Damon.

Gorąco polecam każdemu wizytę w Mitchell’s Brewery. Warto ich odwiedzić chociażby dla ich piwa, dla magii tego miejsca, dla…..

DSC08860

.

DSC08899

.

Sweet Ale

Sweet Ale

.

Od lewej: 90 Shilling, Bitter, Strong Lager, Lager

Od lewej: 90 Shilling, Bitter, Strong Lager, Lager

.

Wnętrze piwiarni w Knysna

Wnętrze piwiarni w Knysna

.

DSC08866

 

 

 


2701 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.