Skocz do zawartości

Szczepy drożdży piwowarskich GOZDAWA Premiera


Rekomendowane odpowiedzi

po udowdnieniu przeze mnie swoich racji

 

Skoro już wszystko udowodnione, wszystkie wątpliwości rozwiane, a wszyscy oszczerczo atakujący Pana i pański biznes zostali zmiażdżeni siłą pańskich argumentów, nie pozostaje mi nic innego jak ukorzyć się przed Panem, posypać głowę popiołem, podziękować za pouczającą wymianę zdań i życzyć dalszych sukcesów w komunikacji z klientami.

Edytowane przez KosciaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie wierzę, że Gozdawa posiada laboratorium gdzie propaguje szczepy drożdży, suszy je w specjalistycznym sprzęcie i paczkuje. To jest ogromna inwestycja i gdyby takową popełnili to by zamieścili zdjęcia swojego sprzętu.

 

Fermentum Mobile nie ma oporów przed zamieszczeniem zdjęć ludzi stojących za tym biznesem w swoim laboratorium. Widzę sprzęt i wiem, że to nie ściema.

Co do Fermetum mobile,może lubią się fotografować.

co do opisów drożdży to mają podobne do naszych,no nie nazwy naprawde fantazyjne.

I nie jest to atak na Pana Filipa,tylko moja prywatna opinia.

Ściema w Polsce jest fabryka,która ma pełną technolgię do produkcji aktywnych suszonych drożdży,ale przecież Wy to na forum już wiecie.Bo wiecie naprawde wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd się ta przepychanka bierze?

Forumowicze mają wątpliwości czy rzeczywiście mamy do czynienia z rewolucyjnymi szczepami, czy marketingowym nadużyciem.

Pan z Gozdawy zupełnie niesłusznie traktuje reakcje userów jak atak na swoje "dziecko".

 

Komunikacja ze społecznością w tym przypadku się ciuteczkę nie udała.

Prosze sobie dokładnie poczytać reakcje userów,ja niesłusznie traktuję wpisy na mój temat raczy Pan żartować.Nie ukrywam się tu za nickiem wszyscy wiedzą jak się nazywam.

Nikogo nie obrażam,tylko odpisuje na zaczepki.Staram się być kulturalny.Nikogo nie oceniam ale chyba mamy różne mierniki kultury.

I tak sobie czekam prędzej czy później z większoścą spotkam się w realu.

Zapewniam będzie czad i niektórzy wiedzą o co chodzi :roll: :roll:

Nie uciekam z tego forum ale nie będzie mnie kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po udowdnieniu przeze mnie swoich racji

 

Skoro już wszystko udowodnione, wszystkie wątpliwości rozwiane, a wszyscy oszczerczo atakujący Pana i pański biznes zostali zmiażdżeni siłą pańskich argumentów, nie pozostaje mi nic innego jak ukorzyć się przed Panem, posypać głowę popiołem, podziękować za pouczającą wymianę zdań i życzyć dalszych sukcesów w komunikacji z klientami.

Zawsze ceniłem Pana za poczucie humoru i intelekt :okey:

GENIALNE jestem pod wrażeniem

Edytowane przez Gozdawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie - dlaczego te drożdże wyżarły mi fermentor? No, nie do końca wyżarły, ale zabarwiły na szaro w miejscu, gdzie zasycha opadająca piana po fermentacji, tak że nie da się tego zmyć nawet NaOH. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Na szczęście był do najstarszy fermentor i w sumie nie przeszkadza w fermentacji, ale podczas mycia powoduje frustrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze sobie dokładnie poczytać reakcje userów,ja niesłusznie traktuję wpisy na mój temat raczy Pan żartować.Nie ukrywam się tu za nickiem wszyscy wiedzą jak się nazywam.

Nikogo nie obrażam,tylko odpisuje na zaczepki.Staram się być kulturalny.Nikogo nie oceniam ale chyba mamy różne mierniki kultury.

I tak sobie czekam prędzej czy później z większoścą spotkam się w realu.

Zapewniam będzie czad i niektórzy wiedzą o co chodzi :roll: :roll:

Nie uciekam z tego forum ale nie będzie mnie kilka dni.

Czy to sa groźby pod adresem forumowiczów? :/

Ja też ukrywam się pod nickiem, a jednak nazwisko moje zdobyłeś :)

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież Wy to na forum już wiecie.Bo wiecie naprawde wszystko

No dobra panie Gozdawa, przegiąłeś pan, skutecznie zostałem zniechęcony do kupowania czegokolwiek z logo Gozdawa.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś oprócz permanentnej krytyki nie zauważyłem merytorycznego zaangażowania

Obawiam się, że wbrew pozorom forum nie zaczyna się, ani nie kończy na tym wątku.

odpowiadam w miarę wolnego czasu a część forumowiczów zasypuje mnie idiotycznymi pytaniam lub dając "dobre rady" np jak prowadzić biznes

co nie zmienia faktu, że moje pytanie z pierwszej strony chyba zostało zignorowane. Pomimo mojego późniejszego przypomnienia jakoś wciąż brakuje wolnego czasu...

A zapomniałem. "tylko odpisuję na zaczepki", a do tego " nie zauważyłem merytorycznego zaangażowania" :)

 

No nic. Kupiłem dwa szczepy i pewnie niedługo ulegną testom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobilem konkretny zapas i mam w lodowce prawie wszystkie :smilies:

US West Coast jednak na razie nie sprawdze (nie chcialem dluzej czekac i nastawilem na gestwie z US-05 zanim przyszla paczka), ale w ciagu najblizszego tygodnia zrobie Witbiera z Piwoszarni na Gozdawach CBW i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Czy koledzy użyli już drożdży Gozdawy jeśli tak czy mogli by się podzielić rezultatami.

 

W sobotę butelkowałem piwo na drożdżach west-cost i jak na razie mogę powiedzieć, że przefermentowało poprawnie, zeszło tak jak poprzednie identyczne na us-05, flokulacja drożdzy dobra, po jednym dniu w butelce już jest klarowne. Aromat podczas fermentacji nie był zbyt przyjemny, ale przecież na nim nam nie zależy. Co do profilu aromatycznego to dam znać za jakiś czas jak się piwko ułoży.

 

Wysłane z Nokii 3210 za pomocą kodów SMSowych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentowałem cienkiego witka na drożdżach BFSAY, fermentacja w niskiej temperaturze, mimo bardzo niskiego ekstraktu(1.041SG) i zbyt wysokiej goryczki jak na styl(jakoś się przeliczyłem z chmielem) to wyszło w miarę pijalne piwko. Nazwałbym te drożdże raczej neutralnymi ale też nie "spłaszczającymi".

Aktualnie fermentuję też poprawioną wersję witka z tym że na CBW z Gozdawy, drożdże uwodnione i zadane do brzeczki o temp. 18°C, zostawione w pomieszczeniu o temperaturze 15-16°C. Jak zadałem około godziny 20 to następnego dnia o 9 już cała powierzchnia szumiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam swoją opinię, Pale Ale fermentowane na PAY7, z 10blg zeszło do 2, po uwodnieniu drożdży i napowietrzeniu brzeczki drożdże podjęły bardzo szybko pracę i szybko ją zakończyły, piwo przed refermentacją normalne, bez żadnych dziwnych posmaków, w chwili obecnej w butelkach się gazuje.

 

NATOMIAST zostawiłem trochę tego Pale Ale, dolałem 5l baniak wody, 2 soki malinowe herbapolu, napar z chmielu, zamieszałem, napowietrzyłem i od dwóch dni nic się nie dzieje, pachnie ładnie, kożucha nie ma, ale fermentacji brak :(

poczekam jeszcze ze dwa dni, jeśli nic to chyba wylewka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się narobiło:

po poście kolegi kilis poszedłem i zmierzyłem blg i wyniosło 1 (słownie: jeden)! Nie dowierzając sprawdziłem balingomierz w 20C wody i pokazał "0"

 

No więc chyba niepostrzeżenie przez nockę to przefermentowało, zalewałem wieczorem, potem zaglądałem następnego dnia po południu i na bulgotniku żadnego ruchu. Czyli trochę poczekam, bo cichej nie robię, niech się trochę wyklaruje i butelkuję. Dobrze, że się odbyła ta dyskusja, bo tak to bym się dalej zastanawiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym uzyskać więcej informacji o szczepie Fruit Blanche G1. Nazwa i opis na opakowniu wskazują, że to takie bardziej witbirowe niz weizenowe drożdże. Kupiłem przez pomyłkę :D Mógłby Pan powiedzieć na ich temat nieco więcej, szczególnie że stwierdzenie owocowo-estrowe to prawie jak masło maślane.

Edytowane przez MINIAK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.