Skocz do zawartości

Szczepy drożdży piwowarskich GOZDAWA Premiera


Rekomendowane odpowiedzi

Nowe szczepy drożdży piwowarskich, pakowane w saszetki 10g;

27e34dcb33f27937c96330330d3d84f0.jpg0531c2c991446e6a6ac3832493841f64.jpg

 

be50b53fb5fd926b7a87362c83d871e8.jpgad0b4cc44d8bd8755051f422adc8073b.jpg

 

 

aa6e44837a546675e78746ff23582fd0.jpgd78d19d033ed9f169309c769e163937e.jpg

58f41541ce2e286b07a9f292a170a144.jpg89d26fbfbf4097109a0a26df7fa6c5d9.jpg

 

f0394f183fdae48cff097a0f8398afe3.jpgb6cf2031ce1ff616cf264bc83cccd3e9.jpg

 

 

 

4430087b03df25aa7e0057d6d8c92b41.jpg

 

 

Drożdże można kupić u naszych dystrybutorów.

Zapraszamy i Pozdrawiamy Katarzyna i Maciej Gozdawa-Grajewscy

Edytowane przez Gozdawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie mianowicie w jakim przedziale cenowym są te drożdże?

Kogoś ręka zadziałała, bo jeszcze wczoraj były sugerowane ceny detaliczne.

Większość jak się nie mylę zawierała się w przedziale 5.50-6.00zł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam hurtowo

Klisz

sprawdż temperatury optymalne szczepów dolnej fermentacji innych producentów

GLW35 mają 2 stopnie wyższą,ale nikomu nie zabraniamy fermentować w dolnej granicy.

CP18 mają niższą o 1 stopień niż większość i też nie zabraniamy nikomu fermetować w 9C.

 

Karczmarz:

bzdura nie ma żadnych teorii spiskowych,nasi dystrybutorzy dostali oferty z sugerowaną ceną detaliczną,

My w ramach promocji wystawimy na Alledrogo w sobotę wszystkie dostępne szczepy w cenach detalicznych.

Opóźnienie i zamieszanie wynika z tego,że nasz niemiecki dystrybutor zamówił ich naprawde bardzo dużo

 

Wichura

kurde testowałeś je?CP18?

 

Koledzy szanujmy się.

Jeśli macie merytoryczne pytania,w miare wolnego czasu odpowiem.

Merytoryczne! nikt nie zapytał np o CBW lub inny nowy szczep.

Po co lepiej się czepiać1-2 stopni Celsjusza

Rynek polski dla naszej firmy jest ważny ale w marcu 2014 stanowił tylko 30% sprzedaży.

 

Może lepiej będzie jak wycofam się z tego forum bo co tu wejdę jestem atakowany .

Czasami zadaje sobie pytanie,skąd tyle niechęci,

 

Dlatego ,że naruszyłem istniejący układ towarzysko-biznesowy

Dlatego,że nagle US-West Coast potanieje o 2zł.

Dlatego, że to taki kraj

Dlaczego:

bo ja "jestem pod ręką"?

a do Coopers,AB Mauri,Brewferm to jakoś tak wstyd napisać

Bo poprawicie sobie tym samopoczucie?

Edytowane przez Gozdawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych 10g ile jest komórek żywych drożdży?

czy można gdzieś zobaczyć ewentualny stopień odfermentowania?

 

jedna uwaga techniczna - może zamiast "niska zawartość estrów" lepiej napisać "niska produkcja estrów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: jak każdy negatywny post będziesz traktował jak zmasowany bezpardonowy atak, to już ci współczuję. Trochę dystansu.

 

Po drugie: nie ma się co dziwić, że ludzie z rezerwą traktują dolniaki z "optymalną temperaturą" 17°C. Jak się sprawdzą w praktyce to pewnie każdy odszczeka, ale na razie wygląda to lekko podejrzanie.

 

Po trzecie: z tą ceną to nie tak do końca, bo macie po prostu mniejsze opakowania. Standardem są saszetki 11,5g a nie 10g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prosta sprawa. Od kilku lat piwowarzy korzystają z szeregu drożdży, choćby Wyeast, gdzie w pierwszym z brzegu przykładzie https://www.wyeastla...etail.cfm?ID=24 producent proponuje w 9-13. A przecież "dolniaków" jest cały szereg i rzeczywiście te 10-12 stopni to dobry zakres.

Zapis na Pana etykiecie dotyczący zakresu temperatur jest mało precyzyjnie sformułowany i może stąd zamieszanie?

W razie czego na pewno pomożemy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prosta sprawa. Od kilku lat piwowarzy korzystają z szeregu drożdży, choćby Wyeast, gdzie w pierwszym z brzegu przykładzie https://www.wyeastla...etail.cfm?ID=24 producent proponuje w 9-13. A przecież "dolniaków" jest cały szereg i rzeczywiście te 10-12 stopni to dobry zakres.

 

To nie jest tylko kwestia naszego przyzwyczajenia. Wszystkie podręczniki piwowarstwa, które pamiętam podają dla drożdży lagerowych zakres temperatury max.15C. Zalecana jest dużo niższa. Fakt, podręczniki napisane były kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu, więc od tego czasu coś się zmienić mogło.

Nie ma co dyskutować trzeba testować i samemu sobie zdanie wyrobić :)

Panie Macieju trochę więcej dystansu, mniej emocji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie te drożdże po 7 g na Allegro i tylko dodam, że domena .org nie jest przeznaczona dla firm, tylko dla organizacji niekomercyjnych. Wiem, że jest tańsza od .pl o całe kilkadziesiąt zł, ale takie oszczędności wyglądają niepoważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Panie Tomku ,

ąle to nie są pytania tylko stwierdzenia pseudo"dolniaki".

 

Wybacz, być może faktycznie zabrzmiało to zbyt negatywnie. Chodziło mi właśnie o tą inną zalecaną temperaturę, która moim zdaniem wniesie zbyt dużo estrów do lagera.

 

Przy najbliższej okazji postaram się przetestować te drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem już w Cieszynie że jesteś bardzo nerwowy, może dlatego?

oj widzę,że wchodzimy już w oceny mojej prywatnej osoby

Odpowiadam merytorycznie:

od chwili poczęcia jestem pod opieką lekarza psychiatry a od 1969 do teraz specjalisty psychiatry

widzę ,że jak tak dalej pójdzie,dowiem się jeszcze wiele o sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Panie Tomku ,

ąle to nie są pytania tylko stwierdzenia pseudo"dolniaki".

 

Wybacz, być może faktycznie zabrzmiało to zbyt negatywnie. Chodziło mi właśnie o tą inną zalecaną temperaturę, która moim zdaniem wniesie zbyt dużo estrów do lagera.

 

Przy najbliższej okazji postaram się przetestować te drożdże.

Jasne :) .jak Piotr będzie zamawiał towar,dopakujemy saszetkę CP18 dla Ciebie,bo wg mnie to naprawdę "rewolucyjny szczep"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo za mój głos w sprawie tylko tak jak pisano już, przyzwyczajono nas do innych temperatur a te podane są jakieś "kosmiczne". Oczywiście będę testował tylko zastosuję temperatury niższe od podanych a o wynikach mogę informować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyzwyczajono nas do innych temperatur a te podane są jakieś "kosmiczne". Oczywiście będę testował tylko zastosuję temperatury niższe od podanych

A później się okaże, że to California Lager, gdzie wręcz niepolecane jest fermentowanie w temperaturach "dolniakowych", i znowu będzie że to zazdrość i tylko na złość chcą rodakowi zrobić. Pozostaje mi tylko życzyć aby rzeczywiście ten szczep okazał się "rewolucyjny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Panie Tomku ,

ąle to nie są pytania tylko stwierdzenia pseudo"dolniaki".

 

Wybacz, być może faktycznie zabrzmiało to zbyt negatywnie. Chodziło mi właśnie o tą inną zalecaną temperaturę, która moim zdaniem wniesie zbyt dużo estrów do lagera.

 

Przy najbliższej okazji postaram się przetestować te drożdże.

Jasne :) .jak Piotr będzie zamawiał towar,dopakujemy saszetkę CP18 dla Ciebie,bo wg mnie to naprawdę "rewolucyjny szczep"

 

Dzięki. Z chęcią spróbuję choć dopiero gdzieś na jesień bo sezon aktualnie powoli już kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.