Skocz do zawartości

mapa użytkowników


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Mam pytanko :)

Czy chcielibyście i uważacie, że ma sens, mapa użytkowników serwisu ? To popularne rozwiązanie bazujące na google maps. Np ( screenshot z piweczko.org )

 

mapa.jpg

 

Oczywiście każdy musi w swoim profilu odpowiednie miejsce wyklikać :) Automatycznie się to nie dzieje

Pytam, ponieważ, choć jest to ciekawe rozwiązanie, to jeżeli nie jest używanie, to tylko zajmuje miejsce. Nie chcę wdrażać nic na siłę :)

 

Co na to szanowne grono piwowarskie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co na to szanowne grono piwowarskie ?

:) niekoniecznie (...) piwowarskie ale... piwnie-gleboko-zaangazowane :) co widac po ponizszej trescii :)

 

1. ciekawy przyczynek do studium nad fraktalnym charakterem rozmieszczenia piwowarskich zamilowan

2. fajnie ze w (bliskiej) okololicy nie mam konkurencji :) zatem sukces murowny :)

3. ... wymieniac dalej? :)

 

z czasem mapa bedzie nieczytelna, czego Ci zycze :)

inicjatywa fajna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to szanowne grono piwowarskie ?

:) niekoniecznie (...) piwowarskie ale... piwnie-gleboko-zaangazowane :) co widac po ponizszej trescii :)

 

1. ciekawy przyczynek do studium nad fraktalnym charakterem rozmieszczenia piwowarskich zamilowan

2. fajnie ze w (bliskiej) okololicy nie mam konkurencji :) zatem sukces murowny :)

3. ... wymieniac dalej? :)

 

z czasem mapa bedzie nieczytelna' date=' czego Ci zycze :)

inicjatywa fajna :)[/quote']

Czyli jeden głos na "tak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jeszcze żeby liczona była średnia geometryczna z lokalizacji - łatwiej będzie wyznaczać miejsca spotkań ;-)

Dobre :)

 

Bardziej serio: oczywiście jestem za, ale to będzie raczej gadżet niż coś przydatnego w praktyce ( przynajmniej dla mnie ).

Tak, to jest typowy gadżet :)

Liczę Twój głos na "tak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy więc mapkę piwowarów domowych :) (oczywiście należy być zarejestrowanym i zalogowanym :) )

 

Malutka pomoc, krok po kroku

 

1. Wchodzimy do swojego profilu

 

1.jpg

 

 

2. Następnie do zakładki "Personalne"

 

2.jpg

 

Klikamy sobie na swój upatrzony punkt (można przybliżać i oddalać - mapa jest bardzo szczegółowa)

W każdej chwili możecie samodzielnie wszystko pozmieniać, więc proszę eksperymentować do woli. Nic się nie stanie :)

 

3. Zapisujemy zmiany

 

3.jpg

 

 

I to tyle :)

 

Przy okazji proszę o uzupełnienie profili. Prośba dotyczy głównie daty urodzenia. Serwis jest dla pełnoletnich w końcu :)

 

Podziękowania dla aktywnych uczestników tego wątku oraz reeba który to zainspirował mnie swoimi koordynantami w profilu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponuję dodać rubrykę nazwa browaru. Większość z naszych browarów, jakieś nazwy ma, albo mieć będzie, więc fajnie by było zobaczyć tę nazwą po kliknięciu w marker na stronie z mapą. Automatycznie trzeba by dodać jedną rubrykę w profilu.

Da radę to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dodać rubrykę nazwa browaru. Większość z naszych browarów, jakieś nazwy ma, albo mieć będzie, więc fajnie by było zobaczyć tę nazwą po kliknięciu w marker na stronie z mapą. Automatycznie trzeba by dodać jedną rubrykę w profilu.

Da radę to zrobić?

Dobry pomysł :)

Oczywiście dodam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W profilu można znaleźć nową zakładkę "Dane piwowarskie" - na razie informacje tam wpisane będą widoczne w profilu, oraz na liście wątków pod swoim avatarem, na mapce chwilowo jeszcze nie.

Jeżeli nie chcecie w którą rubrykę coś wpisywać, nie zostawiajcie pustego miejsca, ale użyjcie np "-" lub inny dowolny znak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyło piwowarów na mapce nie ma co :D A dasz radę zrobić jakieś statystyki ile warek, daty założenia browarów itd ?

Damy radę ;) Nie jest to problem.

Zrobimy jakieś fajne wykresy online: każda warka dopisana w profilu może zostać od razu uwzględniona na wykresie :)

Można wprowadzić wiele fajnych opcji, zgodnie z potrzebami :)

Zapisuję więc Twoją uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się to rozwija.

 

Myślę, że trzeba będzie rozwiązać problem "martwych dusz" - Tomek, czy masz możliwość np. automatycznego generowania maila do użytkowników z prosbą o potwierdzenie danych ? Taki mail mógłby być wysyłany np. raz do roku. W razie braku odpowiedzi powinien zostać powtórzony raz czy dwa - na wszelki wypadek. Jeśli dalej cisza - użytkownik wylatuje z mapy ?

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się to rozwija.

 

Myślę, że trzeba będzie rozwiązać problem "martwych dusz" - Tomek, czy masz możliwość np. automatycznego generowania maila do użytkowników z prosbą o potwierdzenie danych ? Taki mail mógłby być wysyłany np. raz do roku. W razie braku odpowiedzi powinien zostać powtórzony raz czy dwa - na wszelki wypadek. Jeśli dalej cisza - użytkownik wylatuje z mapy ?

Powodzenia !

Tak, aby mapa była aktualna, mogę Co jakiś określony czas wysyłać maila do użytkowników, którzy zalogowali się bardzo dawno temu. Jeżeli nie zaloguje się taka osoba przez załóżmy następne 3 dni, to zostaną wyczyszczone jego współrzędne z profilu, co będzie skutkowało zniknięciem z mapki.

 

 

Seta: bardzo mi miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkowników wciąż przybywa na mapce za co dziękujemy :D

 

Niebawem zrobię podstronę z małymi statystykami, będzie lista browarów, ilości warek, daty założenia ;)

Jeżeli macie jakieś pomysły, to z chęcią wysłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wyjście z sytuacji myślę będzie piwo-orgowy newsletter który przygotowuję. Wyczyszczę mapę i linkiem przekieruję do profilu, gdzie manualnie będzie trzeba wpisać np. ilość warek, aby znaczek ponownie pojawił się na mapce. Coś w tym guście :)

 

Może przepisać od nową mapę...Hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście z sytuacji myślę będzie piwo-orgowy newsletter który przygotowuję. Wyczyszczę mapę i linkiem przekieruję do profilu, gdzie manualnie będzie trzeba wpisać np. ilość warek, aby znaczek ponownie pojawił się na mapce. Coś w tym guście :)

 

Może przepisać od nową mapę...Hmm.

A może jakiś automat, uzależniony od tytułu i czasu ostatniego logowania (czyli czegoś co już mamy w bazie)

 

Np. w stan nieaktywny na mapie przechodzą (dane przykładowe):

 

Początkujący po braku logowania od 1 mca

Junior Ekspert po braku logowania od 3 mcy

Senior Ekspert po braku logowania od 6 mcy

Gold Ekspert nigdy nie wygasa itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Obserwuję sobie listę piwowarów i pierwsze co rzuca mi się w oczy to ogromna ilość osób, które nie napisały ani jednego posta. Co gorsza część z nich zarejestrowało się jakieś 2 może 3 lata temu i słuch po nich zaginął. Kilka postów wyżej podobna sytuacja została opisana ale chyba mało się z tym coś robi. Jestem stosunkowo nowy na forum, ale ta lista strasznie rzuca się w oczy. W związku z tym czy można takich użytkowników usunąć z forum ??? Trochę to sprzeczne z demokracją bo przecież każdy ma prawo należeć bo pewnej małej społeczności. Chodzi tylko o zastosowanie pewnego uporządkowania - to tylko propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.