Skocz do zawartości

Etykiety - gdzie i jak zrobic


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej kilka moich etykiet zrobionych w Photoshopie. Ja mam taki patent, że kupuję papier fotograficzny błyszczący o najmniejszej gramaturze samoprzylepny. Drukarka atramentowa z pdf z ustawieniami najwyższej jakości, papier fotograficzny. Potem cięcie od metalowej linijki nożem introligatorskim. Polecam. Ostatnio jeszcze wpadłem na pomysł aby na każdej etykiecie było napisane np. "butelka 2/35" co nadaje każdej butelce pewną indywidualność.

PS: Jan na cześć mojego synka Janka. :)
 

et_2.jpg

 

et_3.jpg

 

et_4.jpg

 

et_1.jpg

 

et_5.jpg

Edytowane przez bkrawczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja mam taki patent, że kupuję papier fotograficzny błyszczący o najmniejszej gramaturze samoprzylepny. Drukarka atramentowa z pdf z ustawieniami najwyższej jakości, papier fotograficzny. Potem cięcie od metalowej linijki nożem introligatorskim.

 

Też stosuję ten patent, ale nie wiem czy z niego jednak nie zrezygnuję na rzecz zwykłego papieru foto klejonego klejem biurowym w sztyfcie albo czymś podobnym. Powód? Ściąganie tych samoprzylepnych etykiet to jakaś masakra :/ No chyba że jest na to jakiś sposób którego nie znam.

 

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje etykiety bedę robił w Photoshopie. Osobiście uważam, że ciekawa etykieta to zwieńczenie dzieła. Dodatkowy efekt wow dla osób, którym da się nasze piwo. Samemu też fajnie nacieszyć oko piwem w ładnym opakowaniu (oczywiście samo piwo jest najważniejsze :) )
Poniżej wstępny projekt dla mojego pierwszego piwa. W kolejnym krój frontu będzie taki sam, kontra różna w zależności jaki czołg pójdzie na etykietę tj. kształt gwiazdy czy krzyża. Pewnie znajdą się ludzie, którzy stwierdzą, że szkoda czasu na wycinanie tylu szczegółów ale przy 20l warce to max 40 sztuk.
Po dopicowaniu i uzupełnieniu jej w pełen zestaw informacji wrzucę też końcowe dzieło :)

 

zPLkilY.jpg

 

Poniżej kilka moich etykiet zrobionych w Photoshopie...

Naprawdę super, wyglądają lepiej niż na niejednym krafcie.

Edytowane przez Johnyzlampy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

 

Szukam darmowego programu do etykiet na MAC (OS X)

gimp :)

 

tak na serio to polecam wydanie kilka $ i kupić pixelmator (jest w wersji trial na 30 dni)

 

Dzięki,na pixelmatora się czaję jak będzie jakaś promocja,a na razie dorwałem jakieś darmowe programiki online Avery czy coś takiego ,na początek starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podepnę sie pod temat.

 

Otóż mam do wydrukowania 200 etykiet na zrobione przez siebie piwo - jednak zależy mi aby wyglądały profesjonalnie, niczym sklepowe. O projekt się nie martwię bo tym sie zajmie akurat znajomy grafik. Pozostaje jednak kwestia wydruku. Znalazłem stronę novacode.pl i ich kryteria wyrabiania jak najbardziej mi pasują - ale nie mam pojęcia ile za to zabulę jako klient detaliczny. Ktoś się orientuje mniej wiecej w cenach takiego przedsiewzięcia? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Portal canva.com udostępnia wzory etykiet piwnych i winnych do samodzielnego edytowania.

Ja sobie canvę generalnie chwalę, także pewnie i w tym zakresie będę korzystał.

Zaloguj -> create a design -> marketing materials -> label

Wybierać najlepiej ze wzorów z etykietką "free". Dzisiaj zauważyłem i przeglądam.

Dużo płatnych, trochę ładnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 10.07.2009 o 21:22, scooby_brew napisał:

Dzisiaj znalazlem taka strone, na ktorej latwo i szybko i za darmo mozna sobie zrobic i wydrukowac etykiety:

http://www.beerlabelbuilder.com/

Oto przyklad:

normal_Piwo_org_beer_label.jpg

 Ja myślę, że lepiej zlecić drukowanie etykiet specjalistom . Etykiety na alkohol zrobią Ci w drukarni Estilab, możesz dobrać odpowiedni kształt i rozmiar, a zlecenie wykonują szybko i w bardzo dobrej jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu rejestracja, pierwszy post i zupełnym przypadkiem, niezobowiązująca reklama.

Czy to na prawdę trzeba sie do takich prymitwnych gierek uciekać? Nie można po prostu napisać: jestem z firmy takiej i takiej, robimy to i to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dorwałem tanio brothera hl-3140 i może będę szalał hehehe

Czy jeśli mam zamiar kupić etykiety samoprzylepne 10x15 (+/-) 4 na arkuszu A4 to podczas robienia etykiety muszę jakoś podobne wymiary robić, czy mogę większe, lub mniejsze? A może później będzie znów puste pole, lub coś utnie? 

Druki testowe (wyżej wysłanych etykiet) zostawiały dużo wolnego białego pola. 

Mam w planie zrobić jedna uniwersalna etykietę, a też nie mam jakichs zdolności graficznych żeby poprawiać 15 razy hehe 

Czy są jakieś darmowe programy poza gimpem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Gruby. napisał:

Czy są jakieś darmowe programy poza gimpem? 

W wiki/oprogramowanie jest opisany program do wizytówek "glabel" , jest dosyć prosty można wstawiać grafikę, pola tekstowe, ustawiać rozmiar etykiet i ich ilość na stronie, można potem to eksportować do pliku pdf, ale jest na linuksa, nie sprawdzałem może jest jakiś odpowiednik na windows.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 18.08.2015 o 00:55, udarr napisał:

Mnie się znudziło już przy 6...

Zapewne do każdej warki nikt rozsądny nie drukuje etykiet (choć mogę się mylić), niemniej okazjonalnie do piwa na jakąś konkretną imprezę lub na piwo uwarzone na "zamówienie" zapewne niejeden piwowar domowy etykiety tworzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.