Skocz do zawartości

Szczepy drożdży piwowarskich GOZDAWA Premiera


Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony fajnie, że pojawia się "polskawe" drożdże. Z drugiej dziwne, że "rewolucyjne" szczepy wprowadza nowy gracz,a nie Wyeast czy Whitelabs, czyli potentaci, którzy na badania powinni mieć najwięcej kasy. Z trzeciej, możliwe, że to faktycznie coś ekstra,a oni są zbyt zachowawczy lub przegapili szansę. Tak, czy siak zaczekam z zamówieniem, aż inni je przetestuja i potwierdza ze sa ok, co pewnie potrwa z rok. Ale jeśli dalej będą w ofercie i będą pozytywne opinie, to czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej dziwne, że "rewolucyjne" szczepy wprowadza nowy gracz,a nie Wyeast czy Whitelabs,

Z jednej strony dziwne, że rewolucyjne piwa wprowadza jakaś pinta czy alebrowar, a nie kompania piwowarska czy Calrsberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRokzeczytałem to forum i ręce mi opadają. Nikt nie wypowiedział się czy te drożdże są OK czy do du.. Zgodzę się że Pan z gozdawy nie jest delikatny czytając jego wypowiedzi, lecz czy zazdrościmy tego że Polacy też potrafią. Czemu nabijać kasę "zagraniczniakom" jak możemy kupować polski produkt i to podobno taniej. Jeżeli Niemcy kupują od Gozdawy to co my jesteśmy gorsi?.

 

To ja się wypowiem. Co prawda autorytet ze mnie żaden (warzę od pół roku i mam dopiero niecałe 20 warek na koncie) ale złego słowa na te drożdże nie powiem. PAY7 świetnie się spisały przy FAH i bitterze, BW11 przy pszenicznym a GLW35 przy marcowym, pilsie i dwóch brewkitach. Zwłaszcza te krytykowane GLW35 (szczególnie przez tych którzy nigdy ich nie używali...) muszę wziąć w obronę bo mimo fermentacji w 15-17 st. nie wyczułem w piwie nic niepożądanego. Cieszę się zwłaszcza z drożdży do witbiera oraz us west coast, na początku maja będę robił american amber ale i jeśli dostanę gdzieś te drożdże to na pewno spróbuje ich zamiast gęstwy us-05. CP18 sprawdzę niestety dopiero na jesień bo wcześniej nie będę miał warunków, a reszta póki co mnie nie interesuje

Edytowane przez mikun87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się zwłaszcza z drożdży do witbiera oraz us west coast

Możesz coś więcej powiedzieć o tych drożdżach, a w zasadzie o piwach jakie na nich powstały? Szczególnie interesują mnie drożdże do witbiera. Być może będą ciekawą (lepszą?) alternatywą dla Brewferm Blanche?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się zwłaszcza z drożdży do witbiera oraz us west coast

Możesz coś więcej powiedzieć o tych drożdżach, a w zasadzie o piwach jakie na nich powstały? Szczególnie interesują mnie drożdże do witbiera. Być może będą ciekawą (lepszą?) alternatywą dla Brewferm Blanche?

Jeśli o mnie chodzi, to dopiero będę je testował :) W maju albo na początku czerwca chcę zrobić witbiera i już miałem w planach kupno Brewferm, ale skoro pojawiło się coś "naszego", to pewnie sprawdzę te Gozdawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego, nie pytaj o producenta bo wyjdziesz na nienawistnego Pola(cz)ka a w ogóle to jeszcze się, o zgrozo, Gozdawa obrazi. Panu z Gozdawy to ja polecam nie tyle zamianę domeny org na pl ale profesjonalne szkolenie z zakresu psychologii obsługi klienta bo mentalnością tkwi jeszcze z poziomem końca lat 80tych i pani ze sklepu mięsnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem BFSAY i w piwie zdecydowanie czuć Belgię, oferta jak na drożdże suche bardzo bogata i mam zamiar je testować dalej. Pan Maciek pisał już w innym temacie że w Polsce nie ma odpowiedniej technologii do produkowania drożdży, a ich produkty to mieszanki wykonywane na zamówienie. Mam pytanie dotyczące tolerancji na alkohol, bo inny producenci raczej nie podają tej informacji, Rozumiem że portera bałtyckiego, koźlaka dubeltowego czy risa to na waszych drożdżach nie ma co robić? A i jeszcze zwiększenie wagi drożdży w paczce na plus. nie będzie trzeba ich rozmnażać przed użyciem :)

Wspierajmy polski kapitał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć charakterystyki tych drożdży?

Inni producenci podają to nie robiąc z tego tajemnicy. Chyba to ważna informacja dla piwowara/winiarza

http://www.fermentis.com/wp-content/uploads/2012/06/SFA_US05_PL.pdf

http://www.whitelabs.com/yeast/wlp300-hefeweizen-ale-yeast

http://www.lalvinyeast.com/images/library/71B_Yeast.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek polski dla naszej firmy jest ważny ale w marcu 2014 stanowił tylko 30% sprzedaży.

Czy możecie Państwo zdradzić w którym sklepie zagranicznym morzna nabyć Wasze produkty?

Administracja wszystkim użytkownikom podkreśla błędy, czy tylko mnie wyróżnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie co?

Zasmucił mnie nieco ten temat, skądinąd ciekawy, bo zainteresowany jestem tymi drożdżami.

Może i pan z Gozdawy zareagował nieco nerwowo, ale trochę go rozumiem. Swojego czasu prowadziłem małą restauracyjkę i wierzcie mi, do dziś pamiętam wyraz twarzy ( jeden koleś nawet złapał się za głowę ) ludzi na "nowości" w stylu "smalec wegetariański".

Nawet, niektórzy moi znajomi omijali to z daleka, dopóki nie spróbowali. Później już jak głosi przysłowie "wpier.....li aż im się uszy trzęsły"

Tak to już jest, że na nowości reagujemy z niedowierzaniem i podejrzliwością. Przy okazji wychodzi niestety nasza zaściankowość. To co krajowe to na pewno złe. Bo zagranica ma więcej kasy na laboratoria itp. Może i jest w tych obawach trochę racji, ale czy to nie w Polsce zrobiono niebieski laser, albo zrobiono postęp w dziedzinie grafenu? Dajmy "naszym" trochę kredytu zaufania.

Ze swojej strony powiem, że jeśli udałoby się stworzyć drożdze dolnej fermentacji, którym nie przeszkadzałaby ciut wyższa temp. byłym happy.

Ja drożdży na pewno spróbuję i dopiero wtedy się wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć charakterystyki tych drożdży?

Inni producenci podają to nie robiąc z tego tajemnicy. Chyba to ważna informacja dla piwowara/winiarza

http://www.fermentis...SFA_US05_PL.pdf

http://www.whitelabs...eizen-ale-yeast

http://www.lalvinyea...y/71B_Yeast.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?

Zasmucił mnie nieco ten temat, skądinąd ciekawy, bo zainteresowany jestem tymi drożdżami.

Może i pan z Gozdawy zareagował nieco nerwowo, ale trochę go rozumiem. Swojego czasu prowadziłem małą restauracyjkę i wierzcie mi, do dziś pamiętam wyraz twarzy ( jeden koleś nawet złapał się za głowę ) ludzi na "nowości" w stylu "smalec wegetariański".

Nawet, niektórzy moi znajomi omijali to z daleka, dopóki nie spróbowali. Później już jak głosi przysłowie "wpier.....li aż im się uszy trzęsły"

Tak to już jest, że na nowości reagujemy z niedowierzaniem i podejrzliwością. Przy okazji wychodzi niestety nasza zaściankowość. To co krajowe to na pewno złe. Bo zagranica ma więcej kasy na laboratoria itp. Może i jest w tych obawach trochę racji, ale czy to nie w Polsce zrobiono niebieski laser, albo zrobiono postęp w dziedzinie grafenu? Dajmy "naszym" trochę kredytu zaufania.

Ze swojej strony powiem, że jeśli udałoby się stworzyć drożdze dolnej fermentacji, którym nie przeszkadzałaby ciut wyższa temp. byłym happy.

Ja drożdży na pewno spróbuję i dopiero wtedy się wypowiem.

Ja kupując smalec chcę dostać smalec, jak kupuje pasztet z królika to ma być z królika a nie o smaku królika. Drożdże do lagera mają być dolnej, a nie ale

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem BFSAY i w piwie zdecydowanie czuć Belgię, oferta jak na drożdże suche bardzo bogata i mam zamiar je testować dalej.

W jakich temperaturach fermentowałeś? Czy czapa utrzymywał się po fermentacji? Mam na tych drożdżach wita i nie bardzo wiem czego się spodziewać, tym bardziej że pracuje w dość niskich temperaturach - "pracuje" to tak w domyśle, mam czapę na powierzchni ale temperaturę sonda pokazuje 12 stopni, więc nie wiem czy pod czapą nadal coś się dzieje czy tylko została czapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem BFSAY i w piwie zdecydowanie czuć Belgię, oferta jak na drożdże suche bardzo bogata i mam zamiar je testować dalej.

W jakich temperaturach fermentowałeś? Czy czapa utrzymywał się po fermentacji? Mam na tych drożdżach wita i nie bardzo wiem czego się spodziewać, tym bardziej że pracuje w dość niskich temperaturach - "pracuje" to tak w domyśle, mam czapę na powierzchni ale temperaturę sonda pokazuje 12 stopni, więc nie wiem czy pod czapą nadal coś się dzieje czy tylko została czapa

 

Fermentowałem w temperaturze pokojowej czyli jakies 22 stopnie. Czapy nie pamiętam bo zostawiłem piwo na 3 tygodnie i nie ruszałem nic.Jakbym był ciekawy to pewnie mierzyłbym blg i patrzył czy spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.