Skocz do zawartości

Szczepy drożdży piwowarskich GOZDAWA Premiera


Rekomendowane odpowiedzi

Początek tematu- super, nowe drożdże, nowe możliwości, większy wybór, ogólnie pozytywnie. A za chwilę

Merytoryczne! nikt nie zapytał np o CBW lub inny nowy szczep.

Po co lepiej się czepiać1-2 stopni Celsjusza

Rynek polski dla naszej firmy jest ważny ale w marcu 2014 stanowił tylko 30% sprzedaży.

Też jestem częścią tego rynku, a jednak czytając takie rzeczy, nie czuję się ważny, wręcz przeciwnie.

Dalej było tylko gorzej, połajanki, pouczanie, obrażanie..

Może lepiej będzie jak wycofam się z tego forum bo co tu wejdę jestem atakowany .

Czasami zadaje sobie pytanie,skąd tyle niechęci,

Dlatego ,że naruszyłem istniejący układ towarzysko-biznesowy

Dlatego,że nagle US-West Coast potanieje o 2zł.

Dlatego, że to taki kraj

Dlaczego:

bo ja "jestem pod ręką"?

a do Coopers,AB Mauri,Brewferm to jakoś tak wstyd napisać

Bo poprawicie sobie tym samopoczucie?

Tu już wyraźnie poczułem się ..źle. Powodzenia w interesach.

EDIT:

Przed chwilą zajrzałem na stronę Gozdawy. Co tam widzę? Taki opis:

Od innych producentów zestawów odróżnia nas to, że dodajemy drożdże najlepszych światowych szczepów dedykowane do typu piwa i rodzaju fermentacji oraz sygnujemy je własnym herbem wg zasady "Noblesse oblige".

Sugerowanie, że inni używają gorszych drożdży (w domyśle: badziewia) jest już szczytem złego wychowania.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek tematu- super, nowe drożdże, nowe możliwości, większy wybór, ogólnie pozytywnie. A za chwilę

Merytoryczne! nikt nie zapytał np o CBW lub inny nowy szczep.

Po co lepiej się czepiać1-2 stopni Celsjusza

Rynek polski dla naszej firmy jest ważny ale w marcu 2014 stanowił tylko 30% sprzedaży.

Też jestem częścią tego rynku, a jednak czytając takie rzeczy, nie czuję się ważny, wręcz przeciwnie.

Dalej było tylko gorzej, połajanki, pouczanie, obrażanie..

Może lepiej będzie jak wycofam się z tego forum bo co tu wejdę jestem atakowany .

Czasami zadaje sobie pytanie,skąd tyle niechęci,

Dlatego ,że naruszyłem istniejący układ towarzysko-biznesowy

Dlatego,że nagle US-West Coast potanieje o 2zł.

Dlatego, że to taki kraj

Dlaczego:

bo ja "jestem pod ręką"?

a do Coopers,AB Mauri,Brewferm to jakoś tak wstyd napisać

Bo poprawicie sobie tym samopoczucie?

Tu już wyraźnie poczułem się ..źle. Powodzenia w interesach.

EDIT:

Przed chwilą zajrzałem na stronę Gozdawy. Co tam widzę? Taki opis:

Od innych producentów zestawów odróżnia nas to, że dodajemy drożdże najlepszych światowych szczepów dedykowane do typu piwa i rodzaju fermentacji oraz sygnujemy je własnym herbem wg zasady "Noblesse oblige".

Sugerowanie, że inni używają gorszych drożdży (w domyśle: badziewia) jest już szczytem złego wychowania.

Ostro,Ostro!

Pisze to człowiek który nie rozumie słowa "dedykowane do typu piwa" a napisał 1440 postów na forum.

Ja niczego nie sugeruję cytat (w domyśle: badziewia)tylko piszę prawdę.

 

Co do " jest już szczytem złego wychowania" mam nadzieję na przedyskutowanie tego w realu.

 

Informuję merytorycznie, że tylko Coopers dodaje drożdże dedykowane do stylu piwa i to tylko w 2-3 brewkitach

 

Muntons i jego klony do wszystkich zestawów dodaje proste górniaki i jakoś nikt się nie oburza,że nazywa zestawy lager,pilsner,bock

 

Black Rock podobnie a zobaczcie ile mają piw z nazwy dolnej fermetacji.

 

Finlandia to samo lagery z drożdżami górnej fermentacji.

 

Gdzie są puryści z tego forum?

Czyżbyście tego nie wiedzieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jeden kwiatek ze strony Gozdawy:

Podstawowe zasady użycia drożdży i warzenia piwa domowego w naszym klimacie.

Piwa dolnej fermentacji warzymy od września do kwietnia.

Brakuje tylko rygorystycznego zakazu warzenia w innym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jeden kwiatek ze strony Gozdawy:

Podstawowe zasady użycia drożdży i warzenia piwa domowego w naszym klimacie.

Piwa dolnej fermentacji warzymy od września do kwietnia.

Brakuje tylko rygorystycznego zakazu warzenia w innym terminie.

To mnie rozśmieszyło. Ciekawe z czego to wynika. Ja warzę od grudnia do marca, bo nie mam specjalnej lodówki. A jak ktoś ma, to może warzyć cały rok.

Skąd we wrześniu 10C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem temat zboczył w złym kierunku. Jeśli pojawiły się nowe drożdże na rynku to warto się w nie zaopatrzyć i zdać recenzje na ich temat, a nie pisać 'pierdoły' na jakiej domenie jest strona producenta czy też wytykać błędy opisowe na stronie.

Słuszne słowa po co bić pianę i czepiać się szczegółów, lepiej wziąć się za testowanie nowych drożdży. Ja z pewnością wezmę na warsztat niektóre szczepy. Jeśli będą dobre (a mam taką nadzieję) to tylko pogratulować producentowi. Panowie idą święta, wyluzujmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie merytoryczne pytania,w miare wolnego czasu odpowiem.

 

Na moje merytoryczne pytania nie raczył się Pan odnieść, za to kręcić gównoburze na forum to Pan potrafi. A potem ma Pan pretensje, że nie prowadzi się dyskusji na temat produktów, tylko są osobiste wycieczki i gorzkie żale z drugiej strony.

 

edit. Drogi Moderatorze - jak edytujesz moje posty, to napisz że były edytowane przez moderatora...

edit 2. Gozdawa jakoś nie przejawia chęci do odpowiadania na konkretne pytania, za to bardzo rozwlekle odpowiada na inne uwagi. Jeśli to pasuje do profilu piwo.org, to spoko, aczkolwiek prowadzenie "dyskusji" tym sposobem jest praktykowane na innym portalu :)

Edytowane przez bzium1986
Tak, mój błąd, nie zaznaczyłem checkboxa i nie pojawiła się informacja. Wyciąłem fragment postu związany z browar.biz, ponieważ uważam takie wtrącenie nie na miejscu i nie związane z Gozdawą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jeden kwiatek ze strony Gozdawy:

Podstawowe zasady użycia drożdży i warzenia piwa domowego w naszym klimacie.

Piwa dolnej fermentacji warzymy od września do kwietnia.

Brakuje tylko rygorystycznego zakazu warzenia w innym terminie.

Miał Pan 20 minut na merytoryczne odniesienie się do tego co napisałem w odniesieniu do Pana wypowiedzi n/t mojego złego wychowania ,dedykowanych drożdży do brewkitów

Cisza!!!!

A czepia się Pan wpisu o terminie warzenia dolniaków,który jest skierowany do absolutnie początkujących

No to już wiem skąd 1440 postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych 10g ile jest komórek żywych drożdży?

czy można gdzieś zobaczyć ewentualny stopień odfermentowania?

 

jedna uwaga techniczna - może zamiast "niska zawartość estrów" lepiej napisać "niska produkcja estrów"?

W tym całym"szaleństwie" na temat mojej domeny i dokładania się do mnie w kwocie 20zł(za co serdecznie dziekuję,każdy pieniądz się przyda) a także pisania,że jestem ........taki siaki i owaki uciekł mi ten post.Już odpowiadam.

W aktywnych suchych drożdżach piwowarskich wyróżniamy dwa parametry:

1.Stopien aktywności,który spada wraz z długością i jakościa przechowywania.

Swieże drożdże są aktywne w 95%.Aktywność ich spada wraz z okresem przechowywania przeciętnie o około 10-20% rocznie.

2.Teoretyczna minimalana ilość drożdży"żywych" po zadaniu i zasiedleniu brzeczki i tu muszę oprzeć się na liczbach 5mg uwodnionych i prawidłowo zadanych drożdży/10l brzeczki to okolo 5mln"żywych'drożdży w cm.sześciennym.Ilośc tą można bez specjalnego problemu potroić,stosując kilka prostych zabiegów,które opisze później.

Edytowane przez Gozdawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak już wcześniej napisano, są święta i więcej luzu.

Maciek ja wiem, że Ty bardzo emocjonalnie podchodzisz do tego czym się zajmujesz, ale tylko spokój nas może uratować i tą dyskusję również.

Ja uwarzyłem na tych drożdżach 2 piwa, obydwa są dobre. Pierwsze fermentowane w temp. 18 stopni, drugie w temp. 12 stopni. O efektach nie będę teraz pisał. Napiszę po 16-05-2014 - najpierw zrobię degustację w obecności Macika, i innych kolegów. Ocena będzie należała do nich.

W teraz Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo za mój głos w sprawie tylko tak jak pisano już, przyzwyczajono nas do innych temperatur a te podane są jakieś "kosmiczne". Oczywiście będę testował tylko zastosuję temperatury niższe od podanych a o wynikach mogę informować.

Proszę o adres do wysyłki próbek na piwogozdawa@interia.pl

Edytowane przez Gozdawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie merytoryczne pytania,w miare wolnego czasu odpowiem.

 

Na moje merytoryczne pytania nie raczył się Pan odnieść, za to kręcić gównoburze na forum to Pan potrafi. A potem ma Pan pretensje, że nie prowadzi się dyskusji na temat produktów, tylko są osobiste wycieczki i gorzkie żale z drugiej strony.

 

edit. Drogi Moderatorze - jak edytujesz moje posty, to napisz że były edytowane przez moderatora...

edit 2. Gozdawa jakoś nie przejawia chęci do odpowiadania na konkretne pytania, za to bardzo rozwlekle odpowiada na inne uwagi. Jeśli to pasuje do profilu piwo.org, to spoko, aczkolwiek prowadzenie "dyskusji" tym sposobem jest praktykowane na innym portalu :)

Fakt Pan post umknął mi ale już na niego odpisałem.

Zastanawia mnie "gównoburze" neologizm to, czy słowotwórstwo

Edytowane przez Gozdawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem temat zboczył w złym kierunku. Jeśli pojawiły się nowe drożdże na rynku to warto się w nie zaopatrzyć i zdać recenzje na ich temat, a nie pisać 'pierdoły' na jakiej domenie jest strona producenta czy też wytykać błędy opisowe na stronie.

Słuszne słowa po co bić pianę i czepiać się szczegółów, lepiej wziąć się za testowanie nowych drożdży. Ja z pewnością wezmę na warsztat niektóre szczepy. Jeśli będą dobre (a mam taką nadzieję) to tylko pogratulować producentowi. Panowie idą święta, wyluzujmy :)

Proszę o podanie adresu na piwogozdawa@interia.pl wyślemy próbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak już wcześniej napisano, są święta i więcej luzu.

Maciek ja wiem, że Ty bardzo emocjonalnie podchodzisz do tego czym się zajmujesz, ale tylko spokój nas może uratować i tą dyskusję również.

Ja uwarzyłem na tych drożdżach 2 piwa, obydwa są dobre. Pierwsze fermentowane w temp. 18 stopni, drugie w temp. 12 stopni. O efektach nie będę teraz pisał. Napiszę po 16-05-2014 - najpierw zrobię degustację w obecności Macika, i innych kolegów. Ocena będzie należała do nich.

W teraz Wesołych Świąt

Janku dziękuję za dobre słowo.

Działasz na mnie zawsze"tonizująco".

Ale muszę poprawić Ty warzyłeś na "Workingmule" nie na CP18.

Niestety na Workingmule nie mamy pieniędzy,aby je wprowadzić.

Szczep jest niewiarygodnie silny co potwierdziłeś ale wymaga jeszcze testów organoleptycznych.Także poczekajmy do testu:)

Natomiast co do CP18,to jestem ich pewien,"że dam se rękę uciąć"

Podrzuce Ci je przy okazji.

Jeszcze raz Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda |e zawsze kończy się na krytyce. Ja właśnie zbieram się do zakupu drożdży i na pewno spróbuje tych opisanych.

 

Odrobinę luzu Panowie. Brać piwowarska od początku była bardzo wyrozumiała. Szkoda |e brakło tego teraz. cała rozmowa moim zdaniem powinna być mocno zmoderowana.

 

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie "gównoburze" neologizm to, czy słowotwórstwo

Mnie się to kojarzy z serialem "Trailer Park Boys" :)

ale za wiki są też inne powiązania

http://en.wikipedia.org/wiki/Shitstorm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie "gównoburze" neologizm to, czy słowotwórstwo

Mnie się to kojarzy z serialem "Trailer Park Boys" :)

ale za wiki są też inne powiązania

http://en.wikipedia.org/wiki/Shitstorm

Nie sądziłem, że ktoś poza mną to ogląda ;). Przy następnych zakupach zakupie Gozdawę i przetestuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię, że jakoś tak w przypadku tego dostawcy, większość jest "sceptycznie" nastawiona.

Niedawno zakupiłem paczuszkę drożdży BFSAY co by na własnych poczynaniach sprawdzić ich przydatność i jestem zadowolony (jak również kilku znajomych piwowarów) z efektów ich pracy.

Może nie jestem jakimś znawcą i moja opinia ma się nijak do opinii innych (obeznanych i wtajemniczonych), ale myślę, że bez spróbowania czegoś nie powinno się osądzać przydatności i jakości produktów.

Jaka tylko będzie możliwość to zapewne wypróbuję inne szczepy, bo większości warzę na sucharach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym sklepie zagranicznym morzna nabyć Wasze produkty?

a co właśnie jesteś na wycieczce i chcesz po drodze uzupełnić braki?

 

Nie mogłem się powstrzymać bo mam wrażenie, że pytanie chyba dąży w niewłaściwym kierunku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to forum i ręce mi opadają. Nikt nie wypowiedział się czy te drożdże są OK czy do du.. Zgodzę się że Pan z gozdawy nie jest delikatny czytając jego wypowiedzi, lecz czy zazdrościmy tego że Polacy też potrafią. Czemu nabijać kasę "zagraniczniakom" jak możemy kupować polski produkt i to podobno taniej. Jeżeli Niemcy kupują od Gozdawy to co my jesteśmy gorsi?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.