Skocz do zawartości

Szczepy drożdży piwowarskich GOZDAWA Premiera


Rekomendowane odpowiedzi

Taką otrzymałem odpowiedź na zadane mailowo pytanie odnośnie FBG1:"na tych drożdżach nie uzyska Pan posmaków bananowych chrakterystycznych dla weizenów. FBG1 dają posmaki owocowe wiśnia,morela,grusza,może na nich wyjść ciekawy weizen. Różnica między FBG1 a BW 11 jest tak,że troszkę niżej odfermentowują i lepiej flokulują"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja z produktów Gozdawy korzystałem z

- drożdży do cydru - nie bylem zadowolony, jak dla mnie był zbyt wytrawny w porównaniu do tego, co miałem na drożdżach piwnych. Zdziwionym wyjaśniam - robilem na zwyklych brew2go i soku z Kauflandu i byłem zadowolony ze smaku.

- glukozy - wolę tą z eco trade'a - ich glukoza mniej się zbryla, a to akurat dla mnie dosyć istotne przy nabieraniu miarką.

 

Co do słodów - nie brałem nic od czasu Amber Ale, które po kilku miesiącach w piwnicy okazało się być całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z produktów Gozdawy korzystałem z

- drożdży do cydru - nie bylem zadowolony, jak dla mnie był zbyt wytrawny w porównaniu do tego, co miałem na drożdżach piwnych. Zdziwionym wyjaśniam - robilem na zwyklych brew2go i soku z Kauflandu i byłem zadowolony ze smaku.

- glukozy - wolę tą z eco trade'a - ich glukoza mniej się zbryla, a to akurat dla mnie dosyć istotne przy nabieraniu miarką.

 

Co do słodów - nie brałem nic od czasu Amber Ale, które po kilku miesiącach w piwnicy okazało się być całkiem spoko.

Gozdawa też słoduje zboża? Zastosuj zwykły cukier, wcale sie nie zbryla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gozdawa też słoduje zboża? Zastosuj zwykły cukier, wcale sie nie zbryla

 

sprzedaje zestawy - wybacz skrót myślowy.

 

Kiedyś brali z WES, teraz - podobno - od jakiejś firmy z Norwegii czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie to mam na myśli. Za to co do ich jakości - kumpel strasznie narzekał. Ale co do detali, to najlepiej jeśli on sam się wypowie.

 

Za to do samej firmy - czytając posty Gozdawy (jak i moją z nim korespondencję odnośnie jakości glukozy, co do której miałem zastrzeżenia oraz słuchając tego, jak się podobno żalił w sklepie, gdzie robię zakupy), zniechęciłem się do tego, żeby dawać facetowi cokolwiek zarobić.

 

Marketing, który można streścić w trzech punktach

1) Hejtuj innych producentów, bo się nie znają i robią badziew

2) Kto cię krytykuje, ten jest hejterem, nie zna się i niech spada na śliwki

3) W razie czego się obraź i tup nóżkami

 

to - przynajmniej dla mnie - kryterium dyskwalifikujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.